mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:25:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija sterilizacij in kastracij mačk v občini Škofljica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija sterilizacij in kastracij mačk v občini Škofljica  (Prebrano 3696 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sreda, 14.01.2015 : 17:00:16 »

Občina Škofljica je objavila sledeči poziv:

POZIV OBČANOM
STERILIZACIJA IN KASTRACIJA MAČK


Občina Škofljica se srečuje z vse večjo problematiko zapuščenih in prostoživečih živali. Vsaj enkrat tedensko kličejo občani z informacijo, da se je k njim zatekla muca. Žival hranijo, ji nudijo prostor, ko pa postane breme, kličejo zavetišče, posledično pa je občina tista, ki mora v skladu z zakonodajo storitve zavetišča plačati.

Žal še vedno prihaja do zlorab, saj marsikdo želi na račun občine sterilizirati ali kastrirati lastno žival, ali jo oddati v zavetišče. Vsled tega smo se odločili, da Občina Škofljica v letu 2015 sofinancira sterilizacijo oziroma kastracijo prostoživečih lastniških mačk v višini 30,00 EUR po živali.

Posameznemu gospodinjstvu se sofinancira storitev za največ tri živali.

Sterilizacija in kastracija mačk je bistvenega pomena za omejevanje nekontroliranega razmnoževanja in rojevanja novih mladičev. S sterilizacijo in kastracijo prostoživečih mačk se preprečujejo izbruhi različnih nalezljivih bolezni, ki so lahkoškodljive tako živalim, kot tudi človeku. Sterilizacija in kastracija dolgoročno izboljšata zdravje in kakovost življenja živali.

Za sofinanciranje sterilizacije in kastracije mačk morajo lastniki izpolnjevati naslednji pogoj:
- Imajo stalno bivališče in tudi dejansko živijo v Občini Škofljica.

AKCIJA STERILIZACIJE IN KASTRACIJE BO POTEKALA MED 15. JANUARJEM IN 28. FEBRUARJEM 2015, V VETERINARSKI AMBULANTI MAX NA LAVRICI.

Obveznosti med izvajalcem in Občino Škofljica se bodo urejale s pogodbo. Vsi uporabniki boste v veterinarski ambulanti izpolnili obrazce, ki jih bo izvajalec dostavil Občini Škofljica. Priporočamo, da imate pri obisku veterinarja s seboj osebni dokument.

Skupni znesek razpisanih sredstev znaša 1.500,00 EUR. Akcija bo odprta do porabe sredstev. Vse dodatne informacije prejmete na občinski upravi, kontakt in prijavni obrazec za sofinanciranje pa najdete tukaj - klik.

Župan Ivan Jordan
2. 1. 2015
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija sterilizacij in kastracij mačk v občini Škofljica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines