mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:41:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: pes in talno gretje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes in talno gretje  (Prebrano 4174 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« : nedelja, 10.05.2015 : 22:05:43 »

Ima kdo izkusnje s talnim gretjem po celem stanovanju? Kako to vpliva na pse, sploh taksne bolj kosmate? Jim je zaradi tega bolj vroce, kaksen vpliv ima na njihovo zdravje, pocutje?
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 11.05.2015 : 08:10:34 »

Pri nas imamo talno gretje. Itak ne sme biti tako ogreto, da bi bilo vroče.
 Pes leži na svoji postelj ali pa na tleh, kakor mu paše. Po tleh imamo keramiko, kar je neprecenljivo, saj po skoraj štirih letih tacanja psa po stanovanju ni niti najmanjše sledi.
Poleti, ko je gretje izklopljeno, pa večinoma spi na tleh, ne na postelji. Posledično ima vsako leto manjše oguljke na komolcih in kolenih. Posledica drgnjenja po tleh.

Sicer z izkušnjami drugih ogrevanj nimamo ne pes, ne mi, se mi pa zdi, da našemu revežu talno gretje odgovarja. Kjer mu srce poželi, tam se lahko uleže.
Jaz osebno ga močno priporočam vsem, ki imate možnost vgradnje.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : ponedeljek, 11.05.2015 : 08:51:54 »

Jaz osebno ga močno priporočam vsem, ki imate možnost vgradnje.

Tudi jaz. Če bi morala izbirat, takoj.
Kot sem ti odgovorila že na FB (pa tule ponovim, če se bo še kdo spraševal kaj podobnega), sta moja dva psa navdušena, rada ležita na golih ploščicah (sicer nikoli, samo, če so "ogrevane"). Vroče jima ni bilo nikoli. Tla seveda niso topla ali celo vroča, kot npr. radiator. V talno gre voda, ogreta do max. 35 stopinj (radiatorji ca. 80), tako da imaš ob dotiku kvečjemu občutek, da so tla mlačna. Zrak v prostoru je neprimerno boljši kot pri radiatorjih (ni suh), se sicer počasneje ogreje, ampak tudi dlje drži. In čeprav termometer kaže npr. samo 19 stopinj, imaš čisto drugačen občutek toplote kot pri radiatorjih na višji temperaturi v prostoru.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 11.05.2015 : 09:40:07 »

Točno tako kot je napisala SD. Naj omenim še to, da imava kamin ogrevan prav tako preko talnega gretja. Špirala je ločena in možen dotok toplejše vode. Če so mački v stanovanju (žal le občasno) so locirani na kaminu, raztegnjeni do konca in samo predejo.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: pes in talno gretje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines