mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 11:29:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 213845 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #630 : ponedeljek, 24.04.2006 : 09:32:23 »

Kok je cortkan tale kuzmancek (Bailey)...predvsem vsec so mi njegove ucke, tako nagajive mi delujejo...ima tak baby face... Wink
Cestitam za novo pridobitev, mislim, da nimas moznosti, da bi bila razocarana... Wink

No evo, se nam bo se en pesjan lahko pridruzil na laufanju...



Kako pa je Lin kaj? Ze dolgo casa nismo nic slisali o njej...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #631 : ponedeljek, 24.04.2006 : 20:36:05 »

Sally, hvala za Lionovo slikco! Postavo ima super Cheesy.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #632 : torek, 25.04.2006 : 21:27:12 »

Slikice našega sulca Bailey-ja lahko vidite v mojem albumu http://nejcmaks.moj-album.si
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #633 : torek, 25.04.2006 : 21:28:15 »

ej, danes mi pa res škratki po podstrešju skačejo. Napačen link sem pripopala http://nejcmaks.moj-album.com
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #634 : torek, 25.04.2006 : 23:28:32 »

Zdi se mi, da tale slikica pove vse...sele prisel je, pa mora "revcek" ze skrbeti za otrocka... Grin

http://nejcmaks.moj-album.com/slike/63791/6b_UsepoPNd2coMM.v.jpg

Kako pa se je navadil na nov dom? Kaj pa otrok na novo "varuško"... Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #635 : sreda, 26.04.2006 : 08:01:04 »

Prve dva dni je bil še malce zadržan, sedaj je pa že pravi gaunar. Vse copate nam pokrade, specialiteta pa so plišaste igrače otrok Smiley. Otroci pa so novo "varuško" z ostrimi zobki kot iglice sprejeli zelo dobro. Ko ta velika dva prideta iz vrtca prvo pozdravita  bratca in psa, potem dolgo nič in šele nato čez čas: "O, mami, živjo!" Roll Eyes
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #636 : sreda, 26.04.2006 : 09:17:54 »

Smeh...

Kar se tice plisastih igrac je pri nas identicno...nobena ni varna pred Ganyem... Wink Ne glede na to, da ima Kar nekaj svojih, so vse ostale seveda boljse... Cheesy
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #637 : sreda, 26.04.2006 : 09:21:17 »

Se eno vprasanje, ki ga bom zastavila kar tukaj...

Glede na to, da se zacenja sezona klopov...kaj pocnete proti njim? Predvidevam, da ampul na vrat ne dajete? Ko greste na sprehod, prej psa s cim nasprejate? Ali morda samo po sprehodu pregledate, da pes nima kakega klopa kje?
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #638 : sreda, 26.04.2006 : 10:19:30 »

Glede klopov je treba bit se posebej pozoren. Art je namrec po razstavi v Ukrajini "fasal" piroplazmozo (babesiosa) - hudo bolezen, ki jo prenasajo klopi in v kolikor ni zdravljena povzroci smrt psa v nekaj dneh. Kar je bilo najbolj zanimivo, na psu sploh ni bilo pritrjenega nobenega klopa, Shocked ampak je Gregor pri kopanju psa nasel klopa, ki je lezel po psu. Angry Piroplazmoze sicer (se) ni v Sloveniji, se je pa ze na veliko razpasla na Hrvaskem, v juznejsih in vzhodnih drzavah pa je ravno tako prisotna! Sad
Zato torej POZOR, ce pes kaze na kaksno bolezen, ki jo prenasajo klopi, venda "prenasalca bolezni" niste nasli na psu!

Jaz sem "puffkom" sicer dala ampule za vrat, Grace se nisem zascitila pred klopi, ker sem malo skepticna. Do sedaj sicer ni bilo tezav z zunanjimi zajedalci pri njej, ampak priporocam, da se pri golih naredi sledece:
1. Poskusiti s kapljico (iz ampule) Frontline-a za vrat in opazuje reakcijo na kozi, ce le-te ni v roku 1 dne, se normalno nanese ampulo za vrat
2. Poskusiti z naravnimi repelenti (Biokill in podobno...), saj dobro vemo, da se "nagci" lizejo, cistijo po celem telesu in bi nanos Frontline-a, ali kaksnega drugega agresivnejsega spreja proti zajedalcem lahko povzrocil velike tezave pri psu
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #639 : sreda, 26.04.2006 : 10:28:45 »

Sem prehitro stisnila gumbek "sporocilo"... sram

Pmaxi,
vidim, da Bailey maximalno uziva! Cheesy No, otrokom, pa tudi ni hudo... Mamici mogoce, ker je sedaj zadnja pri otrocih... Grin Grin Grin Upam, da ga kmalu spet vidim in "pocartajckam" mojega ljubljencka. Smiley
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #640 : sreda, 26.04.2006 : 11:26:21 »

Khm...sem malo podcenjevala klope pri "nagcih"...se pravi, da lahko se kako resen problem nastane... Undecided

Ali obstaja tudi kako cepljenje proti klopnemu meningitisu recimo, tako kot za ljudi...?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #641 : sreda, 26.04.2006 : 12:24:01 »

Sally, ker se v Hrušici ne vidimo, si lepo vabljena k nam kadarkoli boš v Ljubljani.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #642 : petek, 28.04.2006 : 19:20:48 »

No preden se je zacelo tole dezevje, sva bila z Ganyem na enem zelo prijetnem sprehodu z bernko Rino in Ganyevim "osebnim fotografom" (beri z Nino) Wink

Pri tem je nastalo nekaj novih fotografij...

Gany se je naucil tudi plavati oz namakati noge v vodo...pogum mu je seveda vlivala Rina, kajti ona ze ve, kaj se lahko in kaj ne...

http://laureolasganymed.moj-album.com/slike/2221282/14tQruw5cizALT74.jpg

http://laureolasganymed.moj-album.com/slike/2221282/jrMjN4EaqsgbNS7K.jpg

http://laureolasganymed.moj-album.com/slike/2221282/sIOxyygu0ork1wGj.jpg

Pa naj se kdo rece, da sedenje na soncku ni utrudljivo  Cheesy
http://laureolasganymed.moj-album.com/slike/2221282/zw03NWBS4cH_j6b7.jpg
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #643 : nedelja, 30.04.2006 : 19:07:02 »



Kako pa je Lin kaj? Ze dolgo casa nismo nic slisali o njej...



Ja no da po res dolgem času nekaj napišem,...
Sem že nekaj časa brez interneta, pa se malo švercam pri sestrični Smiley
Lin je super, bila je zraven v Vrtojbi, ampak se ni razstavljala, samo družbo je delala Amosu.
Drugače je izredno živa in natakljiva.
Če je ne paziš kar hitro naredi en spehod po kuhinski mizi, si prinese britvico iz kopalnice iz banje in jo zgrize,...
Zelo rada pa krade, tako da ni šans da bi pustila kakšno hrano na mizi, aja pa poslala jo bom delati k snagi, saj mi dnevno pregleda koš in raznosi smeti po vsem stanovanju.
Tudi razgrize prav vse kar najde, od igrač do košar, stolov,....
Ostala je tudi že brez 2 zobkov, 2 pa se še majeta, tako da veterinarska pomoč ne bo potrebna.
Je tud lepo porjavela, se vsak dan sonči.Aja pa da ne povem da mi vsak dan tudi večkrat nosi soseda našo manekenko nazaj ko pobegne k sosedovi srnici Lumpiju.
No to je zaenkrat na hitro vse,...
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #644 : nedelja, 07.05.2006 : 12:43:03 »

Nasemu pubertetniku je v zadnjem casu kar precej zrastla dlaka na glavi in posledicno mu tudi pada cez oci... posamezni prameni dlak...

Ali je mozno, da pes zacne skilit zaradi tega sram
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines