mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:23:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Majhen pes, primeren za otroka
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Majhen pes, primeren za otroka  (Prebrano 15889 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #30 : torek, 16.06.2015 : 11:08:16 »

Jaz s cottoni tudi nimam nobenih slabih izkušenj, prav tako ne z bišoni,  pa s kokri Huh in šnavcerji tudi ne, nikakor pa recimo ne bi priporočila tibetanskih terierjev, pa ne poznam samo enega Lips Sealed ...
Sicer pa - moje povsem osebno mnenje - tako majhnemu, komaj štiriletnemu otroku nikakor  še  ne bi kupila psa, sploh če bo/je še drugi pri hiši ... Vzgoja dveh psov in otroka  hkrati  Undecided...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #31 : torek, 16.06.2015 : 11:10:50 »

Pravzaprav je pri tej temi že naslov napačen. Psa lahko kupujemo za starejšega otroka, najstnika recimo. Tu pa iščejo psa zase, ki pa se bo dobro razumel z otrokom. Če bo otrok primerno vzgojen in se bo primerno vzgajalo tudi psa, je primeren katerikoli pes s stabilnim karakterjem. Ali pa noben, če vzgoje ne bo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #32 : torek, 16.06.2015 : 14:00:26 »

Pravzaprav je pri tej temi že naslov napačen. Psa lahko kupujemo za starejšega otroka, najstnika recimo. Tu pa iščejo psa zase, ki pa se bo dobro razumel z otrokom. Če bo otrok primerno vzgojen in se bo primerno vzgajalo tudi psa, je primeren katerikoli pes s stabilnim karakterjem. Ali pa noben, če vzgoje ne bo.

podpis Smiley
Logiran
AgitatoR
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #33 : torek, 16.06.2015 : 20:00:44 »

Nikjer ne piše, da otrok ni vzgojen. Tudi pes je in bo (b-bh deluje v praksi, odpoklic je 100%). In če Lena in tamal normalno funkcionirata, ne vem, zakaj nebi tudi kasneje z drugim psom. In ja, pes bo otrokov, zanj bo skrbela cela družina, tako kot sedaj. Lena ima pred seboj še veliko let, saj je pri teh letih in po dveh lanskih operacijah in enem konkretnem sistematskem pregledom, povsem zdrava in živahna kot mladič. Mislim pa, da ni nič narobe če že sedaj raziskujemo in poiščemo ustrezne pasme.
Logiran
AgitatoR
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #34 : torek, 16.06.2015 : 20:02:18 »

Sicer pa v prvem postu vse lepo in nedvoumno razumljivo piše. Kdor hoče, tudi razume napisano.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : torek, 16.06.2015 : 20:10:10 »

Če bo pes dejansko od otroka (potem ko bo ta starejši) pa ta debata pravzaprav nima nekega smisla, ker naj bi pri izbiri upoštevali predvsem otrokove želje (v okviru možnega seveda)
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #36 : torek, 16.06.2015 : 20:13:14 »

Zakaj sploh se ti pa SBT ne zdi primeren? Živel bo s pobom od recimo 7-20 leta, tahudo vzgojo bosta vidva dala čez, majhen, dober z otroci..
Logiran
AgitatoR
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #37 : torek, 16.06.2015 : 20:23:50 »

Saj jih upoštevamo že sedaj in sicer, da je pes majhen.
In logično je, da to ne more biti edini pogoj, ker nima smisla izbirati med pasmami, ki niso ali pa so manj primerne za otroka.

Kje trdim, da SBT ni primeren.
Ravno včeraj se je pri prjateljici v Kranju skotilo leglo devetih SBT-jev, njihova mama je precej umirjenega karakterja, v krdelu je pa ena psica, ki je čisto po bullovsko skoraj pretirano mahnjena na ljudi, istočasno pa še nežna kot tank. Ko bodo mladiči večji, jih gremo seveda pogledat, s tamalim se bova temeljito pogovorila o SBT-jih, ker imajo pri hiši štiri odrasle pse, bo videl, kakšni bodo mladički, ko odrastejo. In tako bomo storili pri vsaki potencialni pasmi.
Logiran
AgitatoR
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #38 : torek, 23.06.2015 : 18:44:15 »

Trenutno raziskujemo o Havanskem bišonu.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Majhen pes, primeren za otroka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines