mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 10:50:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Možnost prenosa bolezni z ljudi na živali
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Možnost prenosa bolezni z ljudi na živali  (Prebrano 3183 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : petek, 06.11.2015 : 14:53:28 »

Živali na območjih, kjer se ali so se zadrževali migranti, so lahko izpostavljene povzročiteljem bolezni, ki se prenašajo z ljudi na živali. Zlasti to velja za živali na pašnikih ter živali, ki se krmijo s krmo s teh območij (travniki in polja).

Uprava za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin je pripravila kratka priporočila, ki jih bodo veterinarji, ki na teh območjih izvajajo veterinarske preglede gospodarstev, razdelili imetnikom živali.

Predvsem je pomembno, da imetniki živali izvajajo osnovne biovarnostne ukrepe:
-    postavitev razkuževalnih barier na vhodih v hleve,
-    temeljito umivanje rok, preoblačenje, preobuvanje ali uporaba obujk za enkratno uporabo pred vstopom v prostore, kjer se nahajajo živali,
-    redno tretiranje živali s sredstvi za zatiranje zajedavcev,
-    vzdrževanje napajalnikov na pašnikih, itd.
 
Bodite pozorni na pojav kakršnih koli znakov bolezni pri živalih, ki bi lahko bili posledica trenutne situacije in to nemudoma sporočite svojemu veterinarju.
 
Če se le da, poskušajte na dvorišču zadržati pse, mačke in perutnino. Živali začasno ne pasite na pašnikih, kjer so ali so se zadrževali migranti.

vir klik
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Možnost prenosa bolezni z ljudi na živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines