mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 18:07:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Brejost muce brez tačke
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brejost muce brez tačke  (Prebrano 6069 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BarbaRat
novinec
*
Sporočil: 29


« : nedelja, 18.10.2015 : 13:53:43 »

Pred nekaj dnevi sem izvedela za žensko, ki je posvojila mačko s poškodovano tačko. Potrebna je bila amputacija tačke, muce pa ni sterilizirala, ker se ji ni zdelo primerno, da bi muca v kratkem času preživela dve operaciji.
Ker je hotela imeti več mačk, je vzela najdenega mladiča znanke, ki pa ga muca brez tačke ni sprejela. Zato je dopustila brejost te muce in hoče obdržati vse mačke. če pa sem prav razumela vso zgodbo, je bila mačka tik pred tem spet breja, kaj se je zgodilo s tistimi mački, pa ne vem. Za vsak slučaj sem ji omenila, da so zaporedne brejosti preobremenjevanje živali, ki zakonsko ni dovoljeno.
Takšnih "ljubiteljev živali" je vsaj v Pomurju očitno ogromno.

Dopovedovala sem ji, da je mačk preveč, da bi lahko posvojila katerega drugega mačka, in če njena ni sprejela enega, še ni rečeno, da ne bo tudi drugega. Če pa je v stiski zaradi tačke ali ima močan nagon po teritoriju, pa bo itak zavrnila vse, tudi lastne mladiče, ko bodo odrasli, in da bi potem za sobivanje itak nujna sterilizacija in kastracija. Dopovedovala sem ji, da sem tudi sama imela muco brez tačke, da vem, da te muce ne zmorejo vsega, kar zmorejo zdrave, tudi povečanje teže pri brejosti bi lahko privedlo do ortopedskih težav.
Žal si ljubiteljica živali ne da dopovedati ničesar, le užaljena je in trmoglavi, da ima ona rada živali in dobro skrbi zanje. Mene pa zanima, če razmišljam prav. Hvala za vaše mnenje, lp!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Brejost muce brez tačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines