mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:47:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred hojo po stopnicah
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah pred hojo po stopnicah  (Prebrano 14476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sobota, 29.10.2005 : 13:19:07 »

Načeloma je na vsakih tekočih stonicah nalepka s prečrtanim kužkom. seveda se lahko narediš neumnoin vseeno greš gor. ponavadi se vsi delajo, da te ne vidijo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #16 : sobota, 29.10.2005 : 19:37:02 »

Ja, danes sem bila tudi v Cityju in sem bila pozorna na to - nalepka s prečrtanim psom je bila res gor. Pri vhodu sem pa pozabila pogledat. Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #17 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:50:41 »

V Cityu so psi dovoljeni, samo na tekoce stopnice ne smes z njim, moras it z dvigalom ali po klasicnih stopnicah (te so malo bolj skrite).
Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #18 : ponedeljek, 31.10.2005 : 21:37:10 »

City = City Parkv Ljubljani?
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #19 : petek, 04.11.2005 : 14:22:11 »

moja se že odkar jo imamo boji hodit ob ograji po stopnicah.najrajši gre čisto pri zidu,ob ograji pa ni šans Grin.ne spomnem se da bi imela kakšno slabo izkušnjo.sej bo boljše...če ne bomo pa hodli lepo ob zidu
Logiran
bibi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #20 : petek, 11.11.2005 : 13:46:28 »

živjo

mi pa sporočamo da naša sestrica Bonni že pridno hodi po stopnicah gor in dol Cheesy
Najprej so začeli z treningom navzgor na manjših stopniščih nato pa še navzdol-seveda z pribolški Wink.
Zdaj pa tud iz 11 nadstropja ni več problem ne gor ne dol če je potrebno Wink smo vsi zelo veseli Cheesy

lp p
Logiran
matejav
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #21 : nedelja, 27.11.2005 : 15:09:23 »

Superca. Čestitam. Jaz sem sicer dolgo časa mislila, da imajo večji psi težave s strmimi in dolgimi stopnicami (pri nas doma smo vedno imeli male pse), potem me je pa skor kap, ko sem enkrat videla zlatega prinašalca, ki spleza na vrh tobogana in se podriča dol. Pol pa takoj steče okoli in še enkrat gor. Cool  Ne bi verjela, če ne bi videla na lastne oči.
Logiran
zhelvica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #22 : nedelja, 04.03.2007 : 01:12:27 »

Pozdravljeni!

Jaz pa sem slišala, da naj ne bi bilo priporočljivo, da bi psi hodili po stopnicah. Je to res? Kakšne so lahko posledice, če sploh?

Stanujem namreč v bloku brez dvigala in moja Ajša, stara bo 8 mesecev, mora, tako kot jaz vsak dan pešačiti po stopnicah. Stopnic se ne boji, in če je ne bi že takoj pri stanovanju pripela, ko se odpravljava ven, bi me, preden bi jaz zaklenila stanovanje, že čakala spodaj pri vhodnih vratih.  Smiley

Najlepša hvala za odgovor

LP
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #23 : nedelja, 04.03.2007 : 08:00:45 »

Pozdrav!

Ja glede na to, da je kuža že star 8 mesecev se verjetno nimaš več kaj bati.
 Kaj pa do sedaj, je hodil sam ali si ga nosila?

Nam so strogo zabičali vzreditelji, da kužek do 6-7 meseca naj ne bi hodil po stopnicah, ker to lahko vpliva na razvoj kolkov. Ravno tako naj ne bi zunaj  tekal po strmini navzdol ali pa v strm hrib navzgor.

Zato sem jaz našo kužo do 7 meseca nosila po stopnicah .(25 stopnic) potem pa je itak bila že pretežka za nosit.(28 kg)

 Sedaj gre sama, samo jo vedno opominjam, da mora iti počasi, ker bi ona kar na galop, samo da je prej dolaj ali goraj.
Logiran
zhelvica
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #24 : nedelja, 04.03.2007 : 20:07:57 »

Alessa hvala za odgovor. Sem si kar malo oddahnila:)

Na začetku, sem jo tudi jaz nosila, saj moja maltežanka niti ni zmogla toliko stopnic (3 nadstropje), saj se je po 3 stopničkah usedla in sem jo potem nekaj časa nosila. Poleg tega pa je bila še sorazmerno lahka. No, saj ne rečem, da je sedaj težka, se pa pozna razlika, če neseš 2 kg ali pa 4 kg:))

Saj vem, da se boste ob prebiranju tega smejali tisti, ki imate pse, ki tehtajo 20 kg in več:)) Ampak, včasih ko sem tudi sama utrujena, mi je še sebe težko nesti gor Smiley) Drugače pa jo občasno počastim z nošenjem po stopnicah ... navzgor seveda:))

LP

Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #25 : nedelja, 25.11.2007 : 16:40:31 »

Oj!
Imam problem, ki se ga sama za enkrat ne znam lotiti. Upam, da mi bo lahko prosim kdo svetoval. Naš zlati prinašalec Eros je star dobre 3 leta. Živimo v bloku, v prevm nadstropju. Pred približno 14timi dnevi ni hotel več po hodniku, ki ločuje stopnice in glavna vhodna vrata bloka. Bal se je, se usedel in čakal. Počasi s prigovarjanjem in prošnjami, je najprej previdno korak za korakom šel naprej proti vratom, potem pa hitro stekel do njih. Sedaj,  po 2eh tednih  pa ne upa jit ne po stopnicah, ne v blok...Sad pa ni padel nikoli po stopnicah, do sedaj je normalno hodil dol in gor po bloku...ne vem kaj naj naredim. Ker nosit ga ne morem, saj je zame pretežak. Prosim, če mi lahko s kakšnim nasvetom pomagate, saj sama ne vem več, kaj naj-sem probala tudi s priboljški,...pa ni šlo.
Težko mi je, ker vem, da se Eros očitno zelo boji, pa mu ne znam pomagat.:`(
Hvala za odgovore in pomoč,
Urša
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #26 : nedelja, 25.11.2007 : 17:05:39 »

Ojla! Tole je zgleda spet en golden moment oz. golden fora. Moj zlati prinašalec ima 10 let in je isti kot tvoj; vendar pa vem, da mu je nekajkrat malo spodrsnilo (verjetno je tvojemu tudi kdaj, pa sploh opazila nisi). Jaz si pač vzamem čas, pa pri miru ga pustim (če ga skušam potegnit, je še veliko slabše). Pa greva stopnico po stopnico.
Druga možnost je pa rdeča preproga od vhoda v blok do vaših vrat...  Grin Grin Grin

Lp, 5ra
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #27 : nedelja, 25.11.2007 : 17:21:18 »

Eros, kakšne pa imaš sosede? A se kaj jezijo, ker imaš psa?

Pri moji znanki so imeli podobno težavo, pa so nazadnje ugotovili, da je eden od sosedov, ki psa ni maral, poškrofil stopnice z eno tekočino, ki psu grozno smrdi.  Shocked( dobi se v pasjih trgovinah, da odganja pse od vogalov hiš, rož...) Revež se je uprl in ni hotel sploh več ne gor ne dol po stopnicah.

Mogoče pa so ga kdaj vrata po tački ali repu udarila.
Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #28 : nedelja, 25.11.2007 : 19:08:35 »

Živijo!
Vixen: možno je, da bi mu spodrsnilo, čeprav se bolj nagibam k možnosti, da je mogoče ugasnila luč na hodniku, ko je bil na poti ven. Ker ga ne vozim dol le jaz(pri nama vem, da se to ni zgodilo), ne vem 100%, saj se drugi ne spomnijo tako dobro. Sicer pa ne vem, zakaj tudi v blok več noče?!joj..Sad Zanima me, kako ga pripraviš, da greta stopnico po stopnico-mu prigovarjaš, kažeš mogoče z roko,...?
alessa06: sosede imam tolerantne do psov, nihče se do sedaj še ni pritožil. V bloku je vsega skupaj 5 kužkov. Tako da mislim, da nima tekočina tukaj nobene vloge-hvala bogu da ne. Tudi glede vrat sem skeptična, ker se dosti počasi zapirajo, pa itak gre Eros vedno prvi ven:)

Hvala obema za tako hiter odgovor, res! Bega me to, da ko pride po stopnicah, se ustavi pri stanov.vratih in se usede ali "puza"  ter nepremično gleda v smer, kjer so stopnice, ki vodijo v klet. Pa že prej je vedno hodil ob steni hodnika, po sredini ni upal...joj, upam da nisem preveč zakomplicirala tole...

Lep večer,
Urša
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #29 : nedelja, 25.11.2007 : 19:52:40 »

Moj tudi hodi čisto ob steni, pa čisto trd je, tako da mu še bolj drsi...
Čisto počasi greva, na povelje "sem" ali "poleg", ampak brez vsakega vlečenja (imam ga na flexiju). Mogoče poskusi tudi s hrano, to ni podkupovanje za nekaj, česar noče, ampak gre za resničen strah.

Moj dovolj uboga, da gre z mano (čeprav "poleg" v tem primeru pomeni, da hodi na moji desni, ker je tam pač stena - in to mu pustim).

Aja, pa ne ga tolažit - s tem mu daješ samo vedet, da so gladka tla RES nekaj GROOOOZNEGA.  Shocked

Lp, 5ra
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah pred hojo po stopnicah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines