mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:04:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Anketa
Vprašanje: Zanima me kaksno je "stanje" nasih psic glede sterilizacije in inkontinence!
1.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – ni inkontinentna - 22 (15.9%)
2.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 5 (3.6%)
3.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – inkontinentna - 7 (5.1%)
4.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – ni inkontinentna - 9 (6.5%)
5.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 3 (2.2%)
6.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – inkontinentna - 2 (1.4%)
7.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
8.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – inkontinentna - 4 (2.9%)
9.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
10.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – inkontinentna - 3 (2.2%)
11.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvenih tezav – ni inkontinentna - 5 (3.6%)
12.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvehih tezav – inkontenentna - 3 (2.2%)
13.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o sterilizaciji – ima pogoste zdravstvene tezave (navidezna brejost, … ) - 6 (4.3%)
14.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o njej – nima nobenih zdravstvenih tezav - 16 (11.6%)
15.   nimam sterilizirane psice in je zaradi moznosti inkontinence tudi ne bom (izjema zdravstvene tezave) - 12 (8.7%)
16.   nimam sterilizirane psice - drugo - 19 (13.8%)
17.   ni sterilizirana, pa vseeno inkontinentna - 1 (0.7%)
18.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela- ni inkontinentna - 10 (7.2%)
19.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela - inkontinentna - 3 (2.2%)
Vseh glasov: 117

Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa  (Prebrano 27332 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:35:01 »

Ker je v temi sterilizacija kar "vroce" sem se odlocila, da odprem novo temo in anketo!
Temo sem postavila med "vroce teme" zato, ker bi lahko spadala kar v 4 podforume:
Mi in nasi psi
Samci in samice – legla
Notranji organi
O psih – razno

Gre predvsem za psice … kaksno je stanje nasih, forumovskih psick, glede tega "problema"!

Upam, da nisem kaj pozabila!

Tisti, ki imate sterilizirane psicke in so inkontinente prosim, da napisete se glede dajanja Propalina (kapljice) – dajete ali ne, pomaga ali ne, stranski ucinki so ali ne (ce ja, kaksni) … mogoce kako drugacno zdravljenje.

Ostalo je ze napisano v naslednjih temah, to je izkljucno anketa:
Uhajanje urina
Sterilizacija
Navidezna brejost
Obnasanje po sterilizaciji
Kastracija
Caj iz listov rdece maline
In drugo …

Hvala vsem za izpolnitev ankete in za izmenjavo mnenja!
PS: Vsak ima moznost oddati najvec 4 glasove, ampak to velja za tiste, ki imate vec psic! Na forumu jih je zelo malo, ki bi jih imelo vec kot 4, pa tudi veliko, ki jih ima vec kot eno, zato tudi taka moznost! Imate tudi moznost spreminjanja oddanega glasu, ce se v nekem casu stanje pri vas spremeni!
Prosim da glasujete korektno! Hvala! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:57:54 »

PS: Vsak ima moznost oddati najvec 4 glasove, ampak to velja za tiste, ki imate vec psic! Na forumu jih je zelo malo, ki bi jih imelo vec kot 4, pa tudi veliko, ki jih ima vec kot eno, zato tudi taka moznost! Imate tudi moznost spreminjanja oddanega glasu, ce se v nekem casu stanje pri vas spremeni!
Prosim da glasujete korektno! Hvala! Smiley

Kljub temu, da sem, ko sem odpirala anketo dodala (kliknila na) moznost, da lahko vsak odda (najvec) 4 glasove, se tega ne da! Ali pa ne znam! sram sram sram

Lp, Ursa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:02:52 »

Kljub temu, da sem, ko sem odpirala anketo dodala (kliknila na) moznost, da lahko vsak odda (najvec) 4 glasove, se tega ne da! Ali pa ne znam! sram sram sram

Lp, Ursa

Meni pa dela Wink
Kljub temu, da sem, ko sem odpirala anketo dodala (kliknila na) moznost, da lahko vsak odda (najvec) 4 glasove, se tega ne da! Ali pa ne znam! sram sram sram

Lp, Ursa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:03:35 »

Ojej, kaj sem pa naredila sram sram sram sram

No, napisala sem, da jaz pa lahko oddam največ 4 glasove. Meni torej dela Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:11:57 »

Ja, oddas lahko 4 glasove naenkrat, torej lahko pri glasovanju izberes 4 razlicne glasove. Ko enkrat glasujes (cetudi si samo en odgovor oznacil), lahko kliknes na link (desno od ankete) "odstrani glasove", kar bo izbrisalo tvoje glasove in bos lahko glasovala ponovno z izborom 4 razlicnih moznosti.
Ni pa mogoce najprej oznaciti enega, pa potem cez nekaj casa drugega... - torej, izberes vse naenkrat, vse naenkrat izbrises in ponovno izberes vse 4 naenkrat.
Logiran

linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:15:08 »

Ja, oddas lahko 4 glasove naenkrat, torej lahko pri glasovanju izberes 4 razlicne glasove. Ko enkrat glasujes (cetudi si samo en odgovor oznacil), lahko kliknes na link (desno od ankete) "odstrani glasove", kar bo izbrisalo tvoje glasove in bos lahko glasovala ponovno z izborom 4 razlicnih moznosti.
Ni pa mogoce najprej oznaciti enega, pa potem cez nekaj casa drugega... - torej, izberes vse naenkrat, vse naenkrat izbrises in ponovno izberes vse 4 naenkrat.

Hvala, mi je ravno Bina na privat razlozila! Smiley

Ni ravno tako kot sem si predstavljala, ker nima vsak, ki ima 4 psice tudi 4 razlicne situacije! sram

No, vseeno, upam, da boste glasovali!

Lp, Ursa
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #6 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:28:50 »

Propalin

Kupila sem ga, uporabila pa ne.Kakšna 2 meseca po sterilizicaiji je Fabiji začel puščati urin, in sicer se je to zgodilo ene parkrat, kupila sem sirup, vendar potem več mesecev ni bilo nič. Rekli smo, da bomo s Propalinom odlašali dokler bo mogoče, saj slabo vpliva na srce in ožilje. Tako je zaenkrat vse ok, na vsakih toliko mesec se kdaj pojavi kakšna lužica, vendar takrat potrpimo. Vprašanje pa je kaj bo čez zimo, ko bo hladnje... Če ne bo več druge možnosti, bo seveda pristala na Propalinu Undecided
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #7 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:37:20 »

še obrazložitev:

dve sterilizirani pred prvo gonitvijo -> nobenih težav
dve sterilizirani kasneje -> nobenih težav

pasme: maltežanka, mešanka "kukrterier" (10kg), mešanka "bokser x malinois"?  (26kg), rotvailerka.

LP Noli

p.s.
statistika v društveni enoti bi bi bila taka:
- 11 steriliziranih, od tega dve, ki sta začeli jemati kapljice in se je stanje normaliziralo, vse ostale brez problemov. Če sem prav štela so samo ene štiri psice nesterilizirane, vse namenjene za vzrejo.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #8 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:47:50 »

Moj glas: 6.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – inkontinentna

Sterilizirat smo jo dali aprila in ni bilo nobenih problemov eno leto in pol. Pocasi so se zacele pojavljati luzice, nato luze, mlake.. Po mesecih preiskav, operacij, tablet, injekcij, sirupov smo pristali na Propalinu, ki je pri nas obvezen. Ce enkrat slucajno pozabimo, ce kaksna luzica 100% pojavi. Propalin ne pomaga edino v primeru, da je tamala malo prehlajena (na splosno imamo najvecje probleme  z njenimi ledvicami..), ko vcasih pac malo pritece.

Inkontinentnost je taka malenkost, ki zna obcasno zagreniti trenutke
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.09.2005 : 16:03:08 »

Imela sem dobermanko, sterilizirana je bila pri starosti 3.5 let. Kmalu so se začele pojavljati lužice na ležišču, kasneje in do konca življenja pa mlake po tleh, kavču, postelji itd. Smo bili prisiljeni dobiti najprej Kontexin tablete, nato pa Propalin (sestavina ista- Phenolpropalinaminochlorid). Včasih je bil še problem dobiti Propalin v Lj in sem ga enkrat dobila celo iz Nizozemske!! Potem je bilo stanje normalno (za 34 kg težko psico sem nakapala vsak dan 28 kapljiv v hrano ). Dočakala je 10 let in umrla zaradi odpovedi srca (aritmije, srčno popuščanje). Koliko ima tu zaslug Propalin, se ne ve.

druge psice ne bom dala sterilizirat, vsaj zdaj pri 3 letih še ne. Navideznih nima, seski se ji ne spremenijo po gonitvi in v času, ko bi morala biti laktacija, redno jo nameravam kontrolirat (Rtg pljuč, UZ trebušne votline, pa mojveterinar jo večkrat pregleda po seskih, da nebi bilo kje kake bule.)Delam na tem, da v psa ne vnašan nobene kemije, nikoli še ni bila v narkozi in do sedaj še ni dobivala nobenih tablet (tok-tok po lesu). Skrbim, da je v odlični kondiciji in zelo kvalitetno hranjena. Kaj naj še več storim, ne vem, najboklj sem pa srečna, če grem k veterinarju le na kofe, brez psa......
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #10 : ponedeljek, 26.09.2005 : 16:48:15 »

Oddala glas pod 8 in 9.
Nemška bokserka, sterilizirana pri še ne dveh letih, zaradi hudih hormonskih motenj pri ponavljajočih se navideznih brejostih in piometre ( tehten razlog ).
Par mesecev po sterilizaciji začela občasno puščati urin ( največkrat v spanju ), tako, da Propalin dajemo, vendar zaenkrat še ne vsakodnevno, pa vendar je stanje veliko boljše, upam da bo čimdlje tako. Undecided


Še nekaj me zanima, in sicer kako vaše psice reagirajo, ko se zavejo, da jim je ušel urin ?
Gina, npr. največkrat sploh ne ve, kaj se dogaja, večinoma v spanju. Če pa se zgodi tako, da ugotovi da nenamerno lula, največkrat po kapljicah ( kot bi hotela zadržati, pa ne gre ) se pokuša očistiti, se neprestano liže in potem se kot bi se sramovala prestavi na drug plac. Seveda je niti pod razno ne kregamo, ampak enostavno ignoriramo. Huh
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #11 : ponedeljek, 26.09.2005 : 16:52:01 »

Oddala glas pod 8 in 9.
Ups - pod 8. in 10.   Wink
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #12 : ponedeljek, 26.09.2005 : 19:22:49 »

Aja, samo za informacijo.. Moja ima kupiran rep in nekje 15kg. Nekje sem prebrala, da psice tezje od 30kg bi bile v vecjem procentu inkontinentne, tisti mali obcasno, srednjim (dajmo 15kg) pa se to sploh ne bi dogajalo..
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #13 : ponedeljek, 26.09.2005 : 19:46:09 »

Citat
Še nekaj me zanima, in sicer kako vaše psice reagirajo, ko se zavejo, da jim je ušel urin ?
Gina, npr. največkrat sploh ne ve, kaj se dogaja, večinoma v spanju. Če pa se zgodi tako, da ugotovi da nenamerno lula, največkrat po kapljicah ( kot bi hotela zadržati, pa ne gre ) se pokuša očistiti, se neprestano liže in potem se kot bi se sramovala prestavi na drug plac. Seveda je niti pod razno ne kregamo, ampak enostavno ignoriramo. Huh

Odgovor sem napisala kar v temo Uhajanje urina!

Lp, Ursa
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.09.2005 : 20:10:12 »

Moj glas je pod točkama:
7.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – ni inkontinentna
in
11.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvenih tezav – ni inkontinentna

Lp, Yo
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines