mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:54:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: strah pred muhami
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: strah pred muhami  (Prebrano 3834 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« : petek, 20.06.2014 : 11:08:28 »

Pozdrav
Pri nas imamo izredno stanje,ker se je naš kuža odločil,da so muhe grozno nevarna bitja.Na začetku je bila vsa zadeva prav komična,zdaj pa postaja že malo sitno.Star je 2,5 let in do letošnjega leta,teh težav ni imel.Začne se tako,da ko muha prileti v stanovanje,prvo našpiči ušesa,jo poišče s pogledom,potem pa sledi dirkanje po stanovanju in iskanje skrivališča.Skrije se ponavadi za kavč(kamor komaj zleze)ali pa na stranišče za wc školjko.Včasih se odloči za drugo taktiko in hoče na vsak način v naročje in če ga ne dvigneš,hodi povsod za tabo trdo ob nogi.Ker vidimo,da je res v stiski,potem komplet družina,muho naganja iz stanovanja in dokler ni prepričan,da je zrak čist se ne bo sprostil.Ne vem od kod mu ta fobija in tako iznenada,nikoli ga ni pičila kakšna čebela ali osa(pred njimi tudi ne beži)in res ne vem kako mu pomagati,razen,da zapremo vsa okna in balkonska vrata.Zanimivo je pa to,da zunaj na te žuželke sploh ne reagira.Ima kdo idejo,kako mu pomagati?
lp
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1 : petek, 20.06.2014 : 11:55:28 »

Pri mojem mačku se je to začelo dogajati po tem, ko je lovil veliko zeleno muho in jo pogoltnil. Po tem dogodku je v roku nekaj sekund nastal popoln vedenjski kaos. Ker se mi je dušil in počenjal res čudne stvari, sem ga peljala k dežurnemu veterinarju. Tam niso našli fiziološkega vzroka za vedenje. Ne vem ali te muhe spuščajo kakšne toksine oz. nekaj kar deluje podobno kot droga. V glavnem: od takrat naprej dobi panične napade in se skriva vedno, kadar zasliši večjo muho. Pri čisto drobnih muhah, hroščih in podobnem pa zaenkrat tega nisem opazila.
K sreči je so 'napadi' vse milejši in krajši. Tako da se vsekakor izboljšuje.
Sama muhe ne naganjam, pač pa mačka pustim, da se sooča s strahom in ga le opazujem. Če je to dobra ali slaba taktika, ne vem. Niti ne vem, če imata Vaš kuža in moj muc isti problem.

Omenila bi še to, da ima ta maček tudi sicer težave, kot so prikazane v tem videu.
Morda obstaja pri psih kaj podobnega in so te živali nagnjene k določenim vedenjskim posebnostim?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: strah pred muhami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines