mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 11:20:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 213844 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #180 : sobota, 08.10.2005 : 15:21:14 »

Imela je "kožuh" brez nobene podlakne....

http://www.crestars.com/grooming_hairy_hairless_2.htm

In zatem, ko so jo pobrili je izgledala takole...

http://www.crestars.com/grooming_hairy_hairless_6.htm

...pa lp Wink
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #181 : sobota, 08.10.2005 : 17:03:15 »

Pia, cestitke tudi z moje strani... Upam da mi uspe it gledat v Vrtojbo, ter da spoznam malo..

Imam pa eno vprasanje, sicer se ne spoznam ravno na tele nagce ampak me zanima, ce ni tako da goli, mora biti razen po glavi, nogicah in repu povsem gol po telesu? se pravi nobenega britja malih redkih dlacic in podobno..
 
Ce ima kdo kaj pojma, bi prosila za odgovor...

Pozdavcek,

Ursa

Kitajcke se brije, mislim da nikjer izrecno ne pise da se jih ne sme. Se mi zdi, da v standardu pise samo, da ne sme biti vidnih znakov britja, ne pise pa da se kitajcke ne bi smelo briti.

Moon, ze ko psa prijavljas na razstavo v rodovniku pise ali je PP ali gol. Ce pa ga nekako prijavis, sodnik lahko to ugotovi po zobovju(nagcem 30%zobovja odpade).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #182 : sobota, 08.10.2005 : 17:08:05 »

Evo mene, firbca. Zanima me, od kje pravzaprav izraz goli pes, če se pse dejansko brije. OK, vem, da tale dlaka ni ravno "popolna", zato me zanima, kaj je za delno neodlakanost pri kitajcih vzrok. Pri perujcih je to sindrom hipoplasia ectodermica, opažam pa kar nekaj razlik. Npr. pri kitajcih, kolikor tu berem, je značilno, da del zobovja ali ne izraste ali zgodaj izpade. Pri perujcih je zobovje večinoma izraščeno nepopolno, vendar so obstoječi zobje močni in zdravi in ne izpadajo nič prej kot drugim psom. Firbec, ampak me res zanima  Wink
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #183 : sobota, 08.10.2005 : 21:30:45 »

No, danes popoldne sva sla z Mishkotom na obisk k Pii, da sva spoznala Kaja in Andy ! Mala je fuuuuuuul lustna .. So se takoj vsi trije zastekal med sabo .. Tongue
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #184 : nedelja, 09.10.2005 : 16:01:43 »

Yo: Kitajci imajo gen za goloto, zaradi katerega mu tudi izpade 30% zob. Zakaj pa so  nekateri kitajci malo odlakani in niso popolnoma goli pa ne bi vedela. Sem ze brskala po netu, pa se nisem nasla kaj bi bil vzrok. Ceprav niso mocno odlakani in link ki sem ga pokazala (psa ki se ni bril 7 mesecev) je bil bolj posebnost kot pravilo. Verjetno prav tako, kot nekateri perujci niso popolnoma goli tudi kitajci niso...Ali mislis, zakaj imajo pp dlako in zakaj goli ne?

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #185 : nedelja, 09.10.2005 : 16:21:30 »

Saj zato vprašam, ker se mi zdi, da ni enako. Npr. pri perujcih so psi ali neodlakani ali pa odlakani. Ni tega vmesnega in se jih ne brije. Tudi koža je popolnoma drugačna.
O kakšnem genu govoriš? Torej gre pri kitajcih za gen?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #186 : nedelja, 09.10.2005 : 19:11:18 »

Ja pri kitajcih gre za gen, ki prenasa goloto. Nekaj odlomkov iz neta:

-In a nutshell the Chinese Crested has a dominant and a recessive gene...the dominant is the hairless and the recessive is the powderpuff....one interesting fact is that in all the hairless dogs (which all have a recessive gene) only the Chinese Crested produces a recessive gene that has a long coat...all others produce short coated dogs.

-The Hairless gene is dominant and the Powderpuff gene recessive. All Hairless Cresteds have both genes. The Powderpuff cannot be bred out, as lack of this gene is fatal.

-Missing teeth are a problem that seems to be connected to the hairless gene.

-Toenails are sometimes missing in the hairless variety.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #187 : nedelja, 09.10.2005 : 19:16:45 »

Aha, torej gre za nekaj drugega, očitno.
Hvala za odgovor.

Lp, Yo
Logiran
Zorica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #188 : sreda, 19.10.2005 : 00:44:06 »

Pozdrav svim forumasima ljubiteljima Chinese Cresteds, golih i dugodlakih. Ja u mojoj odgajivacnici "Mali Zmaj" imam dve Crested zenke i muzjaka u oba varijeteta. Mozete ih videti na mom sajtu  Trenutno imam i stenad koja ce biti divni izlozbeni i uzgojni psi. http://www.malizmaj.co.yu/Bonboncica-c-6mm.jpg

Sto se tice kombinacije gena, goli pas nosi oba - dominantni i recesivni gen. Ako se kod ploda pogode dva dominantna gena, on ne moze da prezivi. Powder-puff psi imaju oba gena recesivna. To je i razlog zasto se parenjem dva puff-a ne mogu dobiti gola stenad, a parenjem dva gola psa gotovo redovno ima u leglu i jednih i drugih. Zubi golih pasa su karakteristicni, ocnjaci usmereni napred, takozvani "svinjski zub". Takodje cesto imaju nedostatak zuba a i oni sto ih imaju rano ispadaju.

Nadam se da je pitanje gena nesto jasnije.
Pozdrav
Zorica
Logiran
Yumi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #189 : četrtek, 20.10.2005 : 12:50:58 »

Ojla!
Mi kdo lahko pove,če bo v Sloveniji kaj kmalu kakšno leglo kitajčkov?
Zanima me tudi okvirna cena in pa kako se ujame z drugimi pasmami,
doma imamo namreč zelooo živahno mlado damo pasme japonski čin.
Hvala za odgovor in lp vsem skupaj.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #190 : četrtek, 20.10.2005 : 20:54:17 »

Yumi, pomoje bo prvo leglo ki bo v Sloveniji naslednjo(samo ne vem kdaj), Sallyno leglo od Grace Wink
Kitajcki se odlicno ujamejo z ostalimi pasmami(tudi vecjimi) in so zelo neproblematicni kar se tega tice. Pa tudi kaksnega pretiranega ljubosumja se nisem zasledila Wink
Cene so razlicne, se posebno se razlikujejo po tem kaj hoces(so namrec razlicne za golega psa ali psicko, ter powder puffe). Najb olj je cenjena in temu primerno tudi draga gola psicka, sledi goli samcek, powder psicka in pa "najmanj cenjen" powder samcek Wink

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #191 : četrtek, 20.10.2005 : 20:56:17 »

pia, kolikor vem, je Grace že imela mladičke ...   Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #192 : četrtek, 20.10.2005 : 21:04:45 »

fotke legla so tukaj.
pa še od ene od mladičev (Coco): tu in tu.
Logiran
Zorica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #193 : četrtek, 20.10.2005 : 23:56:44 »

Drago mi je da vas interesuju Kineski cubasti psi. Oni imaju divan karakter, slazu se sa drugim psima i vrlo su strpljivi sa decom. Evo jedne uobicajene scene u mojoj kuci.

http://www.malizmaj.co.yu/kineski-pincevi.jpg

Inace, ja zivim u Srbiji, u Beogradu i moja odgajivacnica se zove Mali Zmaj. Moji psi su predstavljeni na sajtu www.malizmaj.co.yu i nadam se da se i drugima dopadaju. Psi iz odgajivacnice su uglavnom mladi, voljeni i mazeni, dobrog su zdravlja i karaktera. Jos su i kinoloski kvalitetni, 09.10. smo dobili prvog inter sampiona u odgajivacnici (tada je kineski sa fotografije - Kica - Rainbow na CACIB Osijek ispunio uslov za inter ch).  Sledece godine bice jos intera jer je vecina pasa mlada.

Pozdrav svim ljubiteljima kineskih cubastih ali i drugih pasa.
Zorica
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #194 : petek, 21.10.2005 : 00:03:16 »

Zorica, imate lepe pse  Smiley. Želim vam še veliko razstavnih uspehov!

Citat
fotke legla so tukaj.
pa še od ene od mladičev (Coco): tu in tu.
Koliko je pa Coco zdaj stara?
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines