mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:18:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 211821 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #255 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:41:19 »

Ojla!

No pa da se oglasim še tu. Ker je bila Geri pridna punca ji je božiček prinesel malo Lin Cheesy Grin. Lin je prava mala hiperaktivka. Imam jo v solastništvu s Sally in Sally je seveda tudi zaslužna za to da je mala pri meni. Kitajski goli pes je bila vedno ena od mojih najljubših pasem- no papillon je no1. Že ko smo kupovali Geri smo oklevali med kitajskim golim psom in papillonom. Prevladal je papillon predvsem zaradi manj zahtevnega in (meni) boljšega karakterja- niso nagnjeni k boječnosti.
Sama sem sicer nameravala kupiti kitajčka šele čez kakih 5 let, ampak ko mi je Sally pokazala Lin je bila ljubezen na prvi pogled Kiss. Prav takega kitajčka sem si namreč želela- temnega s svetlejšo dlako. Odločitev je padla hitro- seveda Lin pride k nam. Kako se bo razumela z mojimi psi me ni skrbelo saj sem vedela da jo bodo takoj sprejeli. Bala sem se samo da bo Geri ljubosumna in se ne bosta igrali. No ta strah je bil odveč. Najprej sta k meni prišli Lin in Cassy- Cassy v varstvo. Takoj sta zasedli Gerijino posteljico in pokradli vse igračke Tongue No Geri je vse to sprejela kot dama in pustila gostom da se zabavajo. Z Lin se je takoj ujela, z Cassy pa sta bili na ignore sram.. no je že vedela katera ostane doma Wink Čeprav mi najprej odlakani kitajčni niso bili tako všeč me je Cassy prav očarala. Sicer Luka pravi da je kot pudelj, ampak ok Grin.
Lin je zelo inteligentna mala pojavica. V enem tednu je osvojila Gerijin (mačji) vc, tako da je že bolj ali manj sobno čista. Na sprehodih pridno caplja za mano. Na novo ime se je tudi že navadila. Moji psi doma so bili najprej zelooo začudeni zakaj smo Lin "obrili" Cheesy Grin.. no sedaj so se navadili na to da je vedno gola, čeprav je Žanu na trenutke prav nerodno Roll Eyes Maša in Kaja pa se delata kot da ni nič novega Huh Mala je tudi ponoči pridna saj spi lahko tudi do 10 ur brez it vmes na vc Cool
Slikice si lahko ogledate v albumu: http://cc-lin.moj-album.com/
Glede mačk.. z našimi se Lin odlično razume- s tamalo se ful igrata, "tastare" pa se samo povohajo z njo. Je pa mala muca za njo prava igračka Grin.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #256 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:58:33 »

Sem dodala še slike z mačko Cheesy..: http://cc-lin.moj-album.com/album/1697928/?os=1741231
Aja, pa še to... Lin je s psarne Laureola's z Avstrije.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #257 : ponedeljek, 26.12.2005 : 14:54:53 »

Se enkrat cestitke Wink Komaj čakam da vidim tamalo Smiley Pa ostale, se razume Wink

P.s: Sam si pa hitr povedala Grin Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #258 : ponedeljek, 26.12.2005 : 18:00:50 »

Geri, super Wink.

Dobila sem informacijo, da mladiči menjajo barvo oz. se jim barva dlake med odraščanjem spremeni takrat, ko je koren dlake drugačne barve od konice (in/ali sredice Smiley). Ne vem, pa če drži ...
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #259 : torek, 27.12.2005 : 17:15:18 »

Mala Lin je zelo pogumna, ampak vseeno pleše tako kot ji mačke ukažejo Grin Cheesy-> SLIKICA. Z Žanom sta že na ti Wink-> SLIKICA.
Sicer nad snegom ni navdušena in se je danes raje tiščala na kavču Tongue
Več slikic najdete v albumu: http://cc-lin.moj-album.com/album/1697928/
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #260 : torek, 27.12.2005 : 20:45:03 »

Geri,
Grin Grin Grin ...tale z mackom in Lin je pa res posrecena... Grin Grin Grin

Sammy,
tole kar pises nisem ravno najbolj razumela... Huh Res je, da vecina kitajcev s svetlo dlako le se bolj posvetli (black & tan pa tudi rjavi, oranzni odtenki pri PP-jih), medtem ko crna obicajno vedno ostane crna. Se ena zanimivost... Nekateri razstavljalci dlako kitajcev zaradi atraktivnosti tudi barvajo v bolj intenzivne barvne tone... Wink Cool Kar sicer naj ne bi bilo dovoljeno, ampak... Huh Tongue

Pri nas pa se kr nestrpno pricakujemo Grace... sram Drzite pesti in tacke, da bo slo vse v najlepsem redu. Wink
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #261 : torek, 27.12.2005 : 20:46:49 »

Mojca čestitke Wink
Geri in Žan sta bila potem res pridna...!
Meni si omenila,da bi rada imela 6 psov,tale je 3-ja...seveda če ne štejemo Kaje in Maše...kateri oz.katera bo naslednja pasma Wink?!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #262 : torek, 27.12.2005 : 21:11:39 »

Jaz sem med brskanjem po netu,naletela na izredno zanimivo psicko Smiley
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #263 : torek, 27.12.2005 : 22:58:33 »

Ha, ha... Adamova Sasquehanna Germanika, evropska, svetovna, multi Ch... Wink Ja, ja lusna psicka, ki je tudi meni ze dooolgo tega padla v oci. Smiley Tako kot ona ima vecina potomcev Gingery's Krimson N Clover-ja to znacilno oranzno barvo dlake, ki pa jo marsikateri lastniki se poudarijo z barvnimi penami, samponi, prelivi,... Tongue
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #264 : torek, 27.12.2005 : 23:08:36 »

Tudi moja prva misel je bila ... pena, preliv ali Photoshop za to lepo barvo  Wink

Zelo zanimiva psicka ... ceprav HL niso ravno moj stil  Cheesy

Drugace pa mi je padel v oci ta lepotec:

http://www.chinesecrested.no/registry/51797/Cody+z+Haliparku.html


Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #265 : torek, 27.12.2005 : 23:10:11 »

Sammy,
tole kar pises nisem ravno najbolj razumela... Huh

Geri verjetno razume Wink. Lin bo svetlejša, ali? Če sem prav razumela. In tega, da spreminjajo barvo, še nisem slišala, zato sem malo pobrskala in dobila informacijo, ki sem jo napisala zgoraj.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #266 : torek, 27.12.2005 : 23:23:01 »

Joni,
hihi... Smiley Cody je res en izmed najbolj "naspedenanih" PP v zadnjem casu. Precej tudi zmaguje sam meni osebno ni ravno moj "tip" kitajcka.

Sammy,
govoris odlaki ali kozi? Huh Lin bo glede barve najverjetneje kopija svoje mame... Dlaka pri njej bo najverjetneje bela, oz. svetlejsa.


Magic Carpet's Coco Chanel
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #267 : torek, 27.12.2005 : 23:24:37 »

O dlaki ... Lin ima sedaj odtenke rjave, imela pa bo torej belo dlako ... Je še kaj nejasnega?
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #268 : torek, 27.12.2005 : 23:44:57 »

Ne, nic nejasnega. Sam ne razumem kako znanost si naredila z barvo pri korenu dlake. Saj je splosno znano, da pri kitajcih (no vecini) vse barve (izjema je crna v nekaterih primerih) posvetlijo. Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #269 : sreda, 28.12.2005 : 00:19:16 »

Ojla!

Biscuit, pasme mislim (upam Grin), ne bo nobene več... mogoče kak pes več, ampak papillon ali kitajček Wink. Whippeta imam dovolj enega, dva sta že krdelo- potem pa boga jaz in srne. Papillončki in kitajčki pa so itak psi za kavč (jah, kot da whippet ni Roll Eyes), tako da nikoli se ne ve kdaj pride še kaj Wink Upam da pride še kak papillon Smiley.
Sammy, ja jaz sem razumela kaj si mislila ker sva se o tem pogovarjale.. mogoče pa je ta koren res vse skupaj zakompliciral Wink. V glavnem dlaka se kar posvetli. Za primerjavo: http://www.chinesecrested.no/registry/59639/Set+Germanika.html če pogledaš dol nižje vidiš da je bil pes z rjavimi lisami, sedaj je svetlo rjav, bo pa še malenkost svetlejši Wink Isto je pri golih... z izjemo da pač golim poleti koža potemni zaradi sonca in recimo Lin bo poleti temna, čez zimo pa siva Smiley
Sally.. naša mačka vse porihta Cool mi je pa tokrat eno takoo zagodila. Luna (mačka) je izključno hišna mačka in ima torej svoj vc. Geri doma nima notranjega vcja ampak samo v Ljubljani. Pa sem za Lin dala noter v hišo še en vc, ki je v drugem prostoru kot od mačke... mačka seveda takoj lulat v nov vc Roll Eyes... potem pa Lin v vc pa priteče mačka, se postavi na zadnje tace in jo dvakrat klofne... sicer ne mogno in Lin niti zacvilila ni ampak je vseeno zbežala... mačka pa ponosno še enkrat v vc. V glavnem sedaj Lin lula zraven vcja ker si v vc ne upa zaradi mačke Tongue Tako da mam ta teden spet delo in navajanje Lin na vc...
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines