mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:00:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Moj zvest prijatelj
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj zvest prijatelj  (Prebrano 14252 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
hulana14
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : četrtek, 10.04.2014 : 11:56:06 »

Imela sem zvesto prijateljico Bernsko planjšarko Lajko.Dobila sem jo v dar za Abrahama.Dopolnila je 8 let in zelo sva bili srečni.Živeli sva v naravi,brez mestnega hrupa in avtomobilov,uživali sva na dolgih sprehodih.Nikomur ni storila nič hudega,vsakemu se je znala prikupit ,če je le imel kdo čas za njeno cartljanje ,je le to, pridno izkoristila.Danes zjutraj ob 8 h ,mi zastane dih ,Lajka se komaj privleče do mene ,noge  ne držijo njenega telesa,sesedla se je.Nekaj je narobe z njo! takoj pokličem veterinarja ,mu povem v kakšnem stanju sem našla psa in ga vprašam ,kaj je narobe z njo, pove mi ,da se je pes zastrupil,ali ga je nekdo "zastrupil".Čez 2 h in 10 min. mi je Lajka poginila v mojem naročju.Le kdo je bil tako podel in krut,da jo je zastrupil??? Cry

Morala sem vam to napisati in žalost deliti z vami.    hulana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : četrtek, 10.04.2014 : 13:12:22 »

Moje sožalje!
Ali prav razumem, da je veterinar "postavil diagnozo" po telefonu? Sicer je res nenavadno veliko osihopatov, ki zastrupljajo pse celo na ograjenih vrtovih, a takšen nenaden pogin je tudi lahko posledica česa drugega.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : četrtek, 10.04.2014 : 13:21:11 »

Tudi moje sožalje!  Cry

Vseeno pa me zanima, zakaj ste čakali kar 2 uri in 10 minut?   Huh  Zakaj niste šli po najkrajši možni poti k prvemu veterinarju? Morda bi se takrat še dalo kaj narediti.

Zase vem, da ne bi mogla gledati nobenega psa v mukah, temveč bi poskušala narediti vse, kar bi se dalo.  Lips Sealed
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 10.04.2014 : 14:06:00 »

Moje sožalje  Cry
Tudi moja psica je pojedla strup in imela podobne simptome, ampak je bila takoj odpeljana k veterinarju in je še vedno živa brez vidnih posledic. Žal mi je, da niste reagirali.
Logiran
hulana14
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 10.04.2014 : 15:53:46 »

Hvala vam vsem.ki enako čutite kot jaz .Veterinarska bolnica je od nas oddaljena dobro uro in pol vožnje,psička pa tehta dobrih 60 kg s tem,da bi jo morala 40 m nesti do avtomobila ,od nje je šla sama sluz in kri.Veterinar  dela  popoldne in ima tudi lepo pot do svoje ambulante. V vsakem primeru bi bilo prepozno za njo in še mučila bi jo brez potrebe.
Rada bi vedela ,koliko tega podganjega strupa ji je mogel dati ,da je tako hitro poginila,in ali strup deluje takoj,ali šele čez nekaj dni.

hulana
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 10.04.2014 : 16:43:04 »

Osebno si ne bi nikoli odpustila, če ne bi vsaj probala. Sad
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 10.04.2014 : 18:41:40 »

Kolikor vem, povzroča podganji strup (tudi) notranje krvavitve  Lips Sealed zato ni nujno, da ga je pojedla veliko  Sad

Osebno si ne bi nikoli odpustila, če ne bi vsaj probala. Sad

Ja, tudi jaz, predvsem, če bi šlo za psa do 10kg, pri trenutnem stanju mojega križa in letom, ki so bližje hulaninim kot tvojim Žužka, sploh pa teži psa in razmeram, ki jih je opisala, pa bi verjetno v zadnji(h) uri(ah) lahko le enako brezmočno ždela ob psici  Cry
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #7 : četrtek, 10.04.2014 : 20:30:37 »

Moje sožalje. Cry

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : petek, 11.04.2014 : 09:31:18 »

Podganji strup začne delovati po več dneh. So pa prvi znaki težko opazni. Za tako velikega psa  je moralo biti strupa kar precej in če je šlo res za tovrstno zastrupitev, je bila zangotovo namerna (pes strupa v obliki, ki je namenjena glodavcem ne bo šel žret v velikih količinah, ker mu ne diši pretirano, prav tako bi zastrupitev ne bila tako huda, če bi požrla zastrupljeno podgano. Ga je treba zmešati z mesom. Se pa psi zelo pogosto ponesreči zastrupijo s strupom za polže, pri katerem pa so znaki drugačni in deluje takoj). In ja, če je bilo že tako hudo, bi jo tudi na kliniki zelo težko rešili, tudi če bi bili tam takoj. Malo smo se razvadili, saj imamo veterinarje za vsakim vogalom ob kateri koli uri dneva, pa pozabljamo, da vsem niso tako lahko dostopni.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9 : petek, 11.04.2014 : 09:33:58 »

meni je žal za tole psičko in za vas.  Cry
Vendar kljub temu je nadzor na tem, kje se pes giba, pomembno dejstvo, da se to težje zgodi.  Undecided
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : petek, 11.04.2014 : 11:01:26 »

Sožalje Cry
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : petek, 11.04.2014 : 12:07:24 »

Luna, zadnje čase je moderno strup dostavljati direkt na vrt ali v pesjak.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #12 : petek, 11.04.2014 : 12:30:34 »

Pa se lahko strup prepozna, če ga recimo ti prej zagledaš kot pes? Ali je to lahko samo kakšna kost ali košček mesa, ki privabi psa?
Razmišljam, kako bi jaz sploh vedela, kaj gledam. ....
Saj ne dovolim pobiranja po tleh, ampak verjetno bi mu to uspelo, ko je najmanj treba.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : petek, 11.04.2014 : 13:28:08 »

Odvisno je od domišlije zastrupljevalca. Ponavadi so nagnusne stvari, ki jih pobirajo psi  kot je crkovina, stare presušene kosti, dreki...nenevarne.
V "naravni" obliki je strup za podgane v obliki vrečk približno velikosti vrečke za čaj, notri je pa ponavadi živordeč želatinast "bonbon". Lahko je tudi v obliki želatinastih ploščic, ponavadi tudi rdeče barve. Ne vem če se podganji strup v obliki zrnc zelenomodre barve še uporablja. Načeloma imajo vsi ti strupi dodano gabilo, zaradi katerega psom ne diši pretirano in vsaj načeloma sami od sebe teh vab ne pobirajo. Tudi ni noben problem psov naučiti, da je treba te zadeve pustiti pri miru (enako kot jih je moč naučiti, da pustijo pri miru močerade, krote, da se izognejo ali opozorijo na kačo...)
Druga pesem pa je strup za polže, ki je običajno v obliki zrnc modre barve, ki so psom (žal tudi ptičem) všeč in jih pobirajo tudi sami od sebe, tako da se pogosto zastrupijo po nesreči. (Kar se mene tiče, bi moral biti ta strup že zdavnaj prepovedan, saj se dobijo tudi vabe za polže, ki drugim živalim niso nevarne).
Zastrupljevalci raje uporabijo strup za polže, ker ga je potrebno manj in deluje zelo hitro. Namerno za pse in mačke pripravljen strup je bil najpogosteje najden pomešan v mleto meso, najdene so bile vrečke s koščki mesa obilno začinjenimi s strupom, koščki klobas, hamburger, enkrat so bili to ostanki iz roštilja -  enim je bil dodan strup, drugim pa steklo.
Pred časom je bil celo primer zastrupljevalca s cianidom (ampule zavite v koščke mesa), ki bi lahko ubil tudi radovednega otroka. Tudi so še vedno bili primeri nastavljanja strihnina in arzena, čeprav je njuna uporaba že zelo dolgo prepovedana in so si ga morali priskrbeti kje v tujini.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : petek, 11.04.2014 : 13:44:48 »

Torej: če v tistem kar pes žre ali izbruha najdeš rdeče, zelene ali modre koščke (pa ni požrl nobene embalaže take barve) je čas za paniko in dir do veterinarja.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Moj zvest prijatelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines