mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:47:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Tretja veka, gliste - je to nujni primer?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tretja veka, gliste - je to nujni primer?  (Prebrano 6903 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Undertakerslo
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : sobota, 08.02.2014 : 22:02:24 »

Pozdravljeni,

moja srčica mala ima brez dvoma zajedalce. Obnaša se sicer povsem normalno, je ješča in vse to, razen tega, da pač ima vidno tretjo veko (posledično malce čudno izgleda) in danes sem opazila pri tazadnji dolgo, belo, migajočo zadevo - glisto najbrž.

Doma nimam Pratela ali kakšnega drugega sredstva, v normalni lekarni se ga ne da dobiti. Zdaj me pa zanima, kdaj takšna reč postane nujna stvar t.j. za dežurnega zdravnika? Skrbi me tudi to, da mi bo povsod po stanovanju te gliste pustila, saj ni edina mačka doma in nisem povsem prepričana, če je možno tudi to, da jih še na koncu jst dobim? Rada bi ji čimprej pomagala, ponedeljek sicer ni daleč, ampak vseeno...

Hvala vsem za odgovor.
Lp
Jana
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1 : sobota, 08.02.2014 : 22:09:06 »

Tablete proti zajedalcem se da za živali dobiti v povsem običajnih lekarnah.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2 : nedelja, 09.02.2014 : 11:24:02 »

V vsakem primeru bo treba razglistiti vse živali v gospodinjstvu, tako da jutri nabavi antiparazitike za vse.
Odmerek je treba nato tudi ponoviti po predpisanem času, ne date ga samo enkrat, tako kot pri
preventivnem odpravljanju zajedavcev.

Nato pa uvedite preventivno odpravljanje notranjih zajedavcev cca. 3 - 4krat letno za vse živali v gospodinjstvu.

Pratel se dobi v vsaki lekarni, je pa sicer v osnovi namenjen psom in ne mačkam: http://www.lekarna24ur.com/public/upload/dokumenti/Pratel_navodilo.pdf
Logiran
Undertakerslo
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 09.02.2014 : 13:27:18 »

Dobila Partel v dežurni lekarni. Hvala:) Mogoče ga je pa tam, kjer sem spraševala samo zmanjkalo, kdo bi vedel. Po kratki vojni, uspešno spravila tableto dol pri bolani muci, ta druga je pa povsem druga zgodba...ampak nekako že bova to naredile do konc dneva.

Hvala za odgovore, po tej kuri bo pa kar 4x letno vojna pri nas Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4 : nedelja, 09.02.2014 : 13:59:40 »

Uderkaerslo, imaš kar nekaj možnosti, kako si olajšati delo, ob tem pa bi ti priporočila tudi
druge tablete kot Pratel, ker Pratel ne pokriva vseh mačjih notranjih zajedavcev, saj
je v osnovi namenjen psom.

Ena možnost je Milbemax, ki ga delajo v majhnih tabletkah z dodanim okusom. Ne
poznam sicer mnogo mačk, ki bi ga res prostovoljno pojedle same od sebe,
vendar ga je lažje skriti v košček mesa ali priboljšek oz. spraviti po grlu.

Če so tablete čisto no-go, ker se mačka tako upira, potem imaš pa za notranje
zajedavce tudi ampule Profender. Uporabljajo se na enak način kot ampule
za zunanje zajedavce (bolhe, klope), nanesejo se na kožo na vratu.

Je pa res, da so ampule dražja rešitev.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 09.02.2014 : 17:27:12 »

Poleg ampul Profender so za enak namen namenjene tudi ampule Advocate (klik) (pokrivajo gliste. trakulje, bolhe, garjavce, skratka širok spekter zunanjih in notranjih zajedavcev z izjemo klopov).
Takole izgledajo Profender (klik) ... in Advocate (klik), vse ampule pa dobiš pri veterinarjih.

Sicer pa imaš za mačke od tablet tudi Drontal-Cat, tudi te dobiš pri veterinarjih.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #6 : petek, 18.04.2014 : 07:21:19 »

Danes sem opazila, da ima en naš bolj vidni tretji veki. Sad Drugače ni opaziti nobenih sprememb v vedenju oz. zdravju. Dobil je Milbemax (sicer redno dajem), popoldne pa se posvetujem z vetom.

Ima pa on že od nekdaj čisto malo vidni obe veki, predvsem, ko spi.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Tretja veka, gliste - je to nujni primer?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines