mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 15:48:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?  (Prebrano 75702 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #45 : četrtek, 30.09.2004 : 20:38:24 »

Pzorko...
Kako za " vraga" naj te jemljemo resno, če nas že naslavljaš z @?

Nič drugega..., se mi Sally mota pod stolom, verjetno želi papcat v kopalnico potem pa počasi ajat k nama v spalnico.
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #46 : četrtek, 30.09.2004 : 21:38:51 »

Oi!

Jat te ne razumem Pzorko. Tudi jaz bom dobila psa, čeprav manše rasti in živim v stanovanju. Pa vem, da mu ne bo nič manjkalo, pa čeprav nimamo vrta.

LP Anja
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #47 : četrtek, 30.09.2004 : 21:59:31 »

Here we go again ...

@Nanook:
Tvojo teorijo bom zavrgel in ti ne bom dal prav!

@Lilit:
Citat
Ce ze toliko poudarjas, da pes ni nadomestilo za socloveka... vse to zna naredit tudi prijatelj.

Razloži malo!

Citat
Kako za " vraga" naj te jemljemo resno, če nas že naslavljaš z @?

Jah, to sem se naučil na drugih forumih. Ne vem, kaj je s tem narobe!

@_anja_:

Še enkrat preberi moje prejšnje poste, mogoče ti bo bolj jasno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 30.09.2004 : 22:11:27 »

Jaz pa v jok pa na drevo... Grin Grin Grin oz. sijancek zbirat. Cool
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #49 : četrtek, 30.09.2004 : 22:24:49 »

Ojej, pzorko Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
 moji pesjani bodo tudi ob odprtih vratih ostali notri in raje opazovali kaj jaz počnem ITD... Tudi ko so zunaj se ne premaknejo iz terase, pa čeprav bi se lahko šli valjat na travo na vrt, lajati na jabolka, preganjati muce... Pa nimam nobene ograje! Kaj pa če tvoj laja na jabolka Roll Eyes zaradi dolgčasa? Roll Eyes


Ampak, kakšna mučiteljica sem šele jaz, ker psi kar nekaj časa preživijo v avtu, kadar so na sporedu reševalne zadeve Tongue In če jih imam cel dan kje s sabo so sami v avtu, če grem npr. v restavracijo. Moram se malo zamisliti! Ampak čudno- v avtu sladko spančkajo, ne cvilijo ali lajajo, ne grizejo sedežev... Verjetno so samo tako potrpežljivi, kajne?? V resnici pa trpijo. Ah, ubogi moji psi. Bom razmislila in mogoče kakšnega ali pa celo vse dala komu, ki bo bolje skrbel zanje Tongue

LP od mučiteljice Teje
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #50 : petek, 01.10.2004 : 00:04:24 »

OK, se enkrat, preberi svoj citat:

ko najmanj nočemo, nas spravi na sprehod, zna te pozdravit, ko prideš domov, zna se pocarkljat, zna te spravit v smeh ...

Tudi prijatelj te lahko povabi na sprehod, te pozdravi, te spravi v smeh... za crkljanje je mogoce v tvojem primeru boljsa prijatelj-ica Wink (ali pac tudi ne Roll Eyes, to ves ti...)

Sicer pa se mi zdi, da te debate ne spadajo pod temo "Je pes zame" ampak bolj pod "pes v stanovanju" ali kaj takega.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #51 : petek, 01.10.2004 : 07:09:40 »

Nanook:

Če ti tako hočeš ...  Wink

Teja:

Pa vidiš, kaj si naredila iz svojih psov? Lenobe! Dobro, zdaj se boš upirala na reševanje, pa kako so tam delovni ... Ampak za mene to ni to.

Lilit:
Citat
Tudi prijatelj te lahko povabi na sprehod, te pozdravi, te spravi v smeh... za crkljanje je mogoce v tvojem primeru boljsa prijatelj-ica  (ali pac tudi ne , to ves ti...)

Res je!

Citat
Sicer pa se mi zdi, da te debate ne spadajo pod temo "Je pes zame" ampak bolj pod "pes v stanovanju" ali kaj takega.

Tudi to je res! Ni fer, da blatimo temo!
Logiran
Basha
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 46


« Odgovor #52 : petek, 01.10.2004 : 08:13:12 »

Uršek Basha bo 13.10. stara 1 leto.  Cheesy
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #53 : petek, 01.10.2004 : 08:49:42 »





Pa vidiš, kaj si naredila iz svojih psov? Lenobe! Dobro, zdaj se boš upirala na reševanje, pa kako so tam delovni ... Ampak za mene to ni to.

Pzorko, zakaj točno ti že imaš psa?Huh?
Da si mu z svobodo omogočil lajati na jabolka, ki padejo z drevesa, da se lahko izlaja do onemoglosti, da nadere vsakega, ki gre mimo tvoje hiše, da ti skače v ljudi.....nazaj k naravi....potem si mu naredil krivico v tistem trenutku, ko si pomislil, da bi rad imel psa. Po tvoji definiciji to ni naravno.
Po tvoji definiciji bi morali biti psi spuščeni in prepuščeni sami sebi, ustvarila bi se kardela potepuških psov, ki bi se tepli za hrano, za hiearhijo in človeka niti pod razno, razen pri njegovem smetnjaku ne bi pogledali.

Torej zakaj imaš psa?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #54 : petek, 01.10.2004 : 09:57:48 »

Grem cisto od zacetka!

@linchaich:

Da, pa mi smo ljudje! Kako misliš, da bi bilo človeku, če bi ga pred 200.000 leti zaprl v en prostor, v neznano, kjer bi se počutil zgubljenega.

In oni so psi in NE volkovi!!! In kaj bi bilo, ce bi psa danes spustil na NARAVNO svobodo?!?! Pocutil bi se zgubljenega, … Se vedno me zanima … nazaj k naravi … zakaj ne zivis v jami?

Strinjam se, da že s povodcem, ograjenim vrtom jemljemo psu svobodo. Vendar ... ali mu jo moramo jemati še na način, da mora živeti v mestu? Pes je še vedno zver. Še vedno lahko raztrga kavč, poje vse, kar najde ...

Ker ze tako zagovarjas NARAVNO svobodo – zakaj mu je potem ne nudis?!?!?!

In čeprav imate doma že čisto učlovečene pse, pa dokler se bo on še zagnal za žogico, je v narava. Zakaj bi mu to izpodbijali?

HALO?!?!?! A ti ves, da je clovek psa z nekim namenom uclovecil … in kako to, da ni nosorogov?!?! Le kaj mu je bilo, ko se je za ta korak odlocal … pa to je nas prednik … joj, iz cesa smo nastali to kar smo?!?!?!?
Aja, in kaj imas doma ti? Volka ali psa?!?!?!?!?!
PES = uclovecena zival z namenom
VOLK = divja zival = ima naravno svobodo!

Pa kaj, a res nimate sočloveka, da bi se z njim pogovarjali, mu dajali tople besede, da bi vam bil v oporo? Ali res nujno rabite psa, ki ga boste parfumali, ga oblačili, vodili v posteljo, imeli v !stanovanju! ?

Glede na tvoje pisanje sklepam, da sodis po sebi … ven, pa socializiraj se!!!

Pes je vezni člen v družini ... ko najmanj nočemo, nas spravi na sprehod, zna te pozdravit, ko prideš domov, zna se pocarkljat, zna te spravit v smeh ...

In glede na to, kar si napisal tukaj, … kaj ne dobis vsega tega doma … pri soljudeh?!?!

Zgoraj dobis razlago na tole:

Ce ze toliko poudarjas, da pes ni nadomestilo za socloveka... vse to zna naredit tudi prijatelj.

Razloži malo!

Saj vem, da je pes tudi lahko vse tisto, kar sem zgoraj naštel in tudi pri nas je tako, vendar pretiravati ni treba. Če bi podrobno analiziral vaša sporočila, bi si kdo o vas mislil, da ste zagrenjeni ljudje, ki nimajo človeške družbe, živite samo s psi in čudno, da sploh še ne lajate.  Shocked

Le kaj delamo tukaj na forumu … joj, pa na srecanjih … aja, saj smo vsi sedeli v svojem »kotu« in se meckali s svojim (!!!) psom! Hvala za pogled s te strani … nikoli nisem razmisljala, da imamo srecanja za to, da bi se druzili … le kaj mi (nam) je bilo?!?!?! Hvala za predlog! Na naslednjem srecanju bom poskusila do koga stopit in mu vsaj reci dober dan ... zacetek pa je, ne?

Kako je bilo psu pred nekaj tisoč leti? Živel je v slabih razmerah, bil je bolan ... Že tako so psi čisto nesamostojni, mehkužni ...

Se pravi … zivi sedaj v SUPER razmerah … vsaj nasi psi … Pa se enkrat … govorimo o psu in ne o volku ali nosorogu!

Sem že napisal, da je tudi ograjen vrt in povodec omejevanje živali. Vendar bolje, kot pa stanovanje! …

Zakaj ze? Se vedno pravim … bolje topla postelja, kot hladen (pa ceprav super izoliran - ampak lukanja z vrati se vedno ostaja!!!) pesjak!

Torej ti se nagibaš k čim večjem priklenjevanju psa na človeka?

Spet! Si se ze vprasal s kaksnim namenom je bil »ustvarjen« pes … ne volk in ne nosorog?!?!

Ker vem, kako se pes rad povalja po travi, kadar mu paše, kako leži pred vrati od ograje in zalaja na vsakega, ki mu ni pogodu, kako se recimo spravi lajat na jabolko, ki je padela z drevesa, se zažene za sosedovo mačko, spi na soncu, ali pa se senči v prijetni senčki ... Vsega tega je v stanovanju prikrajšan. (razen seveda takrat, kadar mu to dovolimo mi, pa še to je ponavadi v velikih mestih samo sprehod do trgovine in nazaj, tako da še tega nima) V stanovanju pa lahko samo leži, spi v postelji, se greje, se mehkuži, žre, se smili samemu sebi, nima možnosti se izlajati, koliko mu je dušek, ...

Zanimivo … vse to lahko pocneta tudi moja psa … ja, res je, vcasih res nimam toliko casa, da bi se z njima valjala po travi (kar ti ne pocnes), lajala na jabolko (kot da nimata pametnejsega »dela«), … pa gremo na tak hiter sprehod, kjer vse to lahko pocneta sami …
… in imata vse to, kar ima tvoj … pa se veliko drugega ... skacem za nima, se mecemo po tleh, skaceta po meni, se igrata z mano, igrata s pasjo druzbo, igrata ena z drugo, tecemo, hodimo v hribe, ...
... ja, no, imata pa se veliko vec (kot tvoj pes) ... doma ... v stanovanju ... skaceta po postelji, se pretegujeta, igrata, lezeta meni pod kovter, spita pri meni v postelji, norita, mene imata ob sebi (najpomembnejse) ... in na koncu sta na veliko boljsem, kot tvoj pes (ze vem, zakaj sem se 3x ponovila)!
Pa pes vecino dneva tako prespi ... bogi tvoj pes, ker mora cel dan lajat za ljudmi in za jabolki, ki padajo z drevesa ... po moje je cista zivcna razvalina!

Smo pa iz Ljubljane, prej smo ziveli skoraj v centru ... uh, sta se imeli fino, ... pasja druzba, travica, gozd, veselje, sreca, topla postelja, cloveska druzba, ... pa skoaj v centru mesta!

Pa se to ... tvojemu psu je strasno dolgcas! Mojima niti na pamet ne pade, da bi se zakajali v vsakega ki pride mimo ... imata pametnejse stvari za "delat"! Ukvarjaj se s svojim psom ... aja, odvisno zakaj ga ze imas!

Samo se to ... pojdi pogledat pod Pasme ... Nemski bokser in si preberi kaj pise pod Bivalni prostor ... le kaj jima delam ... dajem jima vse tisto, kar med drugim spada k pasmi! Si lahko mislis?!


Muciteljica kratkodlakih, razvajenih, scrkljanih bokserk (pa ne spodnjic) ... aja, socloveka ... tudi z njimi se valjam po posteljah (med drugim!!!) ... huh, cist sem nora ... mogoce sem pa glede na tole ... tudi z njimi se valjam po posteljah ... muciteljica ljudi!


PS1: Se vedno ne vem ... nazaj k naravi ... ZAKAJ IMAS PSA?!?!?!

PS2: Glede na dolzino sporocila se oproscam za kaksno napako, pa nisem mogla kaj, da ne bi analizirala Pzorkotovega "dela"! Pzorko ... ze vnaprej hvala za vse odgovore! Dobri argumenti zakaj psi v stanovanju - sam vprasam?
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #55 : petek, 01.10.2004 : 10:02:57 »

Zorko, če že toliko zagovarjaš, da mora iz pes nazaj v naravo, zakaj se mu potem ne odpoveš. Spusti ga tam kamor po tvoje spada - v gozd med volkove.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #56 : petek, 01.10.2004 : 10:05:14 »

Pzorko,
definiraj svobodo, za začetek...


Pes je človekov spremljevalec že kar nekaj " deset jurjev let". In njegova svoboda je ob človeku.
Svoboda, ki jo opisuješ ti, ni svoboda ampak anarhija. Narava pa anarhije ne trpi, ker ni naravna. Kamorkoli se obrneš obstaja RED, takšen ali drugačen - torej obstajajo nekakšna pravila, katerih se je treba držati in jih seveda lahko razumemo kot omejitve, jemanje svobode, zatiranje ipd. Ampak le tako lahko življenje funkcionira in ima prihodnost.
Torej, tudi med človekom in psom mora obstajati nekakšen red (če hočeš - omejevanje svobode), da lahko živita v sožitju. Ne moremo biti vsi leaderji in ne moremo biti vsi enaki (socializem, je samo ideologija, ki se v realnem življenju žal ne obnese), vedno je nekdo prvi in nekdo zadnji.

Naj se vrnem k naslovu teme - je pes zame? Seveda je, če imaš dovolj pameti in znaš izbrati pasmo ali psa, ki ti je pisan na kožo in ti njemu. No, tu pa je po mojem mnenju tisti osnovni problem.
Nekateri bi radi imeli kavkaškega ovčarja za lutko na kavču, drugi pa toy pudla za čuvanje ovc in boj proti volkovom.  Roll Eyes  Sicer karikiran in pretiravan primer, a upam, da sem dovolj nazorno ponazorila bistvo.
No, to bi pa že lahko označili kot jemanje svobode, ker od psa zahtevamo nekaj kar ni njegov osnovni namen obstoja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #57 : petek, 01.10.2004 : 10:17:37 »

Drejci, se podpisem pod tvoje sporocilo! Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #58 : petek, 01.10.2004 : 10:17:48 »

Citat: linchaich  bolje topla postelja, kot hladen (pa ceprav super izoliran - ampak lukanja z vrati se vedno ostaja!!!) pesjak!
[quote

kakšna luknja z vrati?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #59 : petek, 01.10.2004 : 10:20:06 »

Joj, malo cudno napisano!

Luknja/vhod v koco/pasjo uto!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines