mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:25:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hernia disca in zavarovalnica
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hernia disca in zavarovalnica  (Prebrano 6098 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sarchiii
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 13.01.2016 : 11:29:58 »

Pozdravljeni.
Mojemu 5 letnemu maltežanu so čez vikend začele odpovedovati zadnje tačke. V ponedeljek sva ga tako peljala v Topošico k dr. Matku..ki je postavil diagnozo hernia diska (zdrs medvretenčne ploščice). Kljub predlogu, da bi lahko kr tisti dan Olly ostal na CT in če je dovolj hudo na operaciji, sva se s fantom odločila, da ga peljeva domov. Dr. Matko je svetoval, da če kljub strogemu mirovanju nebo boljše da ga pripeljeva nazaj kjer bo CT+operacija potrebna.. Danes dva dni po pregledu se je Ollyju stanje zelo izboljšalo..čez dan skoz miruje, ko pa gre ven lulat pa zdaj že lahko gre sam, tako da sva zelo vesela Smiley
Zanima pa me sledeče..nameravava ga zavarovati, ko si čisto opomore...ker če se mu ponovi ali bo hujše mora na operacijo..ali zavarovalnica preverja ali je pes že bil kje zaradi tega al kako? Ima kdo kakšne izkušnje z tem?..nameravam ga zavarovati pri Triglavu..tam je skoraj 18 EUR na mesec in pokritje do 1000 EUR.
Prosim za pomoč!
Hvala, Sara
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : sreda, 13.01.2016 : 11:34:28 »

Če boste zavarovali pri ZT, lahko kakršnokoli odškodnino za ORTOPEDSKE STROŠKE začnete uveljavljati šele po 6ih mesecih od sklenitve zavarovanja. Imam eno psico tako zavarovano in mi je bilo to še posebej povedano.

In ja, zavarovalnice in njihovi veterinarji (ki pa žal niso neki strokovni presežki), zelo preverjajo pri veterinarjih, če je odškodnina utemeljena.

LP
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 13.01.2016 : 12:09:24 »

Ko sem se zanimala, mi je bilo rečeno, da je treba zraven dati potrdilo/kopijo o zdravstvenem stanju psa. Pa še to je. Jaz se za zavarovanje nisem odločila, ker če zavaruješ psa pred 18 mesecem, ti ga krijejo doživljensko, do pogina, smrti, negleda na pasjo starost. Sicer pa samo do 14 leta.

Rabla bi pa nadstandardno zavarovanje, če hočeš imeti krito še ortopedijo.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #3 : sreda, 13.01.2016 : 12:30:21 »


Rabla bi pa nadstandardno zavarovanje, če hočeš imeti krito še ortopedijo.

Tako je, ortopedija je dodaten paket, ni v osnovnem.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : sreda, 13.01.2016 : 12:38:56 »

Žaliboh, psa je treba zavaroivati dokler je zdrav.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : sreda, 13.01.2016 : 12:39:25 »

jp.
Logiran
Sarchiii
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 13.01.2016 : 13:23:04 »

Ja sej to vem, da bi bil potreben nadstandardni paket..ampak pri zav.Triglav lahko zavaruješ psa kar preko spleta..tam napišeš št.čipa in njegove ter svoje podatke..
Meni je gospa včeraj rekla da mora od zavarovanja preteči 48ur da lahko uveljavljaš poškodbo. Za bolezen pa 14dni..
Hernia disca je poškodba ne bolezen ali?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 13.01.2016 : 13:39:48 »

Bolezen ali poškodba, vseeno je.
Če zavaruješ po škodnem dogodku in potem prijaviš, kot da se je zgodilo pozneje, je to goljufija.

http://www.triglav.si/prevare

In prav lahko je na osnovi čipa zvedet, kje, kdaj in zakaj je bil pes na pregledu.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #8 : sreda, 13.01.2016 : 14:20:58 »

Jaz sem imela "škodni primer" za bolezen konec oktobra, zavarovanje je bilo sklenjeno julija. In se je veterinar od zavarovalnice na vso moč trudil, kako bi zavarovalnico "rešil" izplačila. Je šel osebno potem tudi do mojega veterinarja, ki pa je lahko samo potrdil moje podatke in navedbe. Hočem reči, da če še vse pravilno in pošteno izpelješ, moraš biti pri tem še posebej prepričljiv.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 13.01.2016 : 14:22:30 »

Poleg tega ne krijejo preventivnih pregledov in tudi ne stomatoloških posegov. Se pravi, če si skrben in odgovoren in psu privoščiš 1x letno tak sistematični pregled-se ne krije. Bom kar tako kot dosedaj-pač sproti šparala, kolikor lahko in po potrebi aktivirala sorodnike, prijatelje za posojo denarja.

Zavarovalnice nimajo težav s pobiranjem denarja. Ko pa pride do škodnega primera, ko bi morali izplačati, so pa borbe.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #10 : sreda, 13.01.2016 : 14:24:09 »

Zavarovalnice nimajo težav s pobiranjem denarja. Ko pa pride do škodnega primera, ko bi morali izplačati, so pa borbe.

Ja in pri tem so vedno bolj neusmiljeni, mi je potrdil veterinar.
Logiran
Sarchiii
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 13.01.2016 : 15:12:42 »

Poleg tega ne krijejo preventivnih pregledov in tudi ne stomatoloških posegov. Se pravi, če si skrben in odgovoren in psu privoščiš 1x letno tak sistematični pregled-se ne krije. Bom kar tako kot dosedaj-pač sproti šparala, kolikor lahko in po potrebi aktivirala sorodnike, prijatelje za posojo denarja.

Zavarovalnice nimajo težav s pobiranjem denarja. Ko pa pride do škodnega primera, ko bi morali izplačati, so pa borbe.

Ja točno tako..zavarovalnice na splošno bodo vedno najdle nekaj da nebodo krile! No upam da nebo potrebna operacija pri mojem..ker ga verjetno nebova zavarovala..
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Hernia disca in zavarovalnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines