mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:34:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ali psi meditirajo?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali psi meditirajo?  (Prebrano 7838 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #15 : sreda, 28.09.2005 : 12:44:41 »

Tudi meni se zdi tole zelo zanimivo branje.  Wink

Sem razmisljala o tem, da bi lahko slo pri tem pocetju za uzivanje... vendar pes pri tem z mislimi nekam odide, kar pri obicajnem uzivanju ne (ko na primer polezuje po sprehodu ali dobrem kosilu). Zadeva tudi ni povezana z utrujenostjo, ker lahko greva minuto do najblizjega "kucla", pa bo zacel takole zreti. Za to se odloci cisto zavestno. Vcasih, ko gremo samo mimo kaksnega hribcka, prav tezi, da je treba gor in ko je gor samo sedi in zre.

O tem, kaj pomeni, da pes meditira, bi lahko napisali kar nekaj debelih strani...

Upam, da to ne pomeni nic slabega... da jim ne cesa manjka... Huh

Pojmovanje meditacije, ki izvira iz Evropske - Zahodne - starogrške filozofske tradicije, kjer meditacija pomeni poglobljeno osredotočanje na nek konkreten objekt razmišljanja, kot npr. pri Descartesu,  pa tu sploh ne pride v poštev...

Tale zdaj, res meditira po vzhodnjasko, ampak prejsnji je pa intenzivno in osredotoceno buljil vame. Je kar motece, ker imas stalno obcutek, da nekaj hoce, ampak kakorkoli preveris, ugotovis, da noce nic. Vseeno mu je ali ga gledas ali ne, ali si tiho ali govoris.... on je kot prikovan.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #16 : sreda, 28.09.2005 : 12:50:11 »

... bom kar postavil tezo, da ŽIVALI NE MEDITIRAJO!
tako kot tudi NE RAZMIŠLJAJO (v smislu intelektualne dejavnosti človeka...)!
vsekakor pa ZELO KOMPLEKSNO ČUSTVUJEJO IN POMNEJO...
Za živali bi morali najti primernejšo terminologijo pri opisovanju njihove mentalne-psihične-duhovne dejavnosti...
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #17 : sreda, 28.09.2005 : 12:52:59 »

Tale zdaj, res meditira po vzhodnjasko, ampak prejsnji je pa intenzivno in osredotoceno buljil vame. Je kar motece, ker imas stalno obcutek, da nekaj hoce, ampak kakorkoli preveris, ugotovis, da noce nic. Vseeno mu je ali ga gledas ali ne, ali si tiho ali govoris.... on je kot prikovan.
Se ti ne zdi verjetno da se  psi na ta način le čustveno polnijo ob naši pozornosti?? Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #18 : sreda, 28.09.2005 : 13:06:32 »

Ne, ker je to najrajsi pocel, ce ga sploh nisem gledala. Ce sem pa prevec "kolovratila" okrog njega, se je pa itak streznil.

ŽIVALI NE MEDITIRAJO!

Za kaj potem gre pri tej cudni koncentraciji? Kako 'cmo to imenovat?

Poskusila sem nepremicno zreti nazaj, pa ze zaradi telesnega nelagodja nisem zdrzala tako dolgo na miru. Ce prav razumem, torej pes prav zaradi preprostejsega pojmovanja sveta cloveka nascije v ocesnem dvoboju?  Roll Eyes
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #19 : sreda, 28.09.2005 : 13:23:56 »

točno to! dvoboj se greš samo ti, zato si že v naprej poražena  Grin Grin

Jaz mislim da pes, ki se tako zatopi, pravzaprav intenzivno doživlja občutek ugodja v dani situaciji, ko je zadovoljil vse primarne potrebe (če ga lulat, gotovo ne bo spokojno zrl morskega horizonta..) in vidi, da tudi vodja krdela (ki je poleg, kar psa miri in mu godi) miruje, da ni nobene akcije, se popolnoma sprosti in preprosto "medi" - uživa!
Takrat dejansko izgleda kot daoistični modrec v globoki kontemplaciji in oddaja spokojne, zadovoljne vibracije... Smiley

Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #20 : sreda, 28.09.2005 : 14:33:07 »

To morajo biti krasni obcutki!  Smiley

In pri vsej tej pameti, zivimo ljudje tako, da kaj takega dozivljamo le v spanju. Ali pa moramo na posebni tecaj.  Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 28.09.2005 : 14:37:01 »

Ne pa nam ni treba. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #22 : sreda, 28.09.2005 : 14:42:43 »

Lahko splezamo na goro, a ne? Wink
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #23 : sreda, 28.09.2005 : 14:55:42 »

To morajo biti krasni obcutki! Smiley

In pri vsej tej pameti, zivimo ljudje tako, da kaj takega dozivljamo le v spanju. Ali pa moramo na posebni tecaj. Tongue
kar se mene tiče, je dovolj zreti morski horizont na mirni plaži v poletnem pozno popoldanskem soncu,  Cool (po dobrem kosilcu, z dobro cigaro in kozarcem dobrega vina - lahko pa tudi brez teh dodatkov Cheesy Grin)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #24 : sreda, 28.09.2005 : 15:54:21 »

Ne, mislila sem na tisti zadnji del, kjer moramo na posebni tecaj-ni nam treba. Sicer te newagerske wannabe knjige res poudarjajo neke blesave polozaje, da te vse boli pa ne vem kaj se ($$$), ampak zame osebno je to oslarija (sicer pa zanimivo branje).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #25 : sreda, 28.09.2005 : 16:07:38 »

treba pa je poudariti, da imajo živali (za razliko od človeka) predvsem razvit tisti mentalni del, ki se v budistični doktrini imenuje "prajna (pradžna)" in pomeni - intuicijo. Prav ta - prajna, je namreč bistvena za dosego Nirvane, saj meditacijo nekateri imenujejo tudi intuitivno zrenje. Treba se je očistiti miselne nesnage, ki samo ovira intuicijo pri zrenju - uvidu te poslednje resnice, ki je Sunyata (praznina)...
Zato sem prej rekel, da se psi že rodijo v Nirvano... Smiley
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #26 : torek, 18.10.2005 : 06:56:09 »

Tudi meni se včasih zdi, da Atos "globoko razmišlja". Vsede se v tak prefinjen položaj (češ, jaz sem glavni) in nepremično zre v daljavo. Bolj ko gledam, kaj je v njegovi smeri zanimivega, manj mi je jasno Wink
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #27 : torek, 18.10.2005 : 14:57:32 »

Moj že pokojni mešanec  je imel pa to navado da je gledal skozi okno.Za 15 minut se je tako zatopil v steklo,da so mu ljudje,ki so hodili mimo mahali pa klicali-jih pa sploh ni opazil. Lips Sealed
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #28 : torek, 18.10.2005 : 20:57:14 »

Ne vem kdaj bi si bokser vzel čas za meditiranje, ko pa je kar naprej v gibanju  Roll Eyes, no goče res takrat ko se spravi  kopico naredit, vsaj naš je edino takrat par sekund miren, samo tiste par sekund je pa premalo za meditacijo, torej nam ostane pasji užitek, igranje z žogico in tek na dolge proge Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : četrtek, 20.10.2005 : 14:23:48 »

tudi moje ne meditirajo. kadar zasanjano zro v daljavo, se jim po glavi mota načrt za novo lumparijo. Preverjeno.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ali psi meditirajo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines