mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 16:41:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: "Wheelchair" za psa
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: "Wheelchair" za psa  (Prebrano 9375 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« : sreda, 15.07.2015 : 06:58:14 »

Zdravo,

zanima me, ali imate - in če da, kakšne - izkušnje z nakupom in uporabo vozičkov, ki psom pomagajo pri gibanju s podporo zadnjega dela telesa?

Vnaprej hvala. Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1 : sreda, 15.07.2015 : 09:07:51 »

Jaz sem vidla samo enkrat v Tivoliju enega kužka z vozičkom, bil je še zelo mlad, le eno leto star in videt je bil zelo navdušen nad vozičkom, lastnica je povedala, da je prav vesel ko ga vidi, ker ve da gredo ven na sprehod. Po mojem da se kuža lepo navadi na voziček in mu je v pomoč..
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 15.07.2015 : 10:26:58 »

Slovensko poimenovanje je invalidski voziček. Povprašaj lastnico bišonov, ki ima enega v vozičku, Vesna Melanšek. Ona bi te znala usmirit naprej. Pa upam, da ne bo cenzurirano ime, ker se gre za posredovanje koristne informacije.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #3 : sreda, 15.07.2015 : 10:45:50 »

Slovensko poimenovanje je invalidski voziček.

Vem, vem, a beseda invaliden že mal odhaja iz uporabe zaradi konotacije... ki res ni primerna. Smiley

Koristna info, hvala lepa! Smiley
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 15.07.2015 : 16:13:47 »

Invalidi oz. ljudje z ovirami, ki uprabljaji invalidske vozičke, vsaj tistih nekaj, ko jih jaz poznam, se z uporabo te besede ne obremenjujejo. Se pa znajo profesorji na mojem bivšem faksu zelo obremenjevati z izbiro besed. Cheesy Hecen svet, mar ne.  Grin
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #5 : ponedeljek, 31.08.2015 : 08:33:42 »

Katastrofa od odnosa, brez vprašanja pošlje drugo od tistega, kar naročiš (dobiš tisto, kar je ceneje, seveda), zaračuna vrednost hitre pošte, pošlje po navadni in brez trackinga. Če ti ne ustreza to, kar dobiš, lahko vrneš in refundira - če si upaš poslat nazaj po navadni pošti in riskirat, da ti reče, da nikoli ni prejel... Sad

http://www.doc-conrad.com/
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 31.08.2015 : 09:19:35 »

A sta plačala preko PayPala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #7 : ponedeljek, 31.08.2015 : 09:38:43 »

Ne, nima te opcije, ampak preko bančnega transferja na osnovi predračuna, ki ga je izdal.

Popravek: ne refundira zneska, če vrneš, zapisal je, da lahko vrnem, ampak da ne ve, kdaj bo spet imel "mojo" številko izdelka na zalogi. Torej ne omenja refundacije... 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 31.08.2015 : 09:51:59 »

Zveza potrošnikov Slovenije ali nemška verzija tega. Vztrajat, da pač vrne denar. Kakšni so bili pa pogoji nakupa?
A ni tako, da ima vsak pravico vrniti izdelek v roku X dni, po celi Evropi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 31.08.2015 : 11:15:31 »

Sem že malo izven teh voda, ker nisem nič rabila. Ampak, imam v spominu, da trgovcu ni potrebno zamenjati izdelka (razen kakih garancij, kar je pa že druga zgodba), niti ni povsod možno vračilo, kar bi naj bilo tudi skladno z zakonodajo. Je pa nujno, da so pogoji nakupa, dostave in vračila že vnaprje definirani.

Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 31.08.2015 : 11:18:04 »

Uhh še nekaj. Verjetno imaš pisno dokumentirano, kaj si naročila in kaj je na računu ter kakšen je izdelek. Mogoče na to varianto izbiješ bitko?
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #11 : sobota, 12.09.2015 : 19:28:24 »

Gospodu sem zatežila, potem je priznal, da so narobe ravnali, vzel je nazaj izdelek in vrnil denar.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 12.09.2015 : 19:49:30 »

Superca, samo da je uspelo! Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: "Wheelchair" za psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines