mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:11:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Zbirčen kuža
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zbirčen kuža  (Prebrano 3749 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pherma
gost
« : ponedeljek, 01.04.2002 : 18:36:12 »

Pri nas imamo dva psa, ki sta zadnje dni postala zelo zbirčna. Pravzaprav sploh ničveč nič ne jesta. Stara sta 10 in 12 tednov. Ali psi kdaj v mladosti izgubijo apetit? Prosil bi vas za vaše nasvete, izkušnje, predloge.
Logiran
spela
gost
« Odgovor #1 : ponedeljek, 01.04.2002 : 19:38:11 »

zivjo pherma,

s katero hrano pa hranis svoja psicka?
Pri nas je Mik tud imel obdobje k ni maral nobene hrane k je bil star okol 4 mesece, in takrat smo ga hranili "po zlicki" (tako da je imel druzbo) pa dodali smo mal rumenjaka na brikete in to je cudezno delovalo.  Grin

lp,
spela
Logiran
pherma
gost
« Odgovor #2 : ponedeljek, 01.04.2002 : 21:22:35 »

Med drugim tudi z briketi in rumenjakom, največkrat zjutraj. Opoldne in zvečer pa jima kaj skuham. Ponavadi polento z mesom, kdaj pa kdaj tudi kaj sadja in zelenjave. Sedaj se jima je pa vse ustavilo...
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #3 : ponedeljek, 01.04.2002 : 21:30:08 »

pherma,
poglej se pod "o zdravju psov/nejesc pes" Tudi sama sem namrec imela podoben problem, pa sem odgovorila Vesni... Mislim, da je najpomembneje, da si cimbolj raznolik pri hranjenju svojih psov. Ugotovi kaj jim najbolj tekne, potem pa kombiniraj.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #4 : ponedeljek, 01.04.2002 : 21:46:03 »

Tudi meni je bilo sprva tezko, sedaj pa sem pravi mojster Cool Grin Enkrat "skutka", drugic juhica, meso taksno in drugacno, kuhana zelenjavica, sardine v olju, pa se kaksna ideja se obcasno pojavi... Moja prejsnja psicka je jedla le brikete z dodanim popecenim in kuhanim flamom, zato ni cudno, da je bilo tezko se privaditi na "nova pravila". Aja, pa se to je pomebno, da dobivajo hrano vsak dan ob priblizno isti uri. Pri meni (zaenkrat - potrkam na les) deluje...  Wink Cheesy
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #5 : torek, 02.04.2002 : 08:00:15 »

Glede na to , da sta psička še mlada, preveri stanje PARAZITOV - včasih tudi ti povzročajo pomanjkanje apetita.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #6 : torek, 02.04.2002 : 20:05:07 »

pherma,
lester je mislila na to, ce nima morda glist ali kaj podobnega. Male psicke je potrebno v casu odrascanja vsaj 3 x (se mi zdi) razglistiti s tabletkami, ki jih dobis pri veterinarju ali bolje zalozeni zoo trgovinici. Pratel tabletke so kar dobre...
Logiran
GregorM
gost
« Odgovor #7 : sreda, 03.04.2002 : 09:27:03 »

Sam sem imel isti problem z Rexom... Hrana je bila predvsem briketirana, tu pa tam konzerva ali doma pripravljena in tako je postal zelo izbirčen.

Predvsem je važno psa hraniti ob isti uri , no moj je bil lahko rečem elegantno suh  Grin ( zmeraj je pojedel toliko kolikor mu je pasalo v danem trenutku ) , tudi nikoli ni "fehtal" oz. se slinil , ko smo jedli kosilo, vendar ko sem mu ponudil hrano in ni hotel jesti sem mu jo enostavno vzel ( za 1/2 ure, in jo spet ponudil ), kajti, ko pogrunta, da ga bo hrana zmeraj čakala, se njemu tudi ne ljubi jesti.

Predvsem pa veliko ukvarjanja in tekanja...  Wink

p.s. Priporočam, če še nisi poskusil, da probas z enim od znanih proizvajalcev hrane tipa "Lamb&rice" no vsaj pri meni je delovalo...

Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #8 : sreda, 03.04.2002 : 10:39:10 »

Citat

Ja, to pa vem. Samo pomojem nista glišava. No bom že rešu situacijo zdaj ko sem si prebral nekaj literature na to temo.


Glede glistavosti. Kot si omenil starost 10-12 tednov , hm.... Vseeno preveri, prepričaj se če jih res nimata RAVNO GLISTE OZ. OSTALI ZAJEDALCI lahko tudi trakulje povzročajo pomanjkanje apetita ali pa totalno zavračenje hrane, krvavo blato..
Ne zanašaj se na to , če si kupil od dobrega vzreditelja. Zarodki glist naj bi prišli iz mišičnega tkiva psice??? , tako, da je kar veliko  mladičkov glistavih.   Mislim pa, da bi znal bolje razložiti kakšen iz veterinarske stroke.

Če si se prepričal, da zajedalcev nimata, boš moral malo "uganjevati". Če hraniš z briketi , zaprosi trgovce za čim več TESTERJEV različnih proizvajalcev (male vrečke). Nekateri psi ne marajo razmočenih briketov, MOJA PA NE MARA SUHIH (tako, da ji malo polijem z juho, ki jo skuham izključno za psa z z zelenjavo in obilo  kurjega in govejega mesa, katerega potem razdelim na več dni....). Moja zelo rada je Evkanubo - ampak okusi so različni.  Sama nisem čisti zagovornik "tovarniške hrane", tako, da kombiniram (dodajam, ali pa nadomestik obrok) tudi s skuto, ribe, rumenjake, riž, goveje meso, goveje srce, kurji hrbti, perutnikčke, kuhana zeljenava  (MAKARONE PA ABSOLUTNO NE)  
Res je. Pri hranjenju se drži reda. Ne puščaj hrane.
Nekateri psi nimajo apetita zaradi premalo gibanja, nektari pa tudi zaradi pretiranega gibanja ...
Je pa res, da se najde kakšen pes, ki hranijo po žlici, enostano ne je (vzroka zakaj ne morejo ugotoviti niti veterinarji)

oziroma, če sta tvoja še tako majhna, mogoče jima pa še vedno GRES (ali različni rižolinčki ) odgovarja, kakšnim mladičkom so tovarniški froliki kar pretrdi, tudi če so za "baby", vsaj pri moji je bilo tako - da sem pri 10 tednih kombinirala nekaj frolikov Evkanuba ,rižolino in ostalo......
Skratka - VSAK MORA NEKAKO SAM POGRUNTATI OKUS NJEGOVA PSA
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Zbirčen kuža
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines