mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:51:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ante (prej Anže)
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ante (prej Anže)  (Prebrano 15847 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #15 : sreda, 30.07.2014 : 22:11:42 »

Superca! Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #16 : sreda, 30.07.2014 : 22:52:01 »

Ante, prav simpatičen fant si Kiss  in očitno si našel tudi ene fajn ljudi ki te imajo zelo radi.. Smiley Vesela za oboje. Smiley
Logiran
Brinica
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 31.07.2014 : 08:48:44 »

Hvala, binulja, za objavo slik!
Sedaj moram še najti programček za odpravo svetlečih oči. Za ljudske rdeče oči ga imam, za pse pa še ne.
To noč je Ante prespal na preprogi ob moji postelji. Kar toplo mi je pri srcu, tako prijazen je ta kuža.
Lp Janez
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 31.07.2014 : 09:03:02 »

 ljubezen
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #19 : četrtek, 31.07.2014 : 09:11:01 »

Iiiii, še ena srečna zgodba! Kar toplo mi je pri srcu. Obema en velik  objem ljubezen
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #20 : četrtek, 31.07.2014 : 09:32:08 »

Sedaj moram še najti programček za odpravo svetlečih oči.

Janez, programa za odpravo svetlečih oči pri psu ni!  Wink
To, kar se sveti, je zadovoljstvo in dobro počutje. Smiley
Logiran
Brinica
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 31.07.2014 : 15:41:17 »

Je program, samo tako enostaven kot za ljudi res ni. Imenuje se PetEyeFix (http://tintguide.com/peteyefix.html), je shareware in ga niti ni enostavno uporabljati. Sem malo poskušal, pa kakšnega presenetljivega uspeha ni bilo. Mi pa res manjka umetniška žilica.
Logiran
Brinica
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #22 : petek, 01.08.2014 : 17:09:57 »

Danes proti večeru sva poskusila iti ven brez vrvice. Kakšen užitek! Sami poskoki so ga bili, tek gor in dol po cesti. Potem sva odšla do drugega soseda, tam je najprej lepo pozdravil gospodinjo (to pa izjemno lepo zna), kot vrhunec so pa spet prišli njihovi trije mucki, eden se je celo opogumil, da mu je dal ljubčka. Prav presenečen je bil, reagiral pa ni. Krasno!
Nazaj grede je še malo okoli par hiš tekel in na koncu pridno odšel nazaj v hišo. Zdajle zadovoljen počiva.
Jutri greva na sprehod v gozd - brez vrvice. Komaj čakam!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #23 : petek, 01.08.2014 : 19:00:58 »

Nazaj grede je še malo okoli par hiš tekel in na koncu pridno odšel nazaj v hišo. Zdajle zadovoljen počiva.
Jutri greva na sprehod v gozd - brez vrvice. Komaj čakam!

Če se samo na tole navežem..... sem prepričana, da tole ni v skladu s posvojitvenim razgovorom in pogodbo, ki ste jo podpisali v Horjulu. Tako prepričana, da dam roko stran. Psa ne poznate, ne on vas, to, da je pridno prišel nazaj v hišo, prej pa še malo okoli par hiš tekel, ŠE NE POMENI NIČ, predvsem pa vam naj bognedaj to ne daje poguma, da ga jutri v gozdu spustite. Ne veste namreč in NE MORETE vedeti, kaj šele predvidevati, kako bo odreagiral na vse vonje ali celo prisotne živali v gozdu in to je prav gotovo zadosten razlog, da ga ne spuščate. Poleg tega se začne psa spuščati takrat, ko mu je jasno, kaj je ODPOKLIC (ne, da pride nazaj, kadar se mu zdi) in ga je spodoben izvesti tudi pod težjimi pogoji, pa to še vedno ne pomeni, da bo imun na "gozd". Poiskusiti. kako se bo v gozdu obnesel, je pa preveč neodgovorno in se lahko zelo slabo konča. Bi res želeli tvegati, da se mu kaj zgodi ob tem da ste si ravno takega psa tako želeli? Tega ne razumem....
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #24 : petek, 01.08.2014 : 20:17:59 »

Ja, se strinjam, z 20-30m štrikom, četudi navadnim, malo debelejšim, se bo Ante počutil svobodnega, vi sigurnega, pa še odpoklic bosta lahko super trenirala  Wink Sploh gozd je za pse lahko poln skušnjav.
Iz lastnih izkušenj začasnikov vem, da se kar precej psov nekaj dni drži "za kiklo" novega skrbnika, dokler ne postanejo sigurnejši in škoda je že prve dni sprobavati koliko je pes navezan na vas. Tri tedne je po mojih izkušnjah neka meja, ko sama lahko rečem, da sem približno pogruntala finte začasnika, pa še potem me lahko kaj preseneti, tudi na štriku  Roll Eyes
Logiran
Brinica
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #25 : petek, 01.08.2014 : 21:40:05 »

Zelo resno jemljem na znanje. V gozdu bo ostal na 5m vrvici, več sploh ni mogoče, zaradi grmovja in strmine levo in desno od poti.
Na ulici (slepa cesta in praktično brez prometa) bova od časa do časa preizkušala poslušnost. Če ne bo v redu, mu bom razložil, zakaj je po tem na vrvici. Je pa, vsaj zaenkrat, kar ubogljiv. Ampak, kdo ve, marsikaj ga lahko zmoti.
Hvala za pripombe, do zdaj še ni bilo nobene "škode".
Sem pa kar malce zaskrbljen. Tri pse sem VSAK dan (enega 10, enega 15 in eno 13 let) vodil po tem gozdu, NIKOLI na vrvici. Samo enkrat se nam je en izgubil, pozno zvečer je šel malce po svoje in se izgubil, pol ure je trajalo, da sva ga našla.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #26 : sobota, 02.08.2014 : 06:27:38 »

Ni nobenega razloga za zaskrbljenost.
Vzemita si čas za treniranje odpoklica. Najprej v nemotečem okolju, potem pa še s počasnim dodajanjem motenj.
Sledni povodec (kupite ga lahko v vsaki specializirani trgovini) je idealen za ta namen.
Konec koncev, se vama mar kam mudi?  Wink Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #27 : torek, 05.08.2014 : 07:25:05 »

Vsak pes je zase. Enako kot vsak človek je tudi pes svojstven s svojim razmišljanjem in delovanjem. Težko je primerjati enega z drugim, četudi hodimo vsak dan po isti poti. Vsekakor je dobro imeti psa pod nadzorom (vrvica na prostem) nekaj mesecev, da se spoznata in povežeta.  Smiley
Kot je rekla SinM...kam se vama mudi? Zdaj sta skupaj in nič vama tega ne more vzeti (razen izguba zaradi neprevidnosti  Wink)!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Brinica
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #28 : torek, 16.09.2014 : 17:39:00 »

 
Sedaj sva že oba "ta prava". Ante uboga, jaz pa tudi. Nobenega privezovanja (no, po cesti sva previdna in na vrvici, drugače pa ni problemov). Pokličem ali požvižgam in že je tu.
Tole piševa, da vidiva, kako je z objavo slik. Če bo v redu, bo še.
Zaenkrat lep pozdrav
Ante in Janez
Logiran
Brinica
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 29.09.2014 : 14:02:25 »

Danes je minilo dva meseca, odkar sem bil na hribu nad Horjulom in sem odpeljal mojega danes najboljšega prijatelja Anžeta. Postal je Ante in zdaj sva oba zelo zadovoljna en z drugim. Enkrat si bom vzel več časa in opisal, kaj sva vse doživela in kako se imava. Zdajle samo sliko iz gozda, par dni nazaj.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ante (prej Anže)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines