mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:00:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Anketa
Vprašanje: Zanima me kaksno je "stanje" nasih psic glede sterilizacije in inkontinence!
1.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – ni inkontinentna - 22 (15.9%)
2.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 5 (3.6%)
3.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – inkontinentna - 7 (5.1%)
4.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – ni inkontinentna - 9 (6.5%)
5.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 3 (2.2%)
6.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – inkontinentna - 2 (1.4%)
7.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
8.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – inkontinentna - 4 (2.9%)
9.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
10.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – inkontinentna - 3 (2.2%)
11.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvenih tezav – ni inkontinentna - 5 (3.6%)
12.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvehih tezav – inkontenentna - 3 (2.2%)
13.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o sterilizaciji – ima pogoste zdravstvene tezave (navidezna brejost, … ) - 6 (4.3%)
14.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o njej – nima nobenih zdravstvenih tezav - 16 (11.6%)
15.   nimam sterilizirane psice in je zaradi moznosti inkontinence tudi ne bom (izjema zdravstvene tezave) - 12 (8.7%)
16.   nimam sterilizirane psice - drugo - 19 (13.8%)
17.   ni sterilizirana, pa vseeno inkontinentna - 1 (0.7%)
18.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela- ni inkontinentna - 10 (7.2%)
19.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela - inkontinentna - 3 (2.2%)
Vseh glasov: 117

Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa  (Prebrano 27354 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #45 : sreda, 23.11.2005 : 10:47:33 »

Ce bi se prevec spustila v podrobnosti (ze tako sem se zelo), bi bila anketa "pretezka"! Prevec moznih odgovorov marsikoga odvrne od ankete ... na to temo se lahko odpre marsikatero anketo ... ampak glede na to, da je bila anketa objavljena v marsikateri temi (sploh tistih bolj branih) se mi zdi, da jih je kar veliko oddalo svoj glas, ne glede na to ali je psica sterilizirana ali ne! Odstotek je mogoce malo manjsi, ampak nikakor pa ni res, da je inkontinentnih nekje 2 % vseh steriliziranih psic, kakor nam ves cas zatrjujejo veterinarji!!!

Pa se dva citata na to temo, ki sta bila napisana v temo nemski bokser:

Tak rezultat sem skoraj pričakovala.Presenetljivo je to, da jih je manj pred prvo gonitvijo. Verjetno bi bilo dobro te rezultate še komu pokazati,...saj trdijo ,saj vemo kaj.

Odlično narejeno Linč!

Sedaj se nakazuje vprasanje,ali je humano sterilizirati oz ima sploh smisel?Ce sledi v najslabsem primeru vsaki drugi inkontinenca.

Se vedno sem mnenja, da moja psica ne bo sterilizirana nobena vec (eno sem imela, pa na srecno ni bila inkontinentna, eno imava sedaj skupaj inkontinentno), razen ce res ne pride do tezav!

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #46 : sreda, 23.11.2005 : 10:55:59 »

Lahko bi delala anketo samo sterilizirane psice, pa rezultat glede inkontinence ne bi bil nic drugacen ... tisti procent nesteriliziranih psic je verjetno res veliko premajhen, kar se pa steriliziranih psic tice, pa rezultatov ankete ne spremeni!!!

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #47 : sreda, 23.11.2005 : 11:04:47 »

Mene pa klju temu zanima:

če imate sterilizirano psičko in je inkontinenta:
- odvzeli so ji samo jajčnike
- vzeli so ji maternico in jajčnike
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #48 : sreda, 23.11.2005 : 11:07:08 »

Mene pa klju temu zanima:

če imate sterilizirano psičko in je inkontinenta:
- odvzeli so ji samo jajčnike
- vzeli so ji maternico in jajčnike

Sebi .. odpri novo anketo!

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #49 : sreda, 23.11.2005 : 11:08:06 »

 sram ne znam
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #50 : sreda, 23.11.2005 : 11:58:11 »

Citat
Mene pa klju temu zanima:

če imate sterilizirano psičko in je inkontinenta:
- odvzeli so ji samo jajčnike
- vzeli so ji maternico in jajčnike

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5432.0.html

Pa da vidimo!
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #51 : sreda, 23.11.2005 : 11:58:38 »

saj si mislila takole, a ne?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 23.11.2005 : 18:54:04 »

Predvsem vidim tu eno veliko napako- v anketi se ni bilo mozno opredeliti, katere pasme je psica- znano je namrec, da so velike pasme dosti bolj nagnjene k inkontinenci kot majhne. Poleg tega verjamem, da so v tej anketi sodelovali predvsem tisti, ki imajo psice s tem problemom oz. je bilo takih sodelujocih veliko vec kot tistih, ki nimajo inkontinentnih psic. Osebno se vedno verjamem, da odstotek inkontinentnih psic ni tako zelo velik (sama jih poznam vsaj 5 in to velikih pasem, ki niso inkontinentne, pa so bile sterilizirane v razlicnih obdobjih) in kot je rekla Ursa, ta anketa ne kaze pravih statisticnih podatkov.


Jap, se strinjam. Poleg tega je pomembno tudi:

-ali je psica kupirana ali ne;
-prehrana;
-izkljucitev drugih vzrokov za inkontinenco (moram reci, da je vedno oz. najveckrat, kadar se je inkontinenca pojavila pri sterilizirani psici, celotna horda vzkliknila "evo, to je pa zarad sterilizacije.");
-se en kiks: veckratno glasovanje; tako lahko nekdo, ki ima psico, ki je bila sterilizirana zaradi razlicnih vzrokov, izbere vec kot eno opcijo (recimo: sterilizirana zaradi vnetja maternice IN drugih vzrokov)-se pravi dva klika, vendar za eno psico (in ne dve);
-KDO je steriliziral. Vsake toliko se da na netu prebrati zanimive pogovore o samih operacijah; nekateri so recimo mnenja, da je zelo odvisno kdo operira in da je to zelo povezano z inkontinenco;
-25 oz. 26% sploh ni tak kiks, ce racunamo, da je (vsaj) ena studija oz. raziskava pokazala do cca. 20% inkontinenco pri vecjih pasmah (ki je bila seveda povezana tudi s kupiranjem).
-anketa res ne kaze pravih stat. podatkov; absolutne preslabo narejeno vse skup za delanje kakrsnihkoli zakljuckov, na zalost. Me spominja na foro s pirati. Smiley
-verjetno je se kaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #53 : sreda, 23.11.2005 : 21:01:26 »

No, upam, da se katera loti take ankete s katere se bo dalo kaj razbrati!

Pa veselo na delo! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #54 : sreda, 23.11.2005 : 21:09:20 »

Marsikaj na to temo je bilo napisano v temi nemski bokser ... od tu dalje:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4797.msg160712.html#msg160712

Lp, Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #55 : sreda, 23.11.2005 : 21:16:48 »

Pa se nekaj sem pozabila- zakaj bi se clovek sploh ubadal s tako anketo? Kaj bomo s tem dokazali (in kaj se je dokazalo s prejsnjo- razen se enega razloga vec, da se udriha po veterinarjih)? Ce se s tem pokaze resitev, da psice ne bodo vec inkontinentne, se z veseljem lotim takega projekta  Wink (mogoce z Nanookino pomocjo)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #56 : sreda, 23.11.2005 : 21:18:41 »

No, upam, da se katera loti take ankete s katere se bo dalo kaj razbrati!

Pa veselo na delo! Smiley

Lp, Ursa

Absolutno ne, se mi ankete ne zdijo primerne za take zadeve in delanje kakih blaznih zakljuckov. Se vedno se mi najboljse zdijo kontrolirane raziskave-studije, ne ankete s klikanjem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #57 : sreda, 23.11.2005 : 21:20:58 »

Pa tocno to trobim ze ves cas- kaj je point teh anket, razen prej omenjenega jamranja nad veterinarji  Tongue
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #58 : sreda, 23.11.2005 : 21:36:48 »

No potem bi pa prosila zakljucke na podlagi studij in podobnega! Ker me res zanima. Do sedaj jih na dan se ni privlekel nihce!!! Undecided Razen tista 2 %, za katerega nimam pojma kako so do njega prisli ... se za ta 2 % vsak pravi drugace!

Anketa je narejena in nanjo so lahko kliknili vsi ... in kaj bi imeli od tega, ce bi za eno psico klikali ne vem kaj vse? Sicer pa lahko glasujejo samo clani, gosti pa ne, tako da mislim, da niso klikali kar tako malo za zabavo!

Kaj imajo tukaj veze veterinarji na zalost ne vem ... v moji anketi ni omenjenega niti enega veterinarja!

Lp, Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #59 : sreda, 23.11.2005 : 21:43:21 »

Veterinarji pa padejo not pri teh 2% - menda si niso tega odstotka kar izmislili  Wink Pa tudi osebno menim, da je inkontinenca povezana tudi s tem, kako je sterilizacija opravljena. Doslej smo (ste, so) jamrali nad veterinarji, ce se prav spomnim, zaradi razlicnih zadev- kako ti pred sterilizacijo nihce ne pove, da je moznost inkontinence, pa kako trdijo, da je takih psic zelo malo, ipd. Nisem pa rekla, da je v anketi omenjen kaksen veterinar  Huh Kakorkoli ze, ce so vam ankete v veselje in ce boste kaj konkretnega od njih potegnile (v smislu, da se bo psicam pomagalo), potem kar tako naprej  Wink

V bistvu mi se vedno ni noben odgovoril na to, zakaj sploh ta anketa oz. kaj naj s temi rezultati (ker pac niso iz kontrolirane studije)?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines