mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:02:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Anketa
Vprašanje: Zanima me kaksno je "stanje" nasih psic glede sterilizacije in inkontinence!
1.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – ni inkontinentna - 22 (15.9%)
2.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 5 (3.6%)
3.   imam sterilizirano psico pred prvo gonitvijo – inkontinentna - 7 (5.1%)
4.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – ni inkontinentna - 9 (6.5%)
5.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – komaj sterilizirana – zaenkrat ni inkontinentna - 3 (2.2%)
6.   imam sterilizirano psico med prvo in drugo gonitvijo – inkontinentna - 2 (1.4%)
7.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
8.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi hude navidezne brejosti – inkontinentna - 4 (2.9%)
9.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – ni inkontinentna - 4 (2.9%)
10.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi vnetja maternice – inkontinentna - 3 (2.2%)
11.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvenih tezav – ni inkontinentna - 5 (3.6%)
12.   imam sterilizirano psico kasneje, zaradi drugih zdravstvehih tezav – inkontenentna - 3 (2.2%)
13.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o sterilizaciji – ima pogoste zdravstvene tezave (navidezna brejost, … ) - 6 (4.3%)
14.   nimam sterilizirane psice – se premisljujem o njej – nima nobenih zdravstvenih tezav - 16 (11.6%)
15.   nimam sterilizirane psice in je zaradi moznosti inkontinence tudi ne bom (izjema zdravstvene tezave) - 12 (8.7%)
16.   nimam sterilizirane psice - drugo - 19 (13.8%)
17.   ni sterilizirana, pa vseeno inkontinentna - 1 (0.7%)
18.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela- ni inkontinentna - 10 (7.2%)
19.   imam sterilizirano psico kasneje, zdravstvenih tezav ni imela - inkontinentna - 3 (2.2%)
Vseh glasov: 117

Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa  (Prebrano 27269 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #75 : sreda, 08.02.2006 : 15:13:43 »

moja bo sterilizirana v petek,zaradi tumorja na mlečni žlezi.stara je 4 leta in pou.kakšna je verjetnost za inkontenco pri majhnih pasmah?al velikost nima veze?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #76 : petek, 10.03.2006 : 14:03:57 »

jaz sem odgovorila za prejšnjo psico, ki je bila sterilizirana. Zdajšnja ni.
Da malo obrazložim situacijo, ker mojega primera ni med naštetimi. Označila pa sem: sterilizirana kasneje, nič zdravstvenih težav ni inkontinence.
Najprej se je trikrat zaporedoma gonila, pol smo ji dali dvakrat za pored inekcijo, da se nebi gonila, naslednjič pa sterilizirali. Med sterilizacijo je vet opazu, da ima gnojno maternico, zaradi inekcij (to je stranski učinek- nikoli več jih ne bo dobila nobena psica pri nas). V bistvu je nismo sterilizirali zaradi maternice.
Inkontinentna pa je postala na stara leta. Pa še to ni bila tista prava inkontinenca. Ni mogla zdržat več 8 ur brez lulanja in je hodila na balkon. Na veselje spodnjih sosedov  Roll Eyes  Tako, da ne morem ravno povezat z sterilizacijo. Lahko je, lahko ni. Po moje ni...
Logiran
faca
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #77 : petek, 14.04.2006 : 22:24:41 »

lep pozdrav, zanima me, kje je sterilizacija ni preveč draga! psička ima okol 20-25kg! in da je solidna cena! hvala za odgovor lp tea
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #78 : sobota, 15.04.2006 : 07:15:27 »

Popusti za sterilizacijo so v zimskem času... Mislim da celo 20% ceneje... Cen ne poznam, ampka mislim da bi moralo za tako težo bit minimalno 30.000...
Se pa cene lahko razlikujejo od veta do veta. Ne toliko gledat na ceno, ampak na to ali zaupate veterinarju ali ne.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #79 : petek, 02.06.2006 : 06:24:07 »

Danes peljem psičko sterilizirat. Upam da ne bo težav in zapletov po operacijo in seveda vmes. Tudi tu kjer jo bom jaz dala sterilizirat je cena zelo podobna.
Logiran
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #80 : ponedeljek, 29.10.2007 : 18:27:09 »

Pozdravljeni,

pred tremi tedni smo dali našo osemmesečno psičko - španijelko sterilizirat. Pred parimi dnevi pa je začela spuščati urin med spanjem.
Spusti celo lužo.
Glede na informacije ne bi smela imeti težav (pred prvo gonitvijo in pa ne velika pasma), me zanima ali je možna tako hitra drastična sprememba.
Torej ne postoppno uhajanje, ne čez čas, ampak kar takoj na polno?!

Čisto smo obupani in sploh ne vemo kaj narediti!!

Hvala za kak nasvet!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #81 : ponedeljek, 29.10.2007 : 18:32:58 »

Vsekakor je neizbezen obisk pri veterinarju, potrebno je izkljucit uroinfekt in morebitne druge razloge.
m.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #82 : petek, 18.09.2015 : 13:29:58 »

Ne morem verjet.
Cez 8 dni bo točno 10 let od te moje objave. Pa mi je se vedno aktualna Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines