mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 07:37:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa  (Prebrano 26648 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #90 : nedelja, 18.01.2015 : 23:04:20 »

Ni problem. Vsak dan kaj počnemo in se ne branimo družbe. Kako Kiša - glede lajanja je za odtenek manj bevskaška kot Šaj, v smislu da manj opozarja na brezvezne šume in zvoke, ampak zato toliko bolj če kdo dejansko stopi v stanovanje in še posebaj ko čuva avto. In ona tudi kolesarjenje/rolanje/jahanje vzame za delo, ker je svoje čase zelo uživala v vleki. Je pa Kiša malo poseben hrvat, tako vizuelno, kot tudi karakterno. Ni ravno čisto reprezentativen primerek.  Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #91 : ponedeljek, 19.01.2015 : 04:33:30 »

Hvala za pojasnila, Tibo Smiley

ja, veš Kiša ima pa pri meni eno posebno mesto, je malo hecna zgodba ... dokler nisem posvojila mojega hecnega črnega, po hrbtu skodranega Horjulca in me je par ljudi vprašalo, če je to HO, sploh nisem vedela, da to res obstaja. Resno, sem mislila, da se hecajo Wink
In potem me je strašno firbec matral, kaj za vraga je HO, pa sem šla gledat po netu na vse konce. In po nekem čudnem naključju so bili med prvimi viri informacij tvoji filmčki dela s Kišo, kot sem že omenila. In tako imam jaz pod geslom HO v možganih spravljeno podobo Kiše Grin (alora bo treba možganom kakšno posodobitev privoščit) Grin Da ne povem, kako se mi zdi že ime super! No in od tod naprej imam posebno veselje z opazovanjem hrvatkov takole od daleč - tolk sem pa smotana in zapečkarska, da na kako prireditev, kjer bi jih res videla, še nisem šla sram
Za pravega človeka mora bit tak pes super, ker delujejo strašno vsestranski.
Ampak nismo vsi tapravi za to, jaz sem preveč črnogorska Tongue

Filip7, ne zameri, ker sem ti s svojo radovednostjo malo zasmetila temo ... ma upam, da vseeno ni nič narobe, če se tudi tule iz prve roke spozna kako pasmo več Wink

PS. Kaj pa o kakšnih (sicer) manjših, a vzdržljivih psih in zelo športnih, kot je Jack Rusell, si kaj razmišljal?
Logiran

Unikatne tablice in portretki
filip7
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #92 : ponedeljek, 19.01.2015 : 09:31:20 »

@mamaF ni problema, če ste še kaj dodali v mojo temo Cheesy bom preživel! Manjših psov ne bi rad imel. Sem večji ljubitelj velikih psov. Dva kolega imata Jack Rusell in sta sicer v redu psa, ampak ni to zame Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #93 : ponedeljek, 19.01.2015 : 14:45:22 »

Razumem, vsak se po nekem ključu odloča.

Je pa pri večjih psih res tisto, kar pravijo že predhodnice ... obremenitve skeleta (sploh sklepov) na zahtevnih terenih, pri teku, skokih navzdol so močnejše in se to pač upošteva.

(na JR terierja sem se spomnila, ker sem pred časom gledala oddaje o pokojni tekačici in maratonki Ruth Podgornik Reš, ki jo je na treningih teka v naravi, na različnih terenih in pohodih v gore zvesto spremljal mali okretni "neumničljivi" JR in skupaj sta pretekla in prehodila na stotine kilometrov Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #94 : ponedeljek, 19.01.2015 : 16:40:36 »

JR so majhni psi samo po dimenzijah.  Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #95 : ponedeljek, 19.01.2015 : 17:13:39 »

Mhm, kadar se odločijo npr. vladati v dnevni sobi in človeka ne spustiti not, znajo dobit prav neslutene razsežnosti  butnglavc butnglavc jezen piiiilimo
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #96 : ponedeljek, 19.01.2015 : 18:04:27 »

Mama F, še mudije si poglej - čist podobni hrvatom, samo da je več možnih barv (tudi blue merl bi se našla za Filipa, ki so mu všeč take barve, špo velikosti tudi zelo variirajo). Zdej ne vem ali se mi samo zdi, ali pa slučajno poznam same take, ki ne lajajo toliko kot hrvati.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #97 : ponedeljek, 19.01.2015 : 18:07:39 »

mudi (Bodi):
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-hAMIHQNmMI
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #98 : ponedeljek, 19.01.2015 : 18:23:26 »

O, marička kako to šiba po tistih lojtro-štengah gor in dol Afro Vaš reševalski kolega/kolegica, a ne? Wink
Je pa prav hecno pobarvana, pa kak visok glas ima ko oblaja Wink

Mudije sem pred leti tudi gledala, in to spet zaradi Tibo in njenin fotk oz. objav, ko mi ni bilo pa spet nič jasno, kako lahko ratajo eni hrvati tako "šareni" Grin  Joj, kako dolgo lajtngo imam jaz Grin No, sem hitro odkrila, kake vrste "hrvatica" med dvema hrvaškima ovčarkama je bila to. Mudi, seveda!

Ene pasme so za nas, začetnike, ki se ne gibljemo v športno-kinoloških krogih (ali po razstavah), kjer se jih da več videti, res zelo neznane. Takole po mestnih ulicah in vaseh pri nas jih ne vidiš kar tako.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 19.01.2015 : 23:07:07 »

Ne, žal na tem področju med pasmama ni nekih generalnih razlik. Lastnica enega čist norega mudija v Franciji mi je ravno razlagala, da bo naslednji pa hrvaški ovčar, ker so baje manj nori. Wink Kakorkoli že, gre bolj za razlike med posamezniki, kot pa da bi šlo za pasemske značilnosti. Če izvzamemo barve sta ti dve pasmi povsem neločljivi.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 19.01.2015 : 23:26:44 »

OK, zdaj se malo manj blont počutim, huh Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #101 : torek, 20.01.2015 : 12:11:23 »

Drži. V bistvu je to ena in ista pasma, Samo Hrvati je niso mogli izmakniti Madžarom (tako kot s nam goniče in Bosancem tornjaka), pa so proglasili svojo pasmo z nekimi res minimalnimi razlikami.
Logiran
Tibo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #102 : četrtek, 22.01.2015 : 17:45:11 »

Ne vem kdo je komu kaj izmikal, glede na to da je prvi opis hrvaškega ovčarja (ki je BTW povsem natančen še danes) napisan že malo pred letom 1400, napisal ga je pa dr. Stjepan Romić. Vsekakor je pes na hrvaškem (pa tudi madžarskem) ozemlju precej nespremenjen še stoletja, precej dlje, kot obstajajo danes aktualne meje. Zase vem da se težko opredelim komu pasma pripada in po pravici mi je precej vseeno. Škoda se mi zdi, da se je na ta račun izdatno zmanjšal genetski bazen in imata zdaj obe pasmi zaradi tega probleme.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #103 : petek, 13.03.2015 : 10:02:54 »

Cez 2 dni dobim psa, ki ga na zalost sedanji lastniki ne morejo vec imeti. Pes je manse rasti in zelo dolgo dlako. Zanima ke kaj vse moram izvedeti od sedanjih lastnikov. Tukaj sem Si ze zapisala nekaj vprasanj, da mi bo cim lazje prepoznati navade in karakter psa. Ce imate se kaksno idejo kaj naj se vprasam mi prosim napisite. Evo vprasanja:
-s cim ga hranite in koliko na dan?
-njegove dnevne navade/potrebe?
-se cesa boji (psov, grimenja, petard, itd....)?
-s cim se rad igra?
-se rad kopa, cese?
-na koliko casa ste ga vozili k frizerju?
-ali gre na sprehod v vsakem vremenu?
-ali tezko prenasa vrocino/mraz?
-je na kaj alergicen?
-ali je navajen biti izpuscen na sprehodu?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #104 : petek, 13.03.2015 : 10:20:05 »

Priznam, da ne razumem - čez 2 dni dobiš psa, pa ne veš nič drugega o njem, kot to, da je manjše rasti in ima zelo dolgo dlako?
A je tole resno, al hec?
Ali boš v resnici vzela psa, ne glede na informacije o njem, ali se boš šele po pridobljenih informacijah o psu odločila za posvojitev, pa zato rabiš pomoč pri kreiranju vprašanj?
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines