mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:50:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 211817 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #345 : četrtek, 19.01.2006 : 12:44:36 »

Sammy, hehe vidim da so te pritegnili tile Oriental Jokes Wink Meni so bili na slikah tudi najprej vsec, vendar ko sem nekaj njihovih psov videla v zivo me niso ravno prepricali Undecided  Tongue So mi osebno veliko preveliki in nekako mi ne "potegnejo"...

No ja, če po pravici potem, kakega miniaturčka res ne bi imela ... Nisem pa vedela, da so tako veliki ... Bi jih morala videt v živo.

Mi lahko kdo skenira članek iz Dela in dom in pošlje na mail? Hvala.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #346 : četrtek, 19.01.2006 : 12:57:44 »

Sally rekla si so prestali krst - britje gobčka. Že tako malim se more pobriti gobček? Zakaj?

Ojla!

To pa je samo zato da se malčki čimprej navadijo na britje gobčka. Če bi s tem začeli pred 1. razstavo predstavljaj si kak cirkus bi nastal Grin Cheesy... jaz Lin vsak teden brijem gobček, pa ne ker bi bilo to nekaj nujnega ampak ker hočem da se navadi. Sedaj že brez težav prenaša britje za kar sem zelo vesela. Tako da z vsakotedenskim britjem nadaljujeva dokler ne bo to za Lin nekaj vsakodanjega Wink. Saj tudi pudljem brijejo gobčke že zelo od malega ker je ta del telesa pač najbolj občutljiv v smislu da se mladiček zelo boji brnenja strojčka ob smrčku Cheesy.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #347 : četrtek, 19.01.2006 : 13:54:39 »

Huh, ste se pa razpisali... Cheesy

a_n_č_i,
evo, Geri me je prehitela. Tongue Treba je zgodaj zaceti, da se mladicki cimprej navadijo. Ne morem ti povedat, kako grozno zgleda vcasih, ko pri malo vecjih mladickih, ki niso bili dovolj zgodaj navajeni na masinco, vidis/slisis, kako tulijo, kot da bi jih kdo iz koze dajal... sram Undecided Moji so se sedaj sele zaceli zavedati sami sebe, res da so malcek pocvilkali, ampak ni bilo tako hudo. So precej bolj godrnjali, ko sem jim nohtke strigla. Roll Eyes

Sammy,
meni tale golcek, ko si ga pripopala ni prevec vsec, ker deluje malce nadgrajen. Huh Za psarni Little Champs in Oriental Jokes sem sicer ze slisala, ampak nisem videla (se) nic pretresljivega od nje. For Mady's Love pa prvic slisim. No, jaz pa moram reci, da sem se izredno navdusila nad 2 skandinavskima psarnama in njihovimi prekrasnimi psi, ampak ne bom se razkrila vsega... Wink

biscuit,
hvala za cestitke! Smiley

Joni,
mogoce ti je pa goli tok vsec, ker je precej odlakan... Grin

Ivana,
vec slikic, ti lahko posljem po mailu (zal je moja stran trenutno v fazi prenavljanja in se ji bo stran za kitajcke v kratkem pridruzila). Lahko pa tudi prides na obisk in jih vidis v zivo! Wink Danes jih bom poskusila slikat v razstavni pozi, upam da bo cas in pomocnik na voljo... Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #348 : četrtek, 19.01.2006 : 14:18:45 »

Sammy,
meni tale golcek, ko si ga pripopala ni prevec vsec, ker deluje malce nadgrajen. Huh Za psarni Little Champs in Oriental Jokes sem sicer ze slisala, ampak nisem videla (se) nic pretresljivega od nje. For Mady's Love pa prvic slisim. No, jaz pa moram reci, da sem se izredno navdusila nad 2 skandinavskima psarnama in njihovimi prekrasnimi psi, ampak ne bom se razkrila vsega... Wink

Nadgrajen? Kako to misliš? Da ima bolj močno konstitucijo?

Hm ... kaj pa misliš glede My Longtime Companion?

No, ko boš "pripravljena" se priporočam za linke glede tistih skandinavskih psarn ...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #349 : četrtek, 19.01.2006 : 14:21:48 »

Ne, nadgrajen pomeni, da ima rit višjo kot prednji del Wink
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #350 : četrtek, 19.01.2006 : 15:19:38 »

Geri, kako pogosto pa je potrebno briti? V bistvu čim vidiš da začne rasti pa pobriješ? To mi je res zanimivo, moreš biti že kar spreten da jih uštimaš. Si predstavljam kako težko je ko so majhni, že poslikat jih ne moreš dostojno kaj šele pobriti Smiley
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #351 : četrtek, 19.01.2006 : 17:08:56 »

Tudi meni je ta samček, ki je pripopan na prejššnji strani deloval nadgrajen.
Mi je pa pri njem zelo zanimivo, da sploh ne izgleda nič popraskan.

Lep pozdrav, Ivana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #352 : četrtek, 19.01.2006 : 18:26:43 »

Geri, kako pogosto pa je potrebno briti? V bistvu čim vidiš da začne rasti pa pobriješ?

Jaz brijem vsak teden 1x, predvsem zaradi tega da se navadi, je pa res da je pes (vsaj meni) lepši če je tedensko brit. Če hočeš imet pač kitajčka z "golim" gobčkom moraš brit 1x na teden, drugače pa so prav hecni z nepobritim gobčkom. Ko je pes enkrat vajen britja lahko briješ samo pred razstavami, ponekod pa niti pred razstavami ne brijejo gobčkov ampak razstavljajo nepobrite. Ker je Lin "true hairless" je po telesu ne brijem. Ni čisto gola ampak ima par kocinic po hrbtenici ki pa ne motijo izgleda psa tudi če so nepobrite. Te dlake pobrijem le pred razstavo. Sicer pa britje gobčka ne vzame veliko časa tako da raje vidim da je Lin "urejena" Grin.
Ivana, če se psu redno dela piling, vlaži kožo z otroškim oljem in stiska ogrce ima lepo nepopraskano kožo... saj psa srbijo predvsem mozoljčki ki "poganjajo". Tako da to da ni popraskan ni nič čudnega Wink. Razstavni psi so ponavadi "poštimani" se pa vidi tudi pse z zelo slabo kožo (mozolji, praske...).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #353 : četrtek, 19.01.2006 : 19:11:29 »

Ne, nadgrajen pomeni, da ima rit višjo kot prednji del Wink

Ups ... se oproščam za svoje pomanjkljivo znanje  sram Smiley. Če je res ali pa ne, meni je še vedno zelo všeč.

Če se spomnite, smo pred časom govorili o tem, da se barva posvetli. No, tu je dokaz, Desertwind je bil takšen kot mladič:


Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #354 : četrtek, 19.01.2006 : 22:21:45 »

Jaz recimo Andy ne delam peelingov, pa tudi mazem jo bolj malo kadar je pac priloznost in cas, pa se vedno ni nic popraskana in ima lepo kozo Wink Kaksno praskico ima edino kadar jo urezem med kaksnim britjem sram Tongue

Evo sem si ogledala clanek v delo in dom Smiley Skenerja nazalost nimam ce en bi ze skenirala Undecided Domnevam pa, da bomo tudi (ali pa smo bili) po TV, saj so nas vzrajno snemali s kamero  Grin Cheesy
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #355 : petek, 20.01.2006 : 12:29:15 »

imam  v albumu ( varja.moj-album.com ) kitajčke, in sem dobila prijeten komentar "obiskovalke" :

Obiskovalci so komentirali:     
 Od: *********   Čas: 19. jan 11:58
Prokleti IDIOT,LJUBLJANSKI!!! MUČITELJ ŽIVALI, PRIJAVILI TE BOMO !!! Si ga obril,POZIMI? ZEBE GA/JO,NE VIDIŠ?

 
mislim, kaj se vse spomnijo!  Angry  Shocked
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #356 : petek, 20.01.2006 : 14:20:41 »

Uff jaz raje nebi pisala kakšne komentarje so meni napisali  Lips Sealed
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #357 : petek, 20.01.2006 : 18:52:15 »

 eh, saj res, škoda besed... mene je pač šokiralo, prvi komentar na kako sliko pač!  Smiley
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #358 : nedelja, 22.01.2006 : 20:52:37 »

Ojla!

No lep pozdravcek vsem skupaj se v tej temi...no od petka zvecer imamo novega druzinskega clana in sicer malcka z imenom Ganymed. ...in sicer je bratec od Lin...trenutno se navaja na nov dom, nove ljudi okrog sebe in pa sto in eno pravilo, ki se ga bo moral drzati... Shocked moram rect, da je pravi hiperaktivec, radoveden, vse zeli videti in slisati, ter seveda biti cimvec v srediscu pozornosti.
S Olije (civavo) sta trenutno v stadiju "se ignorirava" oz. Oli ignorira malcka...

Toliko zaenkrat...

L.P.

Nina&Oli&Gany
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #359 : nedelja, 22.01.2006 : 21:16:35 »

Cestitke Cheesy a ga bos Gany klicala Smiley Lepo Wink
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines