mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:55:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: problem z mackom
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: problem z mackom  (Prebrano 9802 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« : ponedeljek, 10.03.2014 : 19:56:58 »

No imam problem, v stanovanje lahko dobim macka, ki je trenutno zunaj  vendar tudi tam nemore ostati. Bo tudi kastriran, vendar pa z trenutnim vedenjem nemore priti  v novo stanovanje, tam pa se vedenje nebo spremenilo zaradi sosedovega macka ali ima kdo kaksen nasvet ? Macek je res divji Smiley stanovanje pa je staro par mesecev in si nemorem privosciti da ga oznacuje in napada ostale clane druzine. Ne morem se pa ravno obrniti stran saj je biu ucasih to delno tud moj muc
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1 : ponedeljek, 10.03.2014 : 20:01:43 »

Ne razumem - muc je zunanji, ga lahko vzameš noter. Ampak "bo kastriran, ampak se vedenje ne bo spremenilo zaradi sosedovega mačka"? Malce več razlage situacije bo potrebno, če želiš nasvet. Smiley
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 10.03.2014 : 20:31:50 »

Ja trenutno je zunanji in ne pri nas doma, tam se bodo selili in macek nemore z njimi. Jaz bi ga sprejela vendar je trenutno predivji da bi stanoval notri tako da rabim ga prej udomaciti vendar pa tega nemorem poceti v svojem domu
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 10.03.2014 : 20:36:43 »

Najhitreje se mačka udomači v stanovanju. Če ga kastriraš preden gre noter, ne bo nič označeval. Udomačevanje divjakov je dolg proces, lahko tudi več kot leto dni. Če se v mačka ne rine brezveze, tudi napadal ne bo.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 10.03.2014 : 21:00:09 »

Mogoce sem malce narobe zastavila tole z kastracijo ugl. Je opcija da se ga kastrira malce se obdrzi tam kjer je vendar negovega vedenja tam nemorem odpraviti zaradi sosedovega macka,ki se ga vsake toliko spovni napadati in poleti pride tudi v hiso tako, da se bogi muc povsod pocuti ogrozenega . Da ga pa kar takoj pripelem pa tudi nemorm pricakovati, da bo pridna hisna muca  Smiley In res si nemorm privosciti da mi use oznaci in napade ljudi in psa,  ker trenutno se pusti bozati mogoce 3 sek. nato pa napade. Tezko vse obrazlozim tukaj saj je kar dovga zgodba in neznam najbolse okrajsati upam pa da me sedaj boljse zastopite? Najbolj me zanima ce ma kdo izkusnje z mackami, ki so jih privadili na notranje bivanje  ali se lahko na koga ubrnem, ki ve kaj v taki situaciji. Psi so bolj moje podrocje z mackami nimam ravno veliko izkusen
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 10.03.2014 : 21:22:21 »

Kastriraj ga preden ga vzameš noter.
Imam 5 mačkov, vendar ne vem, kaj je to pridna hišna muca  Grin Cheesy
Sami lumpi so in delajo lumparije.

Od tega so trije, ki so bili s ceste pobrani kot stari mački - noben ni markiral, ker so bili kastrirani preden sem jih vzela v stanovanje.
Pri vsakem je šlo drugače.
Eden je bil pod posteljo dva meseca, drug en mesec, tretji pa skoraj leto in pol.
Mačku je treba dat čas, veeeliiiiikooooo časa.
Ne rinit vanj.
Fajn so take igrače, kot je recimo pero na palčki, da se igraš na daljavo in te ne popraska.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 10.03.2014 : 21:51:49 »

No saj obcasno je notri zato pa vem, da veliko oznacuje, vendar je notri le, da na varanem poje ali ko je bolan  nato mora ven zaradi hudih alergij trenutnih lastnikov
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 10.03.2014 : 23:01:12 »

Zato pa najprej kastracija, da neha cahnat.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #8 : torek, 11.03.2014 : 08:51:29 »

Kolikor vem cahnanje ni samo hormonska motnja. Sva se sedaj pomenila z fantom da gre danes na pregled in ce je zdrav nato kastracija, po kastraciji ga bova pripeljala domov. Nisva pa sama v hisi tako, da bomo videli kako se odnese z drugim psom in clani druzine. Drzite pesti za danes da je zdrav :-)to je prvi korak. Pa seveda spraviti ga v kletko da pridemo do veterinarja  Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #9 : torek, 11.03.2014 : 13:38:29 »

zadnjega divjaka, ki sem ga pohopsala, sem kak teden prej hranila v transporterju.
ob pravem trenutku pa samo zaprla vrata  Wink
na pol divji maček te razturi, če ga na silo tlačiš v transporter. pa ne prašat, kako to vem  Evil
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #10 : torek, 11.03.2014 : 13:50:26 »

No je bil na pregledu razen bolh, vnetaga učesa in prehlada ni težav je dobil zdravila, antibiotike in ampulo na naslednem pregledu se mu bo vzelo še kri nato pa se bomo zgovarjali o kastraciji. Bogi revež, ko je pogruntav, da je zaprt je bla panika ampak se je do veterinarja kar umiriu tam je biu pa tako preplašen da se je kr mize držov Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #11 : torek, 11.03.2014 : 14:15:49 »

Super, upam, da se mu ob vaši pomoči uspe se spremenit v prijaznega hišnega mačka.  Cheesy Cheesy Kiss
Samo čas mu dajte in možnost!
ravin nasvet je zelo na mestu. 14 dni ni mogla vozit avta zaradi mačka, ki sam ni hotel v transporter, ane....  Lips Sealed
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #12 : torek, 11.03.2014 : 14:26:24 »

Ja mislim, da bo uspelo imam, kar dober občutek mislim, da se za to preplašeno masko skriva prava maza Cheesy
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #13 : torek, 11.03.2014 : 15:42:08 »

ravin nasvet je zelo na mestu. 14 dni ni mogla vozit avta zaradi mačka, ki sam ni hotel v transporter, ane....  Lips Sealed

se ni bilo treba umivat Tongue
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #14 : petek, 14.03.2014 : 09:32:04 »

No da malce porocam muc se ze vidno zdravi ucek gre na bolje poje neverjetne kolicine hrane, pa tudi razgibava se z igracko edino, da ga namazem z kremo traja skoraj uro Smiley no preden ga zacenem mazati se zelo rad pocrkla seveda,ko se on tako odloci Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: problem z mackom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines