mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 04:42:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi brez žitaric
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Briketi brez žitaric  (Prebrano 13969 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« : ponedeljek, 12.10.2015 : 19:51:02 »

Zdravo, vem da je o briketih že ogromnooo napisano, ampak bolj kot berem slabše je. zanima pa me če ima kdo podobne izkušnje. Iščem namreč brikete brez žit, brez piščančje moke, z mesom kot je ovca, zajec, konj, divjačina, svinjina, lahko tudi losos. Psica ima poleg težav z alergijami še zelo občutljivo črevesje in je neverjetno izbirčna ter neješča. Trenutno smo na Taste of Wild ovca, vse ok, vendar noče jesti, prej je imela test of wild divji losos, ki ga pa sploh ni marala  Sad Vsake toliko časa ji dam surovo meso in kuhano zelenjavo po principu barf, ta način hranjenja neverjetno dobro prenaša, ampak ne poje niti koščka zelenjave  Angry. zanimivo pa je da ji za trening pripravljam razno pečeno meso (pečene koščke sv pleča, stegna,  sv. jetra) po vsem ima naslednji dan drisko, torej pečenega mesa ne prenese. Tetka na bioresonanci je rekla da je dobro vsake toliko zamenjati glavni vir beljakovin, ker drugače lahko pride do alergije na to beljakovino. Zdaj bom morala nabaviti novo vrečko briketov, pa sploh ne vem kaj, da bo naša pasja dama lahko in z veseljem jedla. Vse ideje so več kot dobrodošle.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1 : ponedeljek, 12.10.2015 : 20:06:51 »

Viamia, kaj pa ziwi peak? Fredi je na jagnetini. In je vse super (razen cene) Pa ja alergičen na sto stvari ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 12.10.2015 : 20:18:21 »

Kako mastno pa je tisto pečeno meso? Čisto možno namreč da slabo prenaša maščobe. V tem primeru se meni najbolje obnese kuhanje mesa.

Kar se beljakovin tiče pa je pri alergikih daleč najslabša stvar, ki jo lahko narediš, ta, da mu brez potrebe redno menjavaš vire beljakovin in da revež tako čez praktično vse kar obstaja na tržišču.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.10.2015 : 21:05:07 »

Kako mastno pa je tisto pečeno meso? Čisto možno namreč da slabo prenaša maščobe. V tem primeru se meni najbolje obnese kuhanje mesa. Ni mastno, stegno je bilo popolnoma brez maščob. Pečem pa v pečici, da dobim lepe male hrustljave koščke, in to dobi sam kot nagrado na agility, ampak ko delam npr. kakšno oviro, ki je ne mara, potem dobi kar dosti tega.

Kar se beljakovin tiče pa je pri alergikih daleč najslabša stvar, ki jo lahko narediš, ta, da mu brez potrebe redno menjavaš vire beljakovin in da revež tako čez praktično vse kar obstaja na tržišču.
No evo, meni je tudi to logično, ampak na bioresonanci mi je zatrjevala da lahko da je razvila alergijo na raco ravno zato ker sem je skoraj celo leto pitala samo z njo.

A je kdo stestiral Acana brikete? Acana Adult Dog Jagnjetina & Okanagan jabolko mislim da bi bilo kar primerno.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.10.2015 : 22:46:56 »

Jaz tudi ne vidim logike za trditvijo tvoje bioresonanke in se strinjam z Nanook, da bi znal problem bit v mascobi. Je pa now in/ali go tudi brez zitaric, ce se ne motim.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #5 : torek, 13.10.2015 : 02:38:15 »

Vsake toliko časa ji dam surovo meso in kuhano zelenjavo po principu barf, ta način hranjenja neverjetno dobro prenaša, ampak ne poje niti koščka zelenjave  Angry. zanimivo pa je da ji za trening pripravljam razno pečeno meso (pečene koščke sv pleča, stegna,  sv. jetra) po vsem ima naslednji dan drisko, torej pečenega mesa ne prenese.

Komot hraniš surovo po principu celega plena, torej brez zelenjave in v razmerju 80-10-5-5.
Toplotno obdelano mastno meso ni prav fino na dolgi rok. Preveč jeter zelo lahko povzroči drisko, prav tako preveč mesa, ki ne vsebuje kosti.
+1 za ziwipeak.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : torek, 13.10.2015 : 09:25:49 »

Pa si stegno pred pečenjem skuhala ali si dala surovo pečt?

Raca je zelo mastna. Kako pa se kaže alergija?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : torek, 13.10.2015 : 09:27:17 »

Mimogrede, pri driskačih se meni zelo dobro obnese krompir. Kuhan in pretlačen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
agi
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #8 : torek, 13.10.2015 : 09:51:50 »

Kaj pa je za vas driska? Da se pes pokaka "pašteto" da težko pobereš ali gre samo voda iz njega?

Jaz svojega hranim 1 obrok acana pacifica ali acana ranchlands (obe brez žit) in en obrok surovo meso. Če v obroku surovega mesa ne bo vsaj 10% kosti, bo kakec mehek in se ga bo težko pobralo. Zelenjave mi sploh ne povoha in ga tudi ne silim z njo. Mogoče poje kakšen paradižnik. Verjetno je enako pri pečenem mesu. Če ni kosti bo kakec verjetno mehek.

Taste of the wild moj ni želel jesti....

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : torek, 13.10.2015 : 09:55:51 »

Kosti nimajo veze. Če moraš za trd kakec psu dajati kosti, je s prehrano nekaj močno narobe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #10 : torek, 13.10.2015 : 10:00:08 »

Moja ima omejen vnos kalorij, beljakovin in v briketih ne sme bit koruze. Je TOW jagnjetino BP. TOW dimljen losos navadno psi neradi jedo-ravno zato ne maram, da nimajo testerjev ali 1kg pakunge.

Včasih je problem spacanega kupa dreka prevelik vnos beljakovin.
Ima pa moja zelo rada zelenjavo in tudi večino sadja. Pri sadju jo nazaj držim, ker nima mere, prebava pa toliko ne prenese.
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #11 : torek, 13.10.2015 : 11:23:29 »

Kosti nimajo veze. Če moraš za trd kakec psu dajati kosti, je s prehrano nekaj močno narobe.

 Huh
Če ima pes dan, ko dobi samo organe in mišičnino, bo iztrebke po tem zelo vrjetno mehak. Pa to ne pomeni, da je s prehrano nekaj narobe.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : torek, 13.10.2015 : 11:26:18 »

Ogromno psov kosti sploh ne je, pa ima vseeno normalen kakec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #13 : torek, 13.10.2015 : 11:42:31 »

Huh
Če ima pes dan, ko dobi samo organe in mišičnino, bo iztrebke po tem zelo vrjetno mehak. Pa to ne pomeni, da je s prehrano nekaj narobe.



Pomeni, da za dotičnega psa obrok/hrana ni optimalna. Ali količinsko ali po sestavi (% OH, beljakovin, maščob....). Kadar dajem surovo, dobi moja navadno blok Natures Menu in je OK. Kadar ji kuham, pripravljam surovo sama, pa tudi dobi vedno delež zelenjeve (magari nastrgano, speštano, podušeno, surovo) in nekaj ovsenih kosmičev ali pa prosene kaše, rjavega riža, ječmen. Navadno 1 vir žitarice ali pa riž 1 vir beljakovin in več sort zelenjave.
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #14 : torek, 13.10.2015 : 12:04:48 »

Hej, Viamia, ravno o tej temi (pa še kaj drugega) smo imeli debato to nedeljo.
Nekako smo ugotavljali, da smo vsi nekje med TOtW in Acana. Slednjo sta preverila in jo uporabljata Ušna in pa Pina mislim - ju lahko vprašaš na treningu.

Naša dva imam na TOtW HPC in SCA, pa sta ok. Nikoli jima pa niso dišali briketi ali mokra hrana z ribami, ne vem zakaj. Se je pa obneslo, da sem jima kdaj brikete začinila z žličko lososovega olja in pa konopljinega olja. Jima je bilo obema res všeč.
Za moja dva divjaka lahko rečem, da nista zbirčna in da vse preneseta, smo pa ugotovili, da svinjine sploh ne prebavljata dobro in pa tudi pečenih (mastnih stvari). Casper bruha, drugače pa driska takoj, oba. Če jima kdaj dajem beljakovine, potem so to zgolj kuhane, pa brez problema pojesta. Zadnje čase sta pa nora na jogurt - pri obroku dobita žličko jogurta - lahko je navaden ali pa kozji ali ovčji. Ker poznaš Akelo si lahko predstavljaš, da on to liže in liže še pet minut po tem, ko je skleda prazna. Casper prav tako ni navdušen nad zelenjavo ali sadjem, Akelo pa moramo prav tako brzdati, ker bi pojedel (pogoltnil) vse, kar mu ponudimo.

Glede beljakovin, tolerance ali intolerance pa se sama kot alergik lahko strinjam z zgornjimi komentarji in žal ne razumem pointa o tistem menjavanju beljakovin.

Upam, da vama rata, res  Kiss. Ker jaz stokrat potrkam, da imam taka (prehranjevalno) nezahtevna mulca, ki pa z drugim vse notri prineseta  Evil
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi brez žitaric
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines