mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:43:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 75232 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #435 : petek, 26.01.2007 : 12:19:35 »

 Smiley Smiley Smiley
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #436 : petek, 26.01.2007 : 12:20:18 »

Jaz sem tudi vesela za odočite Lovethor Smiley
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #437 : nedelja, 28.01.2007 : 12:31:52 »

Živjo, tudi naš kosmatinec "trpi" Smiley pod vplivi gonitve... sosed ims psičko in naš jo , ko je na balkonu non stop gleda in cvili ona se pa še tko paradno sprehaja in nastavlja Smiley Pa ko je notr, in jo "začuti", da je blizu začne cvilit in lajat... Tko da me zanima kakšna je kaj zakonodaja, glede taga ali sosedje(ne tisti s psičko) lahko ukrepajo proti temu, oz. kakšne so naše pravice, glede na to, da je pes v hiši. So namreč neljubitelji živali...
Logiran
fox00
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #438 : petek, 14.09.2007 : 16:49:54 »

LP
razmisljam o nakupu psa(kraski ovcar)..vendar ko je se mladic in v dopoldanksem casu bi bil sam kr starsi delajo,jaz pa sola....bi ga mel zaprtga v hisi vendar se bojim da bi ps po hisi kaj razbil oz naredil svojo potrebo..prosim za pomoc
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #439 : petek, 14.09.2007 : 17:09:29 »

Predlagam,da ga že od malega navajaš na kletko,kjer bo pridno počakal do vašega prihoda. Naš jo obožuje-zvečer okrog desetih se kar sam odpravi noter spat.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #440 : petek, 14.09.2007 : 17:49:52 »

fox00,
na tem furumu komuniciramo v knjizni slovenscini.

Ce se ze omenja uporaba kletke, potem je potrebno napisati kako psa navaditi na njo. O tem lahko preberes V TEJ TEMI

Ciscenju luzic in kakcev se v nobenem primeru ne boste mogli izogniti. Da ne ponavljam ze napisanega, priporocam, da preberes teme, ki se nahajajo v podforumu VZGOJA PASJEGA MLADICA

Pa se nekaj clankov, ki vam bodo prisli se kako prav:
- POPOTNICA MLADICEM OB ODGODU IZ LEGLA
- KO DOBIMO MLADEGA PSA V HISO...
- PRISEL BO MLADIC

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #441 : petek, 14.09.2007 : 18:00:21 »

Ce se ze omenja uporaba kletke, potem je potrebno napisati kako psa navaditi na njo.
Se opravičujem za površen odgovor. Sem pač mislila,da se bo kot vsak odgovoren lastnik sam pozanimal o vsem potrebnemv zvezi s kletko.
LP
Logiran
etien.p
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #442 : ponedeljek, 24.08.2009 : 09:07:09 »

Pozdravljeni,

med letovanjem na Hrvaškem smo našli zapuščene tri samčke posavskega goniča stare cca. 2 meseca. Dvema smo dom že našli, tretji pa je zaenkrat še pri nas. Ker smo se nanj že kar navadili, razmišljamo, da bi ga kar obdržali. "Problem" je ta, da živimo v stanovanju in že imamo mopsico staro 5 let. Zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje v zvezi s to pasmo in mi lahko pove kaj več o življenju z njimi.

Za odgovore se iskreno zahvaljujem,

Etien Počkaj
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #443 : ponedeljek, 24.08.2009 : 11:20:53 »

Če so res posavci in še stari 2 meseca naj ne bi bilo nobenih problemov.Ne glede na to,da bo pes kasneje večji od vaše psičke je ona še vedno starejša in temu se mladiči znajo prilagoditi.Če bo pa kaj probaval,ga bo po vsej verjetnosti hitro postavila sama pred dejstvo.Me pa res zanima če so pravi posavci?Ker če so,so po vsej verjetnosti tudi tetovirani,kar pa olajša določitev lastnika.Malo mi je namreč interesantno,da je nekdo 2 meseca hranil mladiče,nato pa jih zavrgel.Lovci nerodovniških lovskih psov nimajo namreč za kaj uporabljati,saj z njimi ne morejo tudi v lovišče.Da bi pa rodovniškega zavrgli je pa fajn čudno.Take si še vedno lahko med sabo "potalajo",če jih že ne morejo prodati.
LP Tjaša
Logiran
etien.p
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #444 : ponedeljek, 24.08.2009 : 12:15:35 »

Pozdravljena,

najprej se zahvaljujem za odgovor. Psički niso tetovirani, torej niso rodovniški, česar nisem niti trdila. Sami smo malo pogledali standarde za posavskega goniča in po njih naj bi odgovarjali tej pasmi (predvsem bele lise na točno določenih delih telesa itn.). Veterinarka v Splitu (kjer so psičke pregledali, čipirali in kjer so dobili potrebne dokumente) je dejala, da so psi posavski goniči, prav tako tudi nekateri ljudje s katerimi smo se pogovarjali na Hrvaškem (tam je pasma namreč zelo znana in priljubljena).
Kaj pa glede stanovanja? Bodo sprehodi večkrat na dan zadovoljili njegovo potrebo po gibanju?

Še enkrat hvala in lep pozdrav,

Etien

PS: Ne uspe mi priložiti fotografijo, kakšen nasvet?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #445 : ponedeljek, 24.08.2009 : 12:45:07 »

Tudi v stanovanju v bloku imajo ljudje pse, ki potrebujejo veliko gibanja. Poznam lastnika dobermanke, ki je bila do 5 leta hiperaktivna, pa čeprav v bloku, sta "sfolgala" sprehajanje. Ampak je bila res poseben primerek, je rabila pet ur sprehoda dnevno, ležala je samo, kadar je spala.

Po drugi strani poznam lovskega psa, ki ves teden zaprt čaka v pesjaku, da gre v nedeljo malo v gozd z gospodarjem, ki je lovec. Imajo hišo, pa ga ne spustijo iz pesjaka, v njem tudi opravlja potrebo. Je delovno živinče in joka, ko so "njegovi" na vrtu, on pa ne sme zraven.

Moja bivša sodelavka ima 4 hrte v stanovanju. Enkrat dnevno jih odpelje za dve uri na gozdno jaso, kjer se natekajo, potem so baje v stanovanju čisto mirni.

Najemniki pri moji sestri so imeli tudi v bloku, v 4. nadstropju, na 50 m2 dva hrta (in enega otroka). Brez problemov za vse!

Osebno sem prepričana, da bi psi dali življenje za to, da so ob svojem človeku in se na stanovanje z lahkoto privadijo. Je pa potreben malo bolj aktiven sprehod 1 x dnevno za hiperaktivne.


Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #446 : ponedeljek, 24.08.2009 : 13:46:46 »

Posavski goniči so od nekdaj znani ne samo na Hrvaškem,temveč tudi v Sloveniji.Na žalost smo domicil nad pasmo zapravili,pred leti jih je bilo veliko več kot danes.Je pa res,da dobrega posavca že iščeš z baterijo.Mene osebno pri vzreji naših južnih sosedov moti barva tehle psov.V osnovi naj bi bili ti psi pšenične barve,pa jih čedalje več srečujem,ki so že skoraj rdečkastorjavi.Drugače pa imajo goniči načeloma dober karakter.Vsaj meni osebno karakterji goničev najbolj odgovarjajo.Je pa vse odvisno od vas,kako ga boste naučili.Pa en nasvet.Če imajo ti psi samo malo pravega lovskega nagona,dobro trenirajte odpoklic v šoli in doma,drugače pa psa ne spuščajte iz povodca.Se vam zna zgoditi,da ga boste kasneje čakali,da se bo vrnil iz gonje.
LP Tjaša
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #447 : ponedeljek, 24.08.2009 : 13:49:27 »

Mi živimo v bloku pa nimamo nobenih problemov. Na sprehode ga peljemo 3x na dan (2x na dan na daljše) in mu nič ne manjka  Smiley Smiley Včasih se ima kuža še lepše v bloku kot pa v hiši. Ko živiš v bloku psa voziš na sprehode, nekateri v hišah z vrtovi pa mislijo da bo psu dovolj če ga spustijo na vrt.  Lips Sealed Vsekakor mislim da lahko kateri koli kuža živi v stanovanju.  Smiley
Logiran
etien.p
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #448 : ponedeljek, 24.08.2009 : 17:50:26 »

Hvala z odgovore, prilagam še nekaj slikic treh posavskih goničev, ki smo jih našli, res so kokice:
http://www.moj-album.com/slika/16781297/S5WntrWdD3GGymKZ.jpg
http://www.moj-album.com/slika/16781297/Z55YiN8Do4__tFhP.jpg
http://www.moj-album.com/slika/16781297/v7wVgISIvYCZLamz.jpg
http://www.moj-album.com/slika/16781297/VZB2TGIHhexi6Scq.jpg

Lp, Etien

Logiran
etien.p
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #449 : ponedeljek, 24.08.2009 : 17:52:23 »

Povezave očitno ne delujejo, poskusim še enkrat:

http://etien.moj-album.com/
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines