mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 15:42:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 106   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kitajski goli pes - čvek  (Prebrano 213862 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #720 : ponedeljek, 12.06.2006 : 08:55:45 »

npr. Gany je prav lep in lepo oblikovan samček  Smiley (tud Coco je zelo simpatičen, a ne Ninca Grin Grin).....

Se strinjam..  Roll Eyes
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #721 : ponedeljek, 12.06.2006 : 12:31:00 »

Letosnja BOB psicka na Cruftsu Zucci Highly Povocative at Vanitonia Wink


Psicka mi je zelo vsec, moti me edino to, da ima med gibanjem rep med nogami Undecided

Botticelli: V Sloveniji imamo tudi nekaj zanimivih psick iz dokaj razlicnih krvnih linij Wink Tako, da bi se pridruzila Coco-mogoce se ti pa le splaca pogledati malo po Sloveniji Smiley

Jaz sem prav tako kot Sally v fazi iskanja kaksne dobre psicke Tongue Nekaj malega imam ze ogledanega Wink
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #722 : sreda, 14.06.2006 : 21:26:55 »

In kje po Sloveniji naj bi pogledala? Kolikor jaz vem ni nobenega legla trenutno, do sedaj pa je registriran samo en vzreditelj.

Res bi mi pomagalo če lahko kdo kaj konkretnega svetuje. Mogoče kje bodo kakšna obetavna legla, kje se splača vprašati. Jaz imam sicer že kar z nekaj ljudmi kontakt ki pričakujejo leglo, samo vseeno več ljudi spoznaš, več zveš, boljše je Smiley Tako da če je kdorkoli pripravljen pomagati z kakšnim nasvetom je zelo dobrodošlo Smiley

Eno vprašanje za tiste ki se spoznate mogoče bolj, na kaj treba še posebej paziti ko recimo imaš mladička pred sabo in ga misliš imeti za razstave?
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #723 : četrtek, 15.06.2006 : 13:04:32 »

Glede na to da si določene stvari razčistila kaj si želiš z kužkom (razstave, morda leglo), je verjetno bolje da imaš kakšno linijo, ki je še v Sloveniji ni.
Kako izbrati kužka iz legla je verjetno za začetnika in nekoga ki pasme dobro ne pozna hudo težko opravilo, zato je najbolje da če je vzreditelj zaupanja vredn zaupaš njemu in mu prav tako poveš svoje želje glede kužka, ali pa ko greš izbirat kužka zraven vzameš kakšno osebo ki se na to pasmo spozna in ti je pripravljena pomagati in svetovati.
Prav tako je dobro vedet katera izbira ti pripada, saj ni rečeno da so v leglu sami show potenciali.

Žal je pa v naši ljubi SLO malo takšnih, ki bi drugim brez svoje koristi nekaj pomagali  Sad

Želim ti veliko uspeha in previdnosti ob iskanju in izbiranju bodoče malčice.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #724 : četrtek, 15.06.2006 : 23:41:25 »

Botticelli: Na forumu se zal ne sme omenjati kaksnih imen konkretnih vzrediteljev in legel Roll Eyes Undecided Ampak ce me kontaktiras po mailu ali pa se srecave na kaksni razstavi ti rade volje svetujem Smiley
V Sloveniji imamo veliko razlicnih linij(od N'co, Sasquehanne, nekaj rodovnikov z Blandoro,...), tako da glede tega res ni problema Smiley Drugace pa se v kratkem vsaj kolikor jaz vem nacrtuje leglo Wink

Najlazje je na primeru psa pokazati in povedati naj kaj bodi pazljiva, tukaj se zelo tezko razlozi...Na kratko povedano: glej prsni kos, hrbtno linijo, kako je nasajen rep, zadnej in sprednje kote, glavo,.... Wink

Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #725 : petek, 16.06.2006 : 09:17:42 »

HOj, punce, da malo poročam, kako kaj moj Bailey - ravnokar ves utrujen spi v moji pisarni  Grin, ja tale pisarniška je težka  Grin Cheesy Grin
Njegovo obsedeno stanje z strahci vsepovsod se poooočasi umirja. Psi niso več tak nor bau bau. Do ljudi je še vedno nezaupljiv, samo če ga ignoriraš sam pride do tebe. Ne mara prikljanjanja.
Doma pa je totalna maza. Če sem na kavču spi na mojem trebuhu Roll Eyes ali pa mi zleze za vrat da komaj diham Roll Eyes Grin.
Včeraj sva naredila sprehod po Ljubljani in ker so ga vsi ignorirali je bil ves presrečen. Maširal je kot kak general. Tudi avtohiša ga ni nič pretresla.
Je pa en Kljukec - če se zamisli, da mu je kakšna stvar bau bau, se vsede in se ne premakne niti za mm - abuuuaaaa to pa straši Grin Grin Grin
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #726 : petek, 16.06.2006 : 10:27:54 »

Bila sem malcek odsotna, ker sem imela kup dela, poleg vsega pa se nam je vceraj vceraj skotila nova zrebicka, tako da pri nas dogaja 100 na uro... Cheesy Cheesy Cheesy Vceraj sem se vrnila iz Svice z dvema mladima "nagima" fantoma, ki bosta trenutno pri nas na razstavljanju. Art se je po Evropski vrnil k solastnici Annerose (von Shinbashi), da se bo razstavljal se malo po Nemciji. V 7 mesecih kolikor je bil pri nas je zakljucil kar 8 JCH-jev! Shocked Cheesy Dosegel tudi 5 BOB-jev, 2 x BOG2, 2 x BOG3, JBOG3, BISS Puppy, 3. BIS Puppy... Kar fanj za sele dobro leto starega fanta. Wink

Cez slaba 2 tedna peljem Quincy na pregled, da vidimo, ce smo bili uspesni in lahko pricakujemo narascaj. Smiley Ce gre vse po sreci naj bi sel 1 mladicek v Svico, 1 najverjetneje v Nemcijo, oba k priznanim vzrediteljem... Wink

Žal je pa v naši ljubi SLO malo takšnih, ki bi drugim brez svoje koristi nekaj pomagali Sad
Lobsang, to te pa nisem povsem razumela. A govoris iz lastnih izkusenj pri svoji pasmi? Huh Mislim da pri kitajcih nimamo takih tezav, ker se lastniki nagcev lepo razumemo in si pomagamo med seboj.

Boticelli,
ce prides na razstavo bo morda res najboljse da se oglasis osebno za informacije, ker se nekaterih stvari ne sme pisat, ostalo pa so zadeve, ki se jih veliko lazje pokaze na psu, da ga tudi sama pretipas. Pia ti je lepo napisala osnove, sam ce nisi prav "v stosu" je bolje da vidis zadeve konkretno na psu.

pia_in_co.,
jaz bi te le malcek popravila, bolj kot Sasquehanna linije bi lahko rekli da gre za Gingery's linije, ker sta vecinoma sam starsa Sasquehanna, zadaj pa imajo pretezno Gingery's pse. Smiley

Coco,
slisim, da boste zacele z agilityjem. A to drzi? Cheesy
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #727 : petek, 16.06.2006 : 11:19:32 »

Saj vem da se na forumu ne sme omenjati imen oz reklamirati. Sem tudi sama mislila bolj v smislu če kdo ve pomagati se zmenimo in se mogoče slišimo po mailu ali pa vidimo.

V nedeljo bom sigurno v Pororožu, zraven kitajcev, tako da se vidimo potem tam in bom izkoristila vsako ponujeno priložnost da vidim res na kaj moram paziti pri izbiri Smiley

A se to mogoče ve koliko kitjacev je sploh prijavljenih za nedeljo?

Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #728 : petek, 16.06.2006 : 11:39:18 »

Lobsang, to te pa nisem povsem razumela. A govoris iz lastnih izkusenj pri svoji pasmi? Huh Mislim da pri kitajcih nimamo takih tezav, ker se lastniki nagcev lepo razumemo in si pomagamo med seboj.

Polona ne govorim popolnoma samo iz svojih izkušenj - marsikaj se da videt, slišat tudi pr drugih pasmah, ki postajajo lahko skor rečem "modni hit" (na žalost)....

Dokler ne veš ničesar in si začetnik si še zaželjen, ko prihajaž z raznimi novimi idejami, željami morda svojimi vizijami pa se vse konča.

Ko si enkrat na "sceni" vidiš in izkusiš marsikaj!

Drugače pa lepo če imate med kitajci cool odnose - ti so vedno zaželjeni.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #729 : petek, 16.06.2006 : 14:26:24 »

Za kitajce pri nas je tezko reci, da so "modni hit". No, veliko ljudi je navdusenih nad njimi, ni pa povprasevanja (ce si pri "modnem hitu" ciljala na kitajce). Vsaj po mojih izkusnjah.

Mislim da ima vsak vzreditelj svoje ideje in vizijo, tako da mi ni jasno, kaj si hotela s tem reci. Vsak ima nek svoj ideal pri svoji pasmi in k temu tudi stremi, ce pa ima nekdo drugacne ideje, vizijo, cilje jih pa po svoje potem fura. Kje je tu problem? Huh Tisti, ki so (vsaj mene, pa verjetno tudi Pio in ostale, ki so v "nasi" pasmi) vprasali za pomoc so jo definitivno dobili, ne glede na izkusnje in staz v "pasjih vodah". Kdor pa ima svoje ideje pa naredi pac po svoje... Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #730 : petek, 16.06.2006 : 15:50:04 »

Hej Polona sem že tiho! Tongue
Kakorkoli nisem mislila delati zdrah, prav tako se nisem imela namena kregat s teboj, saj se nimam zakaj in sem se s tabo še vedno cool pogovarjala....

Tako da pozabi!

PS: modni hit sem mislila čist na splošno majhne pasme.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #731 : petek, 16.06.2006 : 17:02:01 »

Saj ne delas zdrah, pa nihce se ne krega? Huh Sem ti samo odgovorila, ker sem videla, da si se vkljucila v to temo, pa se mi je zdelo, da ciljas na naso pasmo. Pa da ne bi bilo dezinformacij sem ti pojasnila... Wink Drugic, ko pises, lahko malo manj v sifrah napises, oz. bolje pojasnis kaj si nam zelela povedati, da bomo razumeli kje te cevelj zuli oz. da bomo poduceni o pasmi in dolocenih ljudeh (vsaj tako sem jaz razumela, je pa se nekaj takih, ki se sprasujejo kaj si zelela povedati). Ce pa imas se kaka vprasanja o pasmi pa kar na plano z njimi! Ti bomo rade volje pomagali... Cheesy
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #732 : petek, 16.06.2006 : 17:08:21 »

A se to mogoče ve koliko kitjacev je sploh prijavljenih za nedeljo?
Hm, ne bi vedela, vem pa kateri bo zagotovo BOB... Grin Grin Grin Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #733 : petek, 16.06.2006 : 19:28:16 »

Kako pa je z Lin? Ni slišat nič novic o njej Sad. Kakšna fotka zdaj, ko je že skoraj odrasla, bi bla dobrodošla Wink.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #734 : sobota, 17.06.2006 : 23:41:36 »

Vesna jaz te tudi nisem najboljse razumela  Undecided Nekako se mi je zdelo, da s tistim stavkom, da je v Slo. malo ljudi, da bi brez svoje koristi pomagali letelo na lastnike in vzreditelje kitajckov Huh Tongue

Pmaxi: Cakamo kaksne nove Bailey-jeve fotke Cheesy Pa oglasita se kdaj na kaksnem divjanju Wink
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 106   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Kitajski goli pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines