mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:34:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup/posvojitev psa  (Prebrano 26595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #105 : petek, 13.03.2015 : 10:46:39 »

če je tole res..... - pa dobro se pozanimaj, ZAKAJ ga v RESNICI ne morejo več imeti.....
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #106 : petek, 13.03.2015 : 10:52:33 »

Cez 2 dni dobim psa, ki ga na zalost sedanji lastniki ne morejo vec imeti. Pes je manse rasti in zelo dolgo dlako. Zanima ke kaj vse moram izvedeti od sedanjih lastnikov. Tukaj sem Si ze zapisala nekaj vprasanj, da mi bo cim lazje prepoznati navade in karakter psa. Ce imate se kaksno idejo kaj naj se vprasam mi prosim napisite. Evo vprasanja:
-s cim ga hranite in koliko na dan?
-njegove dnevne navade/potrebe?
-se cesa boji (psov, grimenja, petard, itd....)?
-s cim se rad igra?
-se rad kopa, cese?
-na koliko casa ste ga vozili k frizerju?
-ali gre na sprehod v vsakem vremenu?
-ali tezko prenasa vrocino/mraz?
-je na kaj alergicen?
-ali je navajen biti izpuscen na sprehodu?

Vse to bi res morala vedeti že zdaj, preden se sploh odločiš za psa. Lips Sealed

Tole
-ali je navajen biti izpuscen na sprehodu?
Khm. Navajen je že lahko, kar pa še ne pomeni, da je to dobro zanj. Bistveno vprašanje je, ali uhaja oz. ali je begosumen, ali ga zanima divjad ipd. In seveda, kako je z odpoklicem.

Pa pomembno vprašanje je tudi, kako je, ko je sam doma. Laja, ga grabi panika, je miren, uničuje ...

In zdravje - morebitne poškodbe, ki jih je imel, ali je prebolel kakšno klopno okužbo ipd.
Pa cepljenja, čip, potni list, prepis lastništva - tudi te formalnosti so zelo pomembne.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #107 : petek, 13.03.2015 : 10:55:16 »

Aja, pa koliko gibanja in umske zaposlitve potrebuje. To je po moje eno ključnih vprašanj, ali ta pes sploh paše v tvoj vsakdanjik oz. življenjski slog.

Pa odnos do tujcev, psov, otrok, drugih živali.

In tega ne sprašuj 5 minut prej, preden psa odpelješ, ampak danes, da lahko premisliš in se odločiš na podlagi vseh zbranih podatkov! Aja, pa seveda upam, da si ga sploh že videla v živo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #108 : petek, 13.03.2015 : 12:13:31 »

Če lastniki psa oddajajo zaradi običajnega "pomanjkanja časa in/ali prostora", potem ne tričetrt vprašanj itak ne bodo znali odgovoriti.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #109 : petek, 13.03.2015 : 12:32:31 »

Aja, pa koliko gibanja in umske zaposlitve potrebuje. To je po moje eno ključnih vprašanj, ali ta pes sploh paše v tvoj vsakdanjik oz. življenjski slog.


BanAncy:
Pa sploh - ali si ti oziroma tvoja družina pripravljena na izziv življenje z dvema psoma? Kolikor sem zasledila, imate že enega, precej energičnega in mladega, ki ima povrh vsega še strah pred psi, ane?

Skratka - nikakor se ne prenagli!

Prosim pomagajte:-/ imam se ne 2 leti starega boksija in se boji psov. Ko je bil majhen smo dosti delali na socjalizaciji, hodila sva tudi v solo. Imel je ze tri slabe izkusnje 3je psi so ga napadli(seveda odvezani). Zdaj ko vidi psa se uleze in caka, da gre pes mimo njega. Ce seveda druh pes zarenci nanga bo on, tudi nazaj. Ble pa so tudi ze situacije da se je ulegel sta se psa povoha, blo vse ok in ko smo bli ze meter narazen je moj pes zarencal.
Ko se uleze na tla ga niti naprej ne morem zvlect, ne reagira niti na priboljske niti ne na igraco. Imam ga na oprsnici, ker se mi ovratnica zdi prekruta, da bi ga vlekla.

Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #110 : petek, 13.03.2015 : 13:22:19 »

Jap, potem bo treba najprej tole razrešit in šele potem mislit na še enega psa.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #111 : sobota, 14.03.2015 : 00:47:30 »

Ubistvu ga bo teta sla pogledat in se sele potem odlocila ali ga bo uzela ali ne. Ampak odlocila se bo sele, ko bomo parkrat sli na obisk. Mislila sem, da bi si s temi vprasanji cim bolj pomagala spoznati njegove navade in nacin zivljenja. Sama vem, da si trenutno ne morem privosciti se enega psa, ker se imava se kar nekaj za nauciti. Zdaj greva ponovno v solo:-) s pozitivni motivacijo in ustrajnostjo sva prisla do tocke, da se nenuleze vsakic ko vidi psa, tako da pocasi napredujeva
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #112 : sobota, 14.03.2015 : 00:57:03 »

Ubistvu sem cisto na zacetku malo cudno napisala, da ga dobim (oz. da ga dobi teta), ubistvu gremo ga pogledat :-) vem da psa ne mores kar tako cez noc kupiti. Saj sem sama potrebovala vec kot leto dni, da sem se odlocila.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #113 : sobota, 14.03.2015 : 11:36:05 »

Am tako odločitev kot je pes jaz nebi prepustila teti. Upam, da greš zraven pojdite skupaj na sprehod tja ker je čimveč motečih faktorjev. Sprašuj vse tudi, če se ti bo zdelo naumno noben vprašanje ni neumen. tega zgoraj ne zastopim veš, da nemoreš imeti še enega psa ampak ga greš še vseeno pogledat? Torej ga dobiš ti ali teta ni mi čisto jasno.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #114 : sobota, 14.03.2015 : 13:32:40 »

Ja zmedeno je napisano. Nisem hotla tle utrujan in razlagat teta in to. Ja teta ga gre pogledat in jaz grem z njo. Zato sem hotla imeti vprasanja pripravljena, ker je pes odrasel in ne mladic. Tako ima ze svoje navade, dobre in morda kaksno slabso lasnost. Sama sem vzela mladica in je bilo malo lazje. Saj ni 100% da bomo psa uzeli, ker to bi bil tudi sok Za psa. Sama sem teti predlagala, naj ga veckrat obisce, da jo pes spozna in da tudi ona ugotovi ali je to pes zanjo. Ker v parih urah psa ne mores spoznati.

Cist razumem, da ste me nekateri napadli. Ampak raje prej uprasam, kot pa da psa pripeljemo domov in sele po tednu dni zacnem sprasevati. Hvala Za odgovore in porocam kaj smo se odlocili.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #115 : nedelja, 15.03.2015 : 14:22:20 »

Teta se ni odlocila za posvojitev. Prvo kot prvo na polovico prasanj niso znali odgovoriti. Drugo kot drugo oddajajo ga zaradi pomankanja casa. Ampak ne gre mi v glavo, kako nimas casa ce je en od partnerjev brez sluzbe.
Uglavnem zdela se mi je neka muntja in tudi nisem imela dobrega obcutka.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup/posvojitev psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines