mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:42:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Okvara hrbtenice - premakjen disk
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Okvara hrbtenice - premakjen disk  (Prebrano 4524 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lav
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


WWW
« : torek, 28.01.2014 : 16:43:29 »

Pozdravljeni,

Imamo psičko mešanko, sterilizirano, staro devet let. Moram povedati, da jo imamo res zelo radi in nam ni vseeno zanjo.
Pred dnevi ji je odpovedal zadnji konec. Desno tačko še malo uporablja, levo pa skoraj nič. Zadrževanje velike in male potrebe ji zaenkrat še uspeva.
Pri veterinarju so naredili rentgen in ugotovili, da je prišlo do premika diska med vretenci, kater zdaj pritiska na hrbtenjačo. Do tega je prišlo bolj na sredini hrbta, ne pri repu. Vzeli so ji tudi kri, rezultati so pokazali da je drugače čisto zdrava.
Veterinarka ji je predpisala protibolečinske tablete, ter 14 dni strogega počitka. Če se poslabša pa takoj nazaj in najverjetneje operacija.

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s tem, v koliko primerih je počitek uspešen? V nadaljevanju pa koliko se res splača operacija?

Zaenkrat se stanje nič kaj ne izbolšuje. Naj dodam, da je čisto vesela, še vedno tudi maha z repom, ko prideš mimo, čeprav leži.

Kot drugo pa me zanima, kako jo prepričati, da bo lulala, ko jo nesemo ven? Do sedaj je bila namreč zelo svobodna, veliko je bila spuščena (živimo na vasi), in ji ni bilo treba oprvljati potrebe po urniku. Sedaj pa imamo s tem kar velike težave.

Za odgovore in pomoč se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1 : torek, 28.01.2014 : 21:22:11 »

Predlagam ti, da se takoj obrneš na energijsko osteopatijo, pri nas jo delata vsaj dve, ker ti lahko pomagata zelo.
Imam psico, ki sem jo morala pri osmih letih naučiti nazaj hoditi, ker je imela tumor na hrbtenici in je brez opozorila odpovedal zadnji konec. PO operaciji je bila nepokretna. Amapak smo s pomojo različnih terapij psico spravili čist nazaj.
http://www.youtube.com/watch?v=FYpi9vnDusk&feature=youtu.be
Govorim o črni psički iz današnjega videa.

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Okvara hrbtenice - premakjen disk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines