mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 05:28:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dominantnost?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dominantnost?  (Prebrano 4756 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
julijab
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : četrtek, 11.06.2015 : 21:17:45 »

V soboto bo en teden odkar imamo doma rodovniško dva meseca staro pritlikavo šnavcerko.Psička je sobno čista,na to so celo leglo navadili že vzreditelji.Prvi dan je bila plaha ,Mirna..Zdaj pa že nagaja grize roke noge, hrši v igri najbolj se spravlja na starejšo psičko, ki jo še imamo in na mlajšo hčerko .Ob tem ko si preveč dovoli jo primem za vrat in pritisnem k tlom in izrečem odločno fuj.Zdi se mi da pomaga,zanimajo pa me izkušnje ali je to pravilno in ne povzroča agresije in večje ljubosumnosti.lep vecer
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 14.06.2015 : 14:15:46 »

Bolje bi bilo, če bi vzela časopis, ga zvila in sebe kolikor je možno treščila.   Roll Eyes Pojdite nekam, kjer vas bodo naučili PRIMERNEGA in PRAVILNEGA odnosa do psa. Takega, ki je zgrajen na ZAUPANJU, od koder se pride do SPOŠTOVANJA.

In TAKOJ prenehajte psa, grabit za vrat ter tiščati k tlom!

Psa se vzgaja, usmirja, preusmirja, onemogoči neželena vedenja, se veliko igra....Ne pa ponižuje in ustrahuje.  Od kod neki vam take ideje?  Angry
Naučite tudi otroke primerne igre in ravnanja. Sicer, se morate najprej tega poučiti sami, ker trenutno ne veste. Kar mi je zelo, zelo žal, ker očitno vas že prvi pes ni naučil, da se tako ne dela.

 


Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : nedelja, 14.06.2015 : 15:24:41 »

Malo pobrskajte po forumu; nasvetov o pravilni vzgoji in preprečevanju nezaželenega vedenja je kar nekaj.
Ker pa ravno pri mladičku lahko dosežemo pravzaprav vse, če ga le znamo pravilno motivirati in nagraditi vam svetujem, da čimprej poiščete tudi pomoč strokovnjaka. Pokličite v pasjo šolo ali kinološko društvo in se dogovorite za svetovalno uro ali dve - to je zagotovo najbolje naložen denar. Kar boste 'naredili' iz psa v naslednjih nekaj mesecih, to boste imeli naslenjih 15 let!

Za ustrahovalne metode pa je dejansko dokazano, da niso tako uspešne kot vrsta pozitivnih metod. Tukaj vam lahko pomaga tudi stric Google s filmčki in vso možno literaturo na temo pravilne vzgoje.

Pa srečno!  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
julijab
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : torek, 16.06.2015 : 08:46:45 »

Binas ni treba takoj napadati, naša starejša psica je lepo vzgojena res najbolj prijazen pes kar jih poznam.Zanimalo me je samo ker sem brala da naj bi bila to metoda, ki jo uporabljajo tudi psice v leglu da umirijo mladiča,pa me je samo zanimalo če je res.Ko sem sama poskusla sem to nardila nežno in psička je odnehala... Trenutno rečem samo fuj in v večini zaleže. ima dovolj igre ampak še vedno bom jaz določala kdaj je čas za igranje in ne pes.V pasjo šolo pa zagotovo greva
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : torek, 16.06.2015 : 09:05:52 »

 Afro
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Dominantnost?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines