mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:26:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Psička ne želi deliti
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psička ne želi deliti  (Prebrano 4979 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mojcika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« : ponedeljek, 26.09.2005 : 16:46:54 »

Lep pozdrav!
Naš problem pa je tak: psička ima mladička, ki je trenutno star 1 mesec. Do problemov prihaja, ko se mali kuža želi igrat, jest, pit.. Psička mu ničesar ne pusti!  Undecided  Če se ji približa, ko ima v gobcu žogo, začne rjoveti.. Zadnjič, ko je videla, da smo malemu dali košček mesa, je pritekla do njega ter tako zarenčala, da se je vstrašil in nato vzela meso.  Sad
Razumem, da je bila do zdaj kaka 4 leta vedno ona edina, ampak kako jo naj zdaj navadimo, da se je to spremenilo? Kaj je res možno, da psička nima materinskega nagona, ljubezni? Če jo po tem, ko zarenči na malega skregamo, se zdi, da nič ne pomaga, ker bo še v naslednjem trenutku naredila isto.  Huh

LP!
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #1 : ponedeljek, 26.09.2005 : 17:47:18 »

Mojcika - se bo že spremenilo. Mladiček je star šele mesec dni in psice so zelo zaščitniške do svojih mladičev. Sama pravim, da se lastniki preveč vtikamo v "njihove" posle. Psicam ni preveč všeč, če se preveč prijemljejo mladiči v njeni prisotnosti, pa da se okrog nje preveč pospravlja. Jaz sem to delala, ko je ni bilo poleg, ker navsezadnje je kotilnica njena - moji mladički spijo v kotilnici, dokler ne gredo od doma. Moja psica, je bila zelo živčna, ko semo jih prvič nesli ven in tudi potem, ko so že racali okrog jih je hotela imeti pod kontrolo. Ničesar jim ni pustila (igračke so bile kar naenkrat vse njene in na drugem koncu parcele), niti listka od drevesa ni smel nobeden požvekat - je bila takoj zraven.
Pri osmem tednu se je vse to spremenilo in postavilo v normalen položaj.
Logiran
Mojcika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 6


« Odgovor #2 : ponedeljek, 26.09.2005 : 18:01:21 »

Hjoj, lepa hvala za ta odgovor.. Morem povedat, da sem zdaj kar precej pomirjena.  Smiley  In očitno je res boljše, da so njune zadeve zaenkrat samo njune. Samo je pa včasih prav zanimivo videti, kako mamica skrega svojega mladička, kadar nam le-ta recimo nagaja in nas ona pač želi "zaščititi". Včasih je dovolj že en sam svarilen pogled.  Smiley

Hvala se enkrat!  Wink

Lp!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : ponedeljek, 26.09.2005 : 18:30:46 »

Psica ne ščiti svojega madiča ampak svoje stvari pred njim. Nekatere psice so zelo hude na svoje mladiče, mogoče je prišel čas da ju ločiš, skupaj ju spustiš samo parkrat na dan in jih imaš pod nadzorom. kasneje se zadeva sicer pogosto res umiri - pod pogojem, da psica tako zbije mladiča, da si ne upa nič več nič prijeti. nobena moja psica ni bila toliko zaščitniška do mladičev, da bi jo moje prijemanje mladičev na kakršen koli način motilo. Še celo zelo ponosno jih je pokazala. So pa zelo pazile, da ni zraven prišel tujec ali drug pes. a še to le do 4, 5 tedna, potem pa nič več.
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #4 : ponedeljek, 26.09.2005 : 18:55:56 »

Sama imam bokserko (do sedaj tretja psica z mladiči). Se zgodi, da je katera psica malo bolj dominantna pri vzgoji, nekatera manj. Ta, ki jo imam sedaj, je bolj cartljive sorte, vendar se je pri mladičih zelo spremenila. Jemala jim je pa vse, tudi igrače, ki so bile nove in niso bile njene, vzela jim je celo karton od role papirja in ga odnesla daleč stran od njih, samo, da se ne bi kateri igral. /tudi tisti listek od drevesa je bil resničen/. Po enem mesecu sem jo ponoči vzela od mladičev in je spala v stanovanju, ločeni so bili kakih 6 ur. Bili pa so le trije mladički, ki so si delali družbo, nevem, če bi pustila enega samega mladička samega celo noč.
Njeno obnašanje se je počasi spreminjalo, ko so začeli sami jesti (tudi tu smo dežurali pri skledi, da jim ni pojedla - ponavadi smo jo zamotili s kakšnim "dodatnim obrokom" ali kostjo ali pa je celo "počakala" pred televizijo - čeprav si jo zelo težko okrog prinesel. Res pa je, da bi jim čisto hladno pojedla vse, kar je bilo njim namenjeno, verjetno iz čiste ljubosumnosti. Tudi ko sem se igrala z mladički, se je najrajši vsedla kar name ali pa mi je "vsiljevala " svoje igrače, da se naj z njo igram. Take so pač naše "mame", sploh če prej niso imele deliti naše ljubezni še s kom.
No, zdaj pa je spet čisto samo moja in je spet vse po starem.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Psička ne želi deliti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines