mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:17:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Certifect
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Certifect  (Prebrano 5081 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : nedelja, 13.04.2014 : 14:22:29 »

lahko kdo napiše izkušnje, če je že to sprobal?
hvala Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1 : četrtek, 17.04.2014 : 19:15:21 »

Jaz sem ga dajala lani poleti v "kriznih" mesecih, ko je psica vsak dan kljub rednemu Advatixu prinesla po par klopov iz gozda. Lahko rečem da res deluje, je pa "cena" precej visoka. Gre namreč za stup, ki se konstantno sprošča in vpliva tudi na psa. Ravno danes mi je veterinarka rekla, da ga oni sploh ne držijo, ker je preveč strupen in da so imeli že primere, ko so bili psi tudi po teden dni zadeti. Pri nas je bila Via prvič bom rekla cca 12 ur, res zadeta, samo spala in se komaj premikala. Potem sem ji ga dala še 2 meseca in je bilo vsakič bolje. Smrdi pa tudi človeku, vsaj cca prvih 24 ur.
Res pa ja ni bilo niti enega klopa v tem času. Letos bom videla kako bo, zaenkrat smo še na Advatixu, če bo pa kriza ji ga bom pa sigurno dala. Se mi zdi to še vedno bolj varno kot pa kup klopov, pa samo en je dovolj, če je okužen. Sad
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2 : četrtek, 17.04.2014 : 19:38:08 »

Kaj pa Foresto ovratnica?
Pri Aiki sem imela zdaj že dve sezoni Foresto in se je dobro obnesel (nobenega klopa
pa sva veliko v gozdu).
Cena je nekaj čez 30 evrov, drži pa cca. 8 mesecev.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 17.04.2014 : 20:19:47 »

Kaj pa Foresto ovratnica?

Meni je super držala, ampak ene 4 mesece. Cenovno potem pride dražje kot Advantix.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4 : četrtek, 17.04.2014 : 20:26:19 »

Jaz imam Scalibor (no, ne jaz, psa) in lani sem bila navdušena. Proti klopom in komarjem drži 6 mesecev, proti bolham 4 - stane pa malo čez 20 EUR.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 17.04.2014 : 21:15:03 »

Jaz imam Scalibor (no, ne jaz, psa) in lani sem bila navdušena. Proti klopom in komarjem drži 6 mesecev, proti bolham 4 - stane pa malo čez 20 EUR.

Meni je proti bolham delovala kakšen dober mesec. Sad Očitno smo poseben primer z železnim bolhami. Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 17.04.2014 : 21:40:13 »

Scalibor je za bolhe tudi pri nas deloval slabše (ni bilo neke panike - 1x bolhe pri eni psici v treh letih uporabe), ampak je za klope držala 100%. Letos smo šli na Foresto, ker je še manj strupena od Scaliborja, ne škodi niti vodnim organizmom. Za enkrat super drži, čeprav je klopov letos baje dooooosti več kot povprečno. (Obala)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 17.04.2014 : 21:41:48 »

PS: Psica, ki je dobila bolhe je imela zamenjano ovratnico po urniku (Scalibor na 4 mesece), druga, ki jo je imela kar celo leto pa nič  Roll Eyes Foresto naj bi držala 8 mesecev.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Certifect
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines