mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:30:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko pasjih priboljškov na dan?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Koliko pasjih priboljškov na dan?  (Prebrano 11231 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #15 : petek, 19.12.2014 : 14:44:11 »

Hvala ponovno za vso pomoč!

Ja, glede tega, da ko je odrasel bi moralo biti manj.. Ne vem, tako je rekla veterinarka, da imam ozadaj na teh Royal junior briketih napisano, da je za 2 meseca primerna količina na dan 48g. Se vam res to zdi malo? Ker drugače ji bom dajala več, ampak sem sedaj res zbegana.. Po občutku pa ji dajem.. Tako, da ni nikoli lačna dobi na kakšne 3-4 ure nekaj malega za pod zob.. Nikoli ne gre k skledici, kvečjemu gre samo pit, potem se pa veselo igra naprej.. Pa tudi potrebo opravlja res redno Cheesy
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #16 : petek, 19.12.2014 : 17:30:59 »

Ne najdem tabele za royal canin junior. Našla sem pa RC junior za kavalirje: Royal Canin Breed Cavalier King Charles Junior in v tisti tabeli je za 2 mesečne pse dnevna količina hrane 116 g (za pse, ki bodo imeli v odrasli dobi 7 kg) in 127 g (če bo njegova odrasla teža 8 kg). Mogoče je za tvoje brikete doziranje malo drugačno in pride 48 g hrane na obrok (3 obroki->skupaj 144 g). Jaz sem pri tej starosti svojemu psu dajala najprej 4 obroke. Sedaj v odrasli dobi poje dnevno 80 g briket in tehta 5 kg (ko je bil mladič je bila količina hrane večja).
Jaz ti uporabo priboljškov odsvetujem. Hranjenje iz roke ima veliko vrednost in to lahko zelo dobro izkoristiš pri vzgoji. Namesto, da ji daš obrok v skledico, se lotiš učenja nečesa in jo nagrajuješ. Ko pa potrebuješ priboljške z višjo vrednostjo (npr. pasja šola, motnje pri učenju) pa lahko uporabiš take kupljene ali pa narežeš sirček, hrenovko in ji s tem povečaš motivacijo za delo. So pa taki priboljški dobri in večinoma nezdravi, zato se jih nareže na majhne koščke in se jih ne daje v velikih količinah. 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #17 : petek, 19.12.2014 : 19:04:41 »

Hvala ponovno za vso pomoč!

Ja, glede tega, da ko je odrasel bi moralo biti manj.. Ne vem, tako je rekla veterinarka, da imam ozadaj na teh Royal junior briketih napisano, da je za 2 meseca primerna količina na dan 48g. Se vam res to zdi malo? Ker drugače ji bom dajala več, ampak sem sedaj res zbegana.. Po občutku pa ji dajem.. Tako, da ni nikoli lačna dobi na kakšne 3-4 ure nekaj malega za pod zob.. Nikoli ne gre k skledici, kvečjemu gre samo pit, potem se pa veselo igra naprej.. Pa tudi potrebo opravlja res redno Cheesy

Ja, ja, to je malo.
Se je tudi meni zgodila taka zmeda, ko sem posvojila mladiča (prvi pes in prvi briketi v življenju, itak). In sem buljila v tisto tabelo za RC medium briketih in to primerjala s približno količino, ki mi jo je vodja zavetišča navedla, da jo je takrat dobival in mi ni bilo nič jasno. Kar sem prebrala na žaklju hrane, je bilo komaj pol tistega, kar je dobival v resnici.
Seveda, jaz sem gledala samo "4 mesece" in prebrala prvo količino - ta pa je bila navedena za psa, ki bo imel 10 kil, ko odraste ... pričakovana pribl. končna teža mojega pa je bla tam krog 20 kg.

Potem sem pa poštekala, da je treba gledat končno pričakovano težo odraslega psa (kar pri pasemskih psih, ki ustrezajo standardu itak vemo) IN povleči vzporednico s trenutno starostjo psa.

In po tej sliki tabele za RC junior mini sodeč, je tudi tvoj veterinar "zabluzil" enako kot takrat jaz. Dnevni obrok 48 g je dovolj za psa, ki bo odrasel imel končno težo 2 kg. Tisti kg pač ne veljajo za trenutno težo, pač pa pričakovano končno Wink


Po tej tabeli sodeč je za tvojega kužka primerno okvirno kakih 120 g briketov.
Kar pa se priboljškov tiče - naj služijo kot nagradica po delu, ne pa pretiravat. Priboljški zanj naj bodo kot bomboni za majhne otroke Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
badgal
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #18 : torek, 23.12.2014 : 14:08:34 »

Ojoj, najlepša vam hvala! Končno sem razčistila tole zmedo Smiley 120g torej.. Oz. po ''filingu''. Super, res hvala še enkrat! Zdaj namesto teh priboljškov uporabljam kar briketke ki jih mala je'. Je prav tako navdušena Tongue
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko pasjih priboljškov na dan?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines