mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:08:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Preskakovanje ograje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Preskakovanje ograje  (Prebrano 6402 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dominator
novinec
*
Sporočil: 3


« : petek, 23.09.2005 : 13:39:29 »

Imamo 6 mesecev staro zlato prinašalko in en velik problem. Okrog hiše imamo ograjo, ki je nekaj višja od nje in jo sedaj že z lahkoto preskoči. Problem je v tem, da je pred hišo cesta in da ona potem, ko preskoči ograjo razposajeno (brezglavo) teka okrog hiše, tudi na cesto, oziroma po cesti stran od hiše. Sicer se vedno vrne nazaj domov, ampak stvar je precej nevarna zanjo. Kaj storiti v takem primeru? Zvišanje ograje ne pride v poštev, ker je to prehuda investicija.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1 : petek, 23.09.2005 : 13:45:25 »

Rešitev je več kot preprosta, res ne vem kako ,da se je še niste spomnili ?. Pes naj ne bo sam na vrtu. Se pravi , postavite pesjak-zgoraj zamrežen, ali pa imejte psa v hiši.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #2 : petek, 23.09.2005 : 14:22:58 »

Ali pa postavite večjo ograjo....
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #3 : petek, 23.09.2005 : 14:31:00 »

Ali pa postavite večjo ograjo....

Zvišanje ograje ne pride v poštev, ker je to prehuda investicija.

Lp,
Nina
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #4 : petek, 23.09.2005 : 14:40:53 »

Sem malo prehitro prebrala....
Pol pa jaz ne bi vedla....svetujem isto kot deteljica....da naj pes ne bo sam na vrtu oz. naj bo vedno nekdo s psom, druga rešitev pa je pesjak....ampak, kaj veš...to so že spet stroški...
Logiran
Dominator
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #5 : petek, 23.09.2005 : 15:57:28 »

No, saj pes ima pesjak, ampak ne morete pričakovat, da bo pes 24 ur dnevno v pesjaku zaprt. To, da pa je nekdo z njo zunaj pa tudi ne pomaga, ker se po določenem času naveliča družbe, oz. igre in se gre po svoje zabavat.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #6 : petek, 23.09.2005 : 16:37:23 »

Ste si pač izbrali pasmo, ki potrebuje družbo ljudi. In ni primerna za bivanje izključno v pesjaku ali na vrtu. In normalno, da se začne čez nekaj časa dolgočasiti.
Torej edina rešitev (ker je pač psica že pri vas, čeprav ste neprimerni lastniki za to pasmo), da je ne puščate same na vrtu (z drugimi besedami, lepo se boste morali toliko prilagoditi, da bo imela dovoljeno tudi bivanje v hiši).

LP


Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #7 : petek, 23.09.2005 : 17:03:05 »

Dokler je ne naučite, da ne sme čez ograjo ali pa dobro utrdite odpoklic se igrajte z njo na dolgi vrvici. Sama pa tako ali tako nima smisla, da leta po vrtu. Kadar se nihče ne igra z njo pa naj bo v hiši oz. na balkonu če je hiša nesprejemljiva.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #8 : petek, 23.09.2005 : 17:48:46 »

Imamo 6 mesecev staro zlato prinašalko in en velik problem. Okrog hiše imamo ograjo, ki je nekaj višja od nje in jo sedaj že z lahkoto preskoči. Problem je v tem, da je pred hišo cesta in da ona potem, ko preskoči ograjo razposajeno (brezglavo) teka okrog hiše, tudi na cesto, oziroma po cesti stran od hiše. Sicer se vedno vrne nazaj domov, ampak stvar je precej nevarna zanjo. Kaj storiti v takem primeru? Zvišanje ograje ne pride v poštev, ker je to prehuda investicija.

Edina  stvar  , katero lahko naredite je,  da  mladička  trikrat  na dan peljete na  nek travnik  kjer se bo lahko razdivjal  in razigral.....
Kakšna  mala  šola  tudi ne bi bila odveč... predvsem , zaradi igralnih uric  ,  same socializacije in odpoklica.

Če jo  boste  prepuščali sami sebi na vrtu  in takim pobegom,  boste  v najboljšem primeru imeli  doma kronično  potepuhinjo  v  najslabšem  primeru pa  pogreb...
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #9 : nedelja, 25.09.2005 : 12:55:30 »

Jaz imam zlato prinašalko in ko sem jo vzela, so mi povedali, da se njena mama zelo rada potepa. Torej, če se bo že od malega naučila potepat bo izkoristila vsako priložnost tudi kasneje. Mi jo imamo v stanovanju, ki ni zelo velik, pa nam ni naredila čisto nič škode. Kupili smo ji kosti za žvečenje (eno je poglodala v enem dnevu). In res ni zgrizla niti kavča ali kakšen kos pohištva. Tako, da jo lahko imate tudi noter, ko ste z doma. Priporočam pa tudi malo šolo, tako kot vsi drugi.
Logiran
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #10 : nedelja, 17.06.2007 : 19:02:39 »

oj!

 Ja moj Lord ( kraški ovčar 15. mesecev) ima tudi podobne želje.  prek ograje hoče priti (včasih tudi skoz nje, je že naredil več lukenj, vedno najde pot), le če vidi da je kdo odšel k sosedu. ves dan je sam doma in nebo poskušal pobegniti, ko pa vidi da je kdo šel ven pa takoj poskuša. grem z njim na sprehod ( ga zelo utrudim)se vrnem pa vseeno hoče ven. laja skače ... ravno danes sem hotel k sosedu in ko sem prišel šez cesto je že lajal skakal itd. sem se moral vrniti ker bi pobegnil. če pobegne se gre potepan ne pa da bi k meni prišel. če je kdo na vrtu bo vseeno poskušal tako , da ne gre za osamljenost. sedaj ko grem ven ga privežem vendar mislim da ga tako nebom odvadil. ima kdo kake predloge!!!???           

p.s ja ta vrata so ozadaj pri sadovnjaku, ne naprej pri hiši, le tam poskuša,naprej ne poskuša nič:
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Preskakovanje ograje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines