mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:48:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: suha koža
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: suha koža  (Prebrano 4506 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« : nedelja, 28.12.2014 : 16:51:25 »

Pri nas pa se vleče problem z suho kožo, sicer ni hudo in se je dosti popravilo vendar pa se nikoli do sedaj še ni odpravilo. Začelo se je kakšne 4 leta nazaj ko ji je v krogih izpadala dlaka sumili so na mikrosporijo naredili smo veliko testov vendar nič ni bilo narobe no potem smo zamenjali hrano in to z izpadanjem se je odpravilo. Imela je tudi nek roza šampon  in pomaga samo za 3 dni potem se ponovi in po pravici povedano jo na 3 dni res nebi v celoti tuširala. No potem je dobila olje Vitaderm, ki pomaga vendar bolj za dlako in nohte, koža pa je še kar problem. Nazadnje mi je veterinarka naročila naj jo namažem z vodo v katero stisnem limono to prakticirava šele kratek čas ampak malce dvomim, da se bo popravilo. Koža ni srbeča, Nima alergij in tudi hrana ji ustreza, če bi se to dogajalo samo pozimi bi posumila na suh zrak ampak je čez celo leto. Sicer stanje ni kritično v bistvu ni panike ampak me moti, ker se že res vleče in se v celoti nikoli ne odpravi. Ali je imel kdo podobne težave in kako ste jih odpravili?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : nedelja, 28.12.2014 : 19:47:42 »

Dermanorm - olje ali kapsule (olje imajo zelo radi v hrani, kapsule pa pridejo ceneje). Je precej drago in treba je dajati vsaj dva meseca, ampak rezultati so odlični!  bravo  - Oziroma, vsaj jaz nisem še slišala kritik; mogoče se bo pa tukaj kdo oglasil.

Dobi se pri veterinarjih ali v spletni trgovini vet4you.com (slovenska trgovina).
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 28.12.2014 : 20:19:32 »

Hvala za nasvet. Samo sem gledala sestavo olja in primerjala z tem ki ga imam sedaj in je zelo podobno. Ali je kaj problem, če ji to dodajam dlje časa. Ker mi na embalaži piše da dodajamo do 2 meseca. S tem da sem ji že preh dajala olje, ki mi ga je priporočil veterinar. Mi ga je pa ravno zmanjkalo tako, da bom probala še tega.
Logiran
bižu
novinec
*
Sporočil: 42


WWW
« Odgovor #3 : torek, 03.03.2015 : 20:07:02 »

veterinarja vprašajte, če je možno, da bi psička imela neko bakterijo (si žal nisem zapomnila kako se reče) zaradi katere začne psu odpadati dlaka.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 04.03.2015 : 20:56:24 »

uf malce staro tole ampak vseeno no to z izpadanjem se je uredilo kot sem povedala v drugi temi pa tudi zgoraj, tale suha koža pa  je dobivala olje še kar je podobno ampak vmes je bila na operaciji za nekaj drugega. Olje sem ukinila pa zamenjava hrane spet, tablet... tako, da se z tem nisem preveč sekirala tudi vet. je rekel da ni nič hujšega je pa še vseeno suha jo pa ne srbi ali kaj podobnega. Čez par dni greva spet na obisk do vet. bom zraven še za kožo vprašala samo dvomim, da bo kaj novega.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: suha koža
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines