mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:07:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Naravna prehrana
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Naravna prehrana  (Prebrano 30661 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #135 : četrtek, 11.09.2014 : 13:37:53 »

Kaj pa smernice AAFCO ?
Zakaj je dovoljena uporaba takšnega mesa za izdelovanje mačje in pasje hrane ?
Meni se zdi to ogabno! Mi vsi verjetno želimo za svoje pse najboljše.
In mislim kaj je narejeno iz takšnega mesa oz iz ostankov kateri niso vredni nič jih bomo pač porabili za izdelavo hrane hišnih ljubljenčkov.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #136 : četrtek, 11.09.2014 : 13:40:09 »

Super, sploh prvi članek Nanouk, hvala. Jaz zadnje čase tudi kar redno preglejujem odpoklice hrane - http://www.fda.gov/animalVeterinary/safetyhealth/recallswithdrawals/default.htm (uporabljam ameriški produkt) in sem vesela, ker ne naletim na "našo" hrano nikoli Smiley, čeprav bi bil odpoklic že "prepozna reakcija" itak.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #137 : četrtek, 11.09.2014 : 14:32:42 »

Tale je na podobnem "nivoju" kot unidve, ampak veliko bolj zabaven (in celo poda vir!):
http://terriermandotcom.blogspot.com/2010/08/are-there-dead-dogs-and-cats-in-dog.html

Kakor vem Susan Thixton v tistem prispevku ne govori o psih in mackah v pasji hrani.

Po eni strani razumem odpor do 4D v pasji hrani, tudi meni to ni vsec in zato pac izbiram kvalitetne brikete, ko izbiram industrijsko hrano, po drugi strani mi pa ne gre v glavo hvalisanje, kako je tipcek ali tipica... ne, sori, bo kar tipcek, na poti domov ob cesti pobral truplo neke zivali (roadkill) in doma ves srecen "plen" ponudil psu. In po tretji strani ne zastopim, a surovarji mislite, da v "naravi" snicli visijo po drevesih, izbrani kosi ali kaj? Dead, Diseased, Dying, and Disabled animals so taprve na meniju.

Nanook  Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #138 : četrtek, 11.09.2014 : 15:28:47 »

V naravi ne visijo šnicli na drevesih ,ampak se sprehajajo in pasejo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #139 : četrtek, 11.09.2014 : 15:45:29 »

...in psi oziroma njihovi divji sorodniki poberejo izmed njih 4D
Logiran
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #140 : četrtek, 11.09.2014 : 15:57:12 »

V naravi je tudi 4 D ,ampak brez dodanih barvil ,arom, nitratov ,nitritov in na desetine E ,pospeševalcev apetita, umetnih konzervansev, umetnih antioksidantov ,nasičenih maščob itd..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #141 : četrtek, 11.09.2014 : 16:05:01 »

 Imaš pa notri kup naravnih dodatkov. Tudi precej neprijetnih. tudi rakotvornih. Pa so naravni... 
Sicer pa nihče, ki mu je kaj za psa in je pismen, ne kupuje več hrane z dodanimi barvili, pospečevalci okusa, močnimi konzervansi, antioksidanti.....Je dovolj izbire med hranami, ki tega nimajo in niti niso bisteno dražje.
Logiran
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 11.09.2014 : 18:35:42 »

Antioksitandi morajo bit ampak ne umetni !
Logiran
Dymler
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


WWW
« Odgovor #143 : četrtek, 11.09.2014 : 19:53:35 »

Sicer pa nihče, ki mu je kaj za psa in je pismen, ne kupuje več hrane z dodanimi barvili, pospečevalci okusa, močnimi konzervansi, antioksidanti.

Tistemu ki je kaj do psa mu daje naravne antioksidante.


Antioksidanti so snovi, ki varujejo celice pred prostimi radikali. Ko nase vežejo kisik, s tem onesposobijo proste radikale in krepijo obrambne sposobnosti telesa. Antioksidanti zmanjšujejo možnost nastanka nekaterih bolezni, kot si kardiovaskularne bolezni in karcinogeni.
Antioksidanti so snovi, ki varujejo celice pred prostimi radikali. Ko nase vežejo kisik, s tem onesposobijo proste radikale in krepijo obrambne sposobnosti telesa. Kisik je sicer nujno potreben za obstoj telesnih celic in s tem celotnega organizma, vendar je v najbolj reaktivnih oblikah škodljiv, saj povzroča staranje. Zaradi reaktivnosti kisika nastajajo prosti radikali, ki poškodujejo celice in oslabijo imunski sistem.

Antioksidanti posledično zmanjšujejo možnost nastanka nekaterih bolezni, kot si kardiovaskularne bolezni in karcinogeni.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Naravna prehrana
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines