mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:51:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: pes naenkrat ne slisi
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes naenkrat ne slisi  (Prebrano 19162 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« : sreda, 25.06.2014 : 19:37:57 »

prvic v zivljenju imamo psa - bela pasma cotton de tulear. imamo ga 1,5 leta. vse lepo in prav, lepo ravnamo s psicko, mislim, da ima lepo zivljenje, dobro prehrano in nego itd itd. bila je zivahna in vesela... in grem na potovanje in se vrnem cez 20 dni (medtem pa je zivela doma, z mojo druzino, zeno, otroci) in opazim, da psicka ne reagira na zvok in nonstop spi.

prej ko je kdo stopil cez vrata se je zagnala kot nora, nalajala vsakega (tako dobre volje), ce je bil druzinski clan je skakala po njem itd.  ko sem recimo odprl hladilnik je bila takoj tam, pa sem samo odpakiral sir ampak je slisala papir. skratka zelo radovedna itd.

no pridem s potovanja, stopim v stanovanje, ona spi 2 metra proc in me ne slisi. se sezujem, govorim z ostalimi nic. ok sem mislil je pac utrujena (prej se je vedno zbudila ce je kdo samo vrata odprl!). in potem spi in spi naslednje dni in se mi je zdelo malo cudno pa poskusim z ukazi, dam roko pred usta (da mi ne vidi ust) in recem "prostor". nic... me samo gleda.  "sedi"... nic samo gleda. dam roko stran in recem "prostor" in pokazem z roko, takoj gre na trebuh. grem na drug konec stanovanja, jo klicem (prej je takoj priletela), nic.... ji ploskamo za hrbtom, karkoli, nic. ne slisi CISTO NIC. neverjetno.

jo peljemo k veterinarju, pregledajo kri in mi recejo: je neko vnetje na krvi, bo dobila antibiotik, pogleda usesa, pravi usesa zgledajo super... da je mozno da je kaj V GLAVI in da bo morala na slikanje. ko sem vprasal ali mogoce ni kako vnetje v usesu pa bo antibiotik pomagal, je veterinarka rekla da kar se sluha tice, antibiotik ne bo naredil neke razlike. hmmmmm torej nam ostane se slikanje glave.

sprasujem pa vas, ker verjetno imate veliko izkusenj, kako je mozno da je psicka naenkrat popolnoma gluha!? zraven nje ni nobenega hrupa, kaj sele petarde, saj zivimo v bloku in prav nikoli ni sama... in kaj se je sploh zgodilo? najbolj me zanima, kaj se je naenkrat pokvarlilo, ker je izredno dobro slisala 1,5 leta, zdaj pa kot bi odrezal.

kaj bi vi naredili, ce bi to bila vasa psicka?

1000 krat se zahvaljujem za vsako mnenje in izkusnjo! Sad
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : sreda, 25.06.2014 : 19:57:01 »

Slikanje nujno, magnetna resonanca tudi. Sicer je res izjemno čudno, da je simultano oglušela na obe ušesi. Moja tašča je popolnoma oglušela na eno uho, ko ji je tumor pritiskal na slušni živec, ampak da bi se to zgodilo z obema naenkrat je, no, skoraj nemogoče. Možnost pa bi bila, da nekaj moti center za sluh. Ali pa kaj drugega seveda, nimam pojma.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : sreda, 25.06.2014 : 20:33:59 »


kontaktirat vzreditelja, povedat za problem in povprašat ali se je to v vzreji že zgodilo.

in definitivno slikat in naredit preiskave.
Logiran
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 25.06.2014 : 20:43:37 »

ok, veterinarka je rekla da bi lahko naredili CT glave, stane 200 eur, ampak denar bomo ze zbrali. kar me "moti" je to, da je rekla, da lahko da tudi po slikanju ne bomo vedeli zakaj ne slisi. to me bega... se pravi na koncu se lahko zgodi, da sploh ne ves zakaj pes ne slisi? kolikor vem vsaj pri cloveku vedno poznajo vzrok, mi je cudno, da pri psu to ne bi bilo mogoce.

ja, na obe usesi, prav nic ne slisi in ne reagira... tako da smo 1000%
Logiran
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 25.06.2014 : 20:44:37 »

smo pa razmisljali tudi ali bi lahko imela kaj od klopa, ker v zivljenju je imela 3 klope, ki smo jih potem seveda odstranili. pac razmisljamo zdaj vse zivo kaj bi lahko bilo Sad
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 25.06.2014 : 21:22:30 »

Sicer nimam izkusenj z tem problemom vendar vem, da se nikoli ne splaca odlasati s slikanjem. Tudi za klopne bolezni jo lahko testirate in kot vem je test hiter saj na moji so ga opravili in nisem nekej velik placala. Vendar nisem veterinar zato nebom nic trdila in tako kot so ze ostali svetovali, da javite vzreditelju!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : sreda, 25.06.2014 : 21:58:10 »

Več mojih psic je na stara leta oglušelo in večinoma se je to zgodilo kar od danes na jutri. Ena psica, ki je bila par mesecev povsem gluha, sedaj spet sliši. Pravega vzroka nismo nikoli odkrili, niti ga nismo ne vem kako intenzivno iskali (razen pregleda pri veterinarju, ki je potrdil, da ni infekcija). Je pa čudno, da ne vaša zazna ploskanja, vse moje psice so ploskanje zaznale.

Nenadna gluhost pri mladem psu pa je nekaj povsem drugega. Z barvo dlake in dednostjo nima nič, dedno gluhi so gluhi od rojstva.
 
Če gre za infekcijo se zna zgoditi, da se bo sluh s časom povrnil (če je infekcija v notranjem ušesu, se jo med pregledom ušes ne vidi), zato bi sama počakala teden ali dva, če psička nima nobenih drugih simptomov. Bi jo pa zelo natančno opazovala.

Nobena klopna bolezen ne povzroča nenadne gluhosti, sploh ne brez drugih simptomov.

Kaj se je s psico dogajalo teh 20 dni, ko vas ni bilo? Je imela v tem času kakšne težave, ki jih sedaj nima (izguba ravnotežja, čudna drža, glava postrani.....?) Ali obstaja možnost poškodbe? Je dobivala kakšna zdravila? (nekatera zdravila lahko povzročijo začasno ali trajno gluhost)
CT glave bi lahko pokazal morebitni tumor (katerega operacija ne vem če je sploh možna in če je koliko je smiselna) ali možgansko kap (do katere je prišlo pred časom, kar pomeni, da se bo sčasoma stanje izboljšalo kolikor se pač bo,  zdravljenje pomaga samo takoj po dogodku).

Logiran
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 26.06.2014 : 09:55:03 »

pozdravljeni,
tu ste me napacno razumeli - 20 dni ni bilo samo mene, medtem ko so s psicko bili doma vsi ostali; hcerki in zena. ni se dogajalo nic posebnega, pac normalno zivljenje v bloku. ni jemala zdravil, ni imela tezav. druzinski clani niti niso opazili, da je kaj narobe, jaz pa ko sem prisel, sem takoj videl, da nekaj ni ok, bila je mirna, nonstop je spala (kar prej ni) in ko sem prisel cez vrata ni niti slisala. prej se to ni zgodilo niti enkrat. ze samo ce je kdo prijel za kljuko je bila pri vratih in cakala kdo bo odprl. tako da je cisto gluha... verjemite, sem testiral velikokrat.

ja, zdaj cakamo, kakih 6 dni ze je te antibiotike, 1.jul imamo pregled. ker ta gluhost ocitno ne bo izginila bo sledilo slikanje glave - to je edino kar je priporocala veterinarka. pa potem vidimo. upam le, da bo kak rezultat, ker kot sem rekel, je rekla, da lahko da nic ne bodo ugotovili. potem pa ne vem, ali je sploh nacin da ugotovis zakaj je gluha?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8 : četrtek, 26.06.2014 : 10:11:38 »

CT glave bi lahko pokazal morebitni tumor (katerega operacija ne vem če je sploh možna in če je koliko je smiselna) ali možgansko kap (do katere je prišlo pred časom, kar pomeni, da se bo sčasoma stanje izboljšalo kolikor se pač bo,  zdravljenje pomaga samo takoj po dogodku).
Mislim, da bi bilo CT glave dobro narediti čimprej. Z njim se da marsikaj vsaj izključiti.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #9 : četrtek, 26.06.2014 : 10:18:10 »

pozdravljeni,
tu ste me napacno razumeli - 20 dni ni bilo samo mene, medtem ko so s psicko bili doma vsi ostali; hcerki in zena. ni se dogajalo nic posebnega, pac normalno zivljenje v bloku. ni jemala zdravil, ni imela tezav. druzinski clani niti niso opazili, da je kaj narobe, jaz pa ko sem prisel, sem takoj videl, da nekaj ni ok, bila je mirna, nonstop je spala (kar prej ni) in ko sem prisel cez vrata ni niti slisala. prej se to ni zgodilo niti enkrat. ze samo ce je kdo prijel za kljuko je bila pri vratih in cakala kdo bo odprl. tako da je cisto gluha... verjemite, sem testiral velikokrat.

ja, zdaj cakamo, kakih 6 dni ze je te antibiotike, 1.jul imamo pregled. ker ta gluhost ocitno ne bo izginila bo sledilo slikanje glave - to je edino kar je priporocala veterinarka. pa potem vidimo. upam le, da bo kak rezultat, ker kot sem rekel, je rekla, da lahko da nic ne bodo ugotovili. potem pa ne vem, ali je sploh nacin da ugotovis zakaj je gluha?


zakaj ne kontaktirate vzreditelja??
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : četrtek, 26.06.2014 : 10:28:55 »

Pravzaprav lahko upaš, da ne bodo našli pri slikanju glave nič. Ker boš potem pač živel z gluho psičko - kar ni tako zelo hudo, ko se enkrat tako vi kot psička prilagodite. Kar koli bi našli pri slikanju ni dobro in se skoraj nikoli ne da zdraviti.
Jaz bi tudi malo spremljala, kdaj bodo spet delali BEAR teste (navadno testirajo mladiče "rizičnih" pasem) da bi vedela kakšna točno je okvara sluha.
Logiran
matjaz505
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 26.06.2014 : 10:42:54 »

bomo kontaktirali vzreditelja jutri. jaz namrec nimam stevilke, zena pa pride ponoci domov. hvala za nasvet.

Lanabela, meni se zdi da je okvara popolna ampak lahko testiramo. me pa zanima ali je mozno da CT glave nic ne pokaze, vnetja ni, pes pa je se vedno gluh? ja ampak nekaj se je moralo spremeniti, potem mora biti neka mehanska okvara, ki bi se morala videti, a ne?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : četrtek, 26.06.2014 : 11:32:24 »

Ja seveda lahko. Upoštevati morate tudi možnost, da je sluh pešal že dlje časa pa niste opazili (se zelo težko opazi dokler pse povsem ne ogluši). Pri starih psih je gluhost skoraj vedno posledica degeneracije živca. Ki je ni mogoče videti na nobeni sliki. Tudi se ne vidi na sliki okvare slušnih dlačic v notranjem ušesu, ki lahko odmrejo zaradi zastrupitve (zdravila, razkužila, anestezija..)...Vzrok je lahko tudi na možganih (težave s prekrvavitvijo, tumorji, ciste...) nekaj od tega se vidi, vse se pa ne.
Pravzaprav je še najboljša (in precej verjetna) opcija infekcija, saj se v tem primeru včasih sluh lahko povrne. Se pa to ne zgodi v dnevu ali dveh, sploh če se je že prej dalj časa neopazno packalo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #13 : četrtek, 26.06.2014 : 11:34:33 »

Aja, ni res, da pri ljudeh vedno najdejo vzrok. Kljub mnogo boljši diagnostiki pri precejšnjem procentu nenadno oglušelih ne najdejo vzroka.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : četrtek, 26.06.2014 : 12:08:33 »


kaj bi vi naredili, ce bi to bila vasa psicka?



Vse, kar bi se dalo, seveda slikanje glave in potem še kakšne dodatne preiskave, če bi bilo potrebno. Mogoče sem malo smotana, ampak nikjer nisem zasledila, koliko je psička stara, le da jo imate 1,5 let. Mi je žal, da se vam je to zgodilo. Za mojega psa vsaj vem zakaj ne sliši (dobro), ker je star 13,5 let.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: pes naenkrat ne slisi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines