mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:20:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Anketa
Vprašanje: Zanima me kaksno je "stanje" nasih psic glede sterilizacije in inkontinence!
1.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – ni inkontinentna - 22 (15.9%)
2.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 5 (3.6%)
3.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – inkontinentna - 7 (5.1%)
4.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – ni inkontinentna - 9 (6.5%)
5.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 3 (2.2%)
6.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – inkontinentna - 2 (1.4%)
7.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
8.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – inkontinentna - 4 (2.9%)
9.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
10.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – inkontinentna - 3 (2.2%)
11.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvenih tezav – ni inkontinentna - 5 (3.6%)
12.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvehih tezav – inkontenentna - 3 (2.2%)
13.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o sterilizaciji – ima pogoste zdravstvene tezave (navidezna brejost, … ) - 6 (4.3%)
14.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o njej – nima nobenih zdravstvenih tezav - 16 (11.6%)
15.   nimam sterilizirane psice in je zaradi moznosti inkontinence tudi ne bom (izjema zdravstvene tezave) - 12 (8.7%)
16.   nimam sterilizirane psice - drugo - 19 (13.8%)
17.   ni sterilizirana, pa vseeno inkontinentna - 1 (0.7%)
18.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela- ni inkontinentna - 10 (7.2%)
19.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela - inkontinentna - 3 (2.2%)
Vseh glasov: 117

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa  (Prebrano 27359 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #30 : sreda, 12.10.2005 : 09:55:42 »

Tega se pri ljudeh kar veliko poslužujejo. Gre za nekakšno oporo mehurju-ga samo podprejo in malo dvignejo, da se razbremeni mišico zapiralko sečnice. V bistvu tudi zdravila proti inkontinenci delujejo tako, da "ojačajo" mišico zapiralko sečnice in preprečujejo inkontinenco.
http://www.zdravasecila.si/inkontinenca_zenske.html#_Toc100743867
(Operativno zdravljenje stresne inkontinence)

Mislim, da gre psi psih za podoben proces.

LP
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #31 : sreda, 12.10.2005 : 09:59:52 »

Moj odgovor zgoraj se nanaša na binino vprašanje:

Kaj pa naredijo pri tej operaciji mehurja? Zakaj je premik sploh dober (zakaj je konec inkontinence)?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #32 : sreda, 12.10.2005 : 11:01:09 »

Še eno varianto pogrešam - imam sterilizirano BREJO psičko - ni/je inkontinentna.

To je pa tako zelo rekdo, da ne vem ce bi bil kak primer tukaj na forumu (za tak pasji primer se nisem slisala, sem pa za macjega).
No, te moznosti v anketi ni, ce pa kdo le ima tak primer naj pa samo napise tukaj v temo!

Mislim, da se ze da kaj razbrati iz te ankete ... "rezultate" pa najbolje, da "objavimo", ko bo anketa imela vsaj 100 glasov! Cheesy Upam!!! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #33 : sreda, 12.10.2005 : 11:07:53 »

No, te moznosti v anketi ni, ce pa kdo le ima tak primer naj pa samo napise tukaj v temo!

Lp, Ursa

OK, torej jaz imam sterilizirano brejo psičko in NI inkontinetna.

lp, Katarina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #34 : sreda, 12.10.2005 : 11:10:59 »

OK, torej jaz imam sterilizirano brejo psičko in NI inkontinetna.

Res?! Shocked Shocked Shocked Pa Xena ti si EKSTRA ... hehehehehe! No, pse imas EKSTRA! Smiley

No, te malo o tem povprasam privat, ce je pa kje kaka tema na to temo ze odprta, pa prosim za link! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #35 : sreda, 12.10.2005 : 13:04:46 »

Res?! Shocked Shocked Shocked Pa Xena ti si EKSTRA ... hehehehehe! No, pse imas EKSTRA! Smiley

No, te malo o tem povprasam privat, ce je pa kje kaka tema na to temo ze odprta, pa prosim za link! Smiley

Lp, Ursa

HE HE, se mi je zdelo, da se tega stavka ne da najbolj razumljivo napisati - Xena je bila namreč sterilizirana v času, ko je bila breja, to sem hotla povedati..... hi hi.... itak, da so ekstra! Če bi bila pa bojevnica zdaj breja (ob dveh KASTRIRANIH samčkih)  bi me pa itak kap sunla!

lp, Katarina
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #36 : sreda, 12.10.2005 : 13:52:34 »

Mislim, da je to najbolj verjetna možnost (poleg plenic). Je pa seveda odvisno od situacije in veterinarja.

Mislim, da smo to ze prestali. Nisem 100%, a na neki operaciji je ze bila glede te inkontinence..

Kaksna je pa estrogenska terapija?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #37 : četrtek, 13.10.2005 : 08:51:08 »

Glede na to, da je Propalin ucinkoval, gre najverjetneje za hormonsko pogojeno inkontinenco (ta se najpogosteje pojavi po sterilizaciji). Obstaja vec vrst hormonskih preparatov.
Je pa tako, da ima hormonska terapija lahko precej zoprne stranske ucinke npr. trombozo, slabost, bruhanje, ...
Vsekakor se o vsem posvetuj z veterinarjem, ki mu zaupas. Ne vem, morda bi pa bilo boljse zvisati dozo Propalina ali pa poskusiti s kaksno od alternativnih metod ...
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #38 : sreda, 09.11.2005 : 10:07:14 »

ena zanimivost
http://24ur.com/naslovnica/vizita/20051109_3064080.php
Logiran
spacey
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #39 : sreda, 16.11.2005 : 18:07:21 »

Tudi jaz sem oddala glas in sicer:

19.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela - inkontinentna

Naša je bila sterilizirana tik pred tretjo gonitvijo. Zdej je minilo več kot eno leto od tega in se ji je pojavila inkontinenca, torej pri malo več kot 2,5 letih.


Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #40 : sreda, 23.11.2005 : 08:56:25 »

Novi glasovi le redko se "prikapljajo", tako da bom po mojem mnenju naredila trenuten "zakljucek"!

Vseh psic v anketi je zaenkrat 90!

Vseh steriliziranih psic je 50, kar je celo 55 % vseh "anketiranih" psic ... od tega jih je 13 inkontinentnih, kar je 26 %, se pravi ena cetrtina vseh steriliziranih psic je inkontinentnih oziroma vsaka cetrta (dalec od tega kar nam zatrjujejo veterinarji)!

Psic, ki so bile sterilizirane pred prvo gonitvijo je 16 ... od tega jih je inkontinentnih 13 %.

Psic, ki so bile sterilizirane med prvo in drugo gonitvijo je 11 ... od tega jih je inkontinentnih 18 %.

Psic, ki so bile sterilizirane kasneje je 23 ... od tega jih je inkontinentnih kar 40 %.
Pa da razdelim tale delcek ... psice sterilizirane kasneje ...
Psic, ki so bile sterilizirane kasneje zaradi zdravstvenih tezav, povezanih s "ciklusom" je 11 ... od tega jih je inkontinentih kar 45 % (glede na tiste, ki so bile sterilizirane kasneje) oziroma kar 22 % od vseh steriliziranih psic.
Psic, ki so bile sterilizirane kasneje zaradi drugih zdravstvenih tezav ali pa zdravstvenih tezav niso imele je 12 ... od tega jih je inkontinentnih 33 % (glede na tiste, ki so bile sterilizirane kasneje) oziroma kar 24 % od vseh steriliziranih psic., vendar so v tem procentu psice brez in z drugimi zdravstvenimi tezavami!!!


Iz tega je razvidno, da je najmanj moznosti za inkontinenco, ce psico steriliziramo pred prvo gonitvijo. Kasneje kot je sterilizirana, vec moznosti je za inkontinenco.
Tiste, ki pa so imele zdravstvene tezave povezane s ciklusom in bile sterilizirane, so pa zgleda najbolj "obcutljice" za inkontinenco. Njim pripada kar 22 % vseh steriliziranih psic ... ogromno!!!



Kar se pa tice nesteriliziranih ... ena od njih je celo inkontinentna.

Drugace pa ... skupno stevilo nesteriliziranih psic je 40, kar je 45 % vseh "anketiranih" psic!

Tukaj tezje delam kake zakljucke, ker bi lahko bil odgovor v vec moznostih za eno psico (v moznostih - nimam sterilizirane psice zaradi ... ).

Jih pa kar 20 % svojih psic ne da sterilizirati ravno zaradi moznosti inkontinence.

No, upam, da sem anketo zaenkrat dobro in pravilno zakljucila .. so pa rezultati slabi - po mojem mnenju.


Je pa to rezultat ankete in NE prava statistika!!!!!!!!!!!!!!!


Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #41 : sreda, 23.11.2005 : 09:11:58 »

Mogoče bi bilo fajn narediti še "raziskavo" katere psice so inkontinentne (bolj ali manj):
- tiste, ki so jim vzeli samo jajčnike
- tiste, ki so jim vzeli jajčnike in maternico.

Kaj misliš?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #42 : sreda, 23.11.2005 : 09:14:57 »

Ja, tudi to je dobra anketa, ampak v tole je ne morem vec vkljucit ... bi bilo potrebno odpreti novo anketo!

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #43 : sreda, 23.11.2005 : 09:16:24 »

Ker sem namreč nekje prebrala, da imajo psice, ki so jim odvzeli tudi maternico večjo možnost za inkontinenco... Bi bilo zanimivo.

Ampak bi bilo najbrž res potrebno odpreti novo anketo - tako da ne vem...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #44 : sreda, 23.11.2005 : 10:37:48 »

Predvsem vidim tu eno veliko napako- v anketi se ni bilo mozno opredeliti, katere pasme je psica- znano je namrec, da so velike pasme dosti bolj nagnjene k inkontinenci kot majhne. Poleg tega verjamem, da so v tej anketi sodelovali predvsem tisti, ki imajo psice s tem problemom oz. je bilo takih sodelujocih veliko vec kot tistih, ki nimajo inkontinentnih psic. Osebno se vedno verjamem, da odstotek inkontinentnih psic ni tako zelo velik (sama jih poznam vsaj 5 in to velikih pasem, ki niso inkontinentne, pa so bile sterilizirane v razlicnih obdobjih) in kot je rekla Ursa, ta anketa ne kaze pravih statisticnih podatkov. 
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines