mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:28:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Vedenjske tezave
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vedenjske tezave  (Prebrano 12539 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« : sobota, 03.05.2014 : 23:22:27 »


Zivjo. Jas zelim posvojiti psa ki naj bi imel vedenjske tezave in sicer je mesancek med pitbullom ima tezave z agresijo in sicer z nobenim drugim psom se ne razume in naj bi tudi ze ugriznil prejsnjo lastnico zato je tudi pristal nazaj v zavetiscu .. ampak jas sem se ze ful navezala nanj ker sem ga sprehajala in se veliko "druzila" z njim. Ker sem prvic na tem forumu upam da pisem prav. No glavno je to da me zanima ce je mozno da mu odpravim te tezave z vedenjem in agresijo drugac je kuza zelo pameten in prijeten.  Res si mu zelim pomagat in mu polepsat zivljenje da nebi zapravil zivljenja za resetkami. Naredila sem novo temo ker zelim cimvec mnenj o tem. In zanima me ce je recimo z solanjem psa mogoce to odpraviti recimo ali kako in nebi bi mi bilo problem vloziti veliko truda ker sem se res prevec navezala nanj.  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : nedelja, 04.05.2014 : 08:07:49 »

Nemogoče je napovadati karkoli, če ne poznaš psa in njegovih težav. Treba je vedeti kakšnega izvora je njegova agresija (strah, negotovost, teritorialnost....), tudi bi bilo treba vedeti, kakšne so bile okoliščine ko je prišlo do ugriza.
Tako na splošno pa je treba računati na to, da odrasel pes, ki je agresiven do drugih psov nikoli ne bo imel rad drugih psov, ne glede na to, koliko truda in znanja vložiš vanj. S pravilnim delom je mogoče take pse večinoma naučiti, da tolerirajo tuje pse, vendar si težko predstavljam odraslega psa tipa bull, ki je že agresiven do drugih psov, ki ne bi odreagiral na napadalno vedenje drugega psa.

Vsekakor je posvojitev takega psa zelo velika odgovornost. Potrebna bo strokovna pomoč (navadna pasja šola ne bo zadostovala, čeprav je v kasnejši fazi tudi ta zelo zaželjena). Pri tem je treba paziti, da se na široko izogneš vsem Cesar Millan copycatom, ki obljubljajo sijajne instant rešitve. Ker je težko predvideti, koliko se bo dalo s psom narediti, moraš biti vnaprej pripravljena na možnost, da bo moral biti pes vedno na povodcu in z nagobčnikom. Če se ti zdi to pretežko, potem je veliko bolje, da še naprej hodiš psa samo sprehajat (čeprav se mi zdi čudno, da agresivnega psa, z zgodovino ugrizov sploh pustijo sprehajat prostovoljcem).
Logiran
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 04.05.2014 : 14:30:59 »

Ja sej danes naj bi se dobili z serfico zavetisca da izvemo vse podrobnodti. Kje bi pa lahko nasla dobro strokovno pomoc ce mogoce veste. Smiley  ma in nic mi nebi bl8 zanj pretezko ker to da je ugriznil lastnico naj bi lastnica napihnila vse skupaj.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3 : nedelja, 04.05.2014 : 14:36:16 »

Iz kod pa si? Ima status nevarnega psa?
Logiran
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 04.05.2014 : 15:14:43 »

Portoroz. Iz zavetisca v svetem antonu bi ga vzela. Ja na uni kletki ma kao da ga nesmes bozat in to ko pise sam do mene je biu vs cas prijazen in to. Sej bi dala sliko pa zal neznam.
Logiran
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 04.05.2014 : 15:35:30 »

http://i61.tinypic.com/2iizzg8.jpg evo slika kuzka
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : nedelja, 04.05.2014 : 16:16:30 »

Glede na to, kar si napisala prejle, ti močno odsvetujem, da vzameš psa. Ko nekdo začne zmanjševati pomen ugriza človeka, je naredil prvi korak proti neuspehu. VSAK ugriz je treba jemati zelo resno, sploh pa ugriz, zaradi katerega je pes pristal v zavetišču.
Mimogrede, sama imam precej svežo izkušnjo s psom iz tega zavetišča. Psa, agresivnega zaradi strahu so oddali sicer dobronamernemu novemu lastniku BREZ ustreznih popzoril in navodil. Skasirala sem krepak ugriz iz zasede, povsem neizzvan in brez vsakega opozorila, zagledala sem ga šele, ko je že skočil. To ni bil njegov prvi ugriz, lastniki pa pojma niso imeli, kako morajo s takim psom ravnati.
Zdaj ne razumem: ali si tega psa sprehajala in ga zelo dobro poznaš, ali je bil samo prijazen skozi rešetke? 
Torej: če ga želiš posvojiti, potem moraš njegove težave vzeti zelo resno (ne glede na morebitno zmanjševanje problema s strani uslužbencev zavetišča). Niso najbolj nevarni zioprni psi, ki oblajajo in narenčijo vsakega, ki jim ni všeč, ampak psi, ki so prijazni in ubogljivi v 99,9% primerov. Pri tistem 0.1% pa napadejo kao brez vzroka.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : nedelja, 04.05.2014 : 17:00:53 »

Meni se pa zdi, da človek, ki po forumu sprašuje, kako in ali sploh se lahko takega psa ˝poštima˝, ni primeren za posvojitelja psa s tovrstno zgodovino. Taka žival terja kilometrino, izkušnje in pravo osebnost novega lastnika. Nekdo, ki mu večina tega ni jasno že v naprej in nima vsaj nekaj vpogleda v delo in življenje s takim karakterjem, po moje ni primeren za tako žival. Sploh pa ne govorimo o 3 kg psu, ki pusti dve mikro luknjici pri ugrizu, ampak o težki in izjemno močni živali, ki lahko naredi izjemno škodo, če se mu slučajno odpelje za minutko ali dve.
Logiran
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 04.05.2014 : 17:03:56 »

Ja sej nevem se tocno glede ugriza napisala sem samo kaj mi je ena delavka tam rekla danes ob 8h bom zvedla natancne podatke glede vsega o psu tko da. Psa sem pa drugac ze veckrat sprehajala in to in je ubogal in vse .. tko da nevem razmisljala sem da bi vzela to opcijo da imas psa na daljavo al kako je ze in bi ga solala in vse to ko je se v zavetiscu in bi potem videla kako je napredek .
Logiran
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 04.05.2014 : 17:06:49 »

Sej sem imela ze veliko psov in tudi sem se veliko ukvarjala tudi z tujimi psi ampak pac z psom ki ima vedenjske tezave nisem imel opravka. Zato pa sprasujem da dobim cimvec mnenj in pomoci mislim da sem prav naredila.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #10 : nedelja, 04.05.2014 : 17:23:29 »

Itak, da vprašat ni greh.
Logiran
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 04.05.2014 : 17:25:20 »

Sej bom videla danes kaj bo rekla lastnica. Upam na najbolse. Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #12 : nedelja, 04.05.2014 : 17:31:45 »

Sej bom videla danes kaj bo rekla lastnica. Upam na najbolse. Smiley
Predvsem upaj na resnico in na svoje jasno razmišljanje. To ti zelo dobronamerno želim!  Wink Kiss
Logiran
Pinky Maxtery
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 04.05.2014 : 17:47:12 »

Najlepsa hvala :*
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #14 : nedelja, 04.05.2014 : 20:10:39 »

Priporočam, da kontaktiraš inštruktorico Danielo Savič iz ŠKD Riviera (v Kopru), ona ti bo znala pomagat, sama je lastnica dveh staffordk, ima pa tudi posvojenega psa iz Gmajnic, ki je imel podobne vedenjske težave z agresijo, katere je uspešno odpravila.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Vedenjske tezave
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines