mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:11:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: pripomočki za hojo
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pripomočki za hojo  (Prebrano 10372 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« : petek, 25.03.2016 : 12:33:23 »

Moja psička je stara enajst let - ovčarka. Ima že kar nekaj let diagnozo artroza kolkov in deformirano desno koleno, verjetno zaradi poškodbe. Zaenkrat še ne šepa vidno, do izbruha klopnih bolezni je bila v odlični formi, še lani sva skupaj tudi tekli. Za zdaj ni videti posledic na sklepih, dobro okreva, jo bodo pa čez dva tedna spet slikali, da vidimo, kako napreduje artroza in če je hrbtenica v redu (ob pregledu s tipanjem je namreč zastokala, vendar je bila takrat zelo slaba zaradi bolezni in vročine). 
Stanujemo v prvem nadstropju in gre večkrat na dan po stopnicah. Zanima me, kdaj ste začeli uporabljati one opore - "povodce" za pomoč pri hoji. Ko je pes že res težko šel ali že prej? Kje ste nabavili te pripomočke?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : petek, 25.03.2016 : 14:27:10 »

jaz sem ji začela pomagat šele takrat, ko sama ni več zmogla. In zreducirala sem hojo po stopnicah na minimum.
Sprva sem ji pomagala samo z njenim repom, kasneje je pa potrebovala več pomoči. Sedaj pa čakam eno prav posebno oprsnico, da jim bom lažje pomagala.
Logiran
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #2 : petek, 25.03.2016 : 15:12:48 »

Kje si nabavila to oprsnico? Gledam po naših trgovinah (po internetu), pa nimajo tega. Kako pa pomagaš z repom?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #3 : sreda, 30.03.2016 : 12:14:42 »

Vzameš brisačo ali nekaj podobnega in ji z njo pomagaš pri hoji.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #4 : petek, 01.04.2016 : 17:17:22 »

ja, vzameš brisačo. Ampak jaz sem bila po dobrem letu že sita brisače! Sploh ker sem videla zadnje čase, da se ji maaaaalo izboljšuje stanje.
Z repom ji pomagam tako, da sem jo držala za rep. In tudi za po stopnicah gor je bilo to dolgo časa rešitev. Da ne govorim, da dol edino še tako pride (da jo jaz malo nazaj "bremzam" z repom).
Bom prilima slike oprsnice. Iz Amerike je drugale
Logiran
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 06.04.2016 : 10:12:05 »

Joj ja, stopnice navzdol mene kar skominajo. Sicer se mi zdi, da je zdaj nekoliko bolje - pač poleg artroze, ki jo ima že nekaj let, zdaj preboleva klopne bolezni in verjetno ji je to tudi dalo malo vetra.
Bom pa nekega dne - upam no vsaj, da bo z mano toliko časa!!! - te pripomočke rabila.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #6 : sreda, 06.04.2016 : 11:04:38 »

jaz bi jo že zdavnaj pustila, da je v pritličju, a kaj ko naša madam tega noče Smiley Je predolgo lajala zvečer in ponoči in dala jasno povedat, da želi domov. Prav, če je to njena želja Cheesy

takole izgleda ta oprsnica.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 06.04.2016 : 11:33:13 »

zelo podobna  Ruffwearovi double back. Koliko pa ta tvoja stane s pošiljanjem vred?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #8 : sreda, 06.04.2016 : 19:42:02 »

cca. 30 eur manj kot rufwearova (ki je prvotno namenjena dvigovanju psov-recimo za reševalce). Ta "moja" je pa prav za pomoč pri hoji/vstajanju.
Za lažje pse je menda dovolj že Ruffwear webmaster. Za mojo 60 kilsko pošast ne.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #9 : sreda, 06.04.2016 : 22:42:04 »

Ruffwearov webmaster (staro različico) je imela moja 64-kilogramska kuži. Neprecenljiva pomoč pri hoji. Samo moja je imela težave zaradi kostnega raka na sprednji taci. Ne predstavljam si čisto, koliko bi ji dejansko pomagalo, če bi bile težave z zadnjimi nogami ali hrbtenico.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : sreda, 06.04.2016 : 23:15:04 »

meni je ena uporabnica tega Webmastra rekla, da bi bil za mojo psico premalo. Ker ona dejansko rabi pomoč pri zadnjih tacah....
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 07.04.2016 : 10:53:38 »

Webmaster pri sami hoji ne pomaga. Pomaga samo toliko, da psa lažje potegneš in podpiraš pri hoji po stopnicah, v avto. Kostni rak je pa svinjarija. Boleč in neozdravljiv Sad

Logiran
tikačica
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 07.04.2016 : 13:00:44 »

Katera pa je ta firma na fotki? No, danes na rentgenu že precejšnje spremembe na hrbtenici, vendar nič nepričakovanega glede na starost in pasmo. Lečeča veterinarka sicer ni specializirana za ortopedijo, ampak hoja navzgor, navzdol poslej menda prepovedana ... Psica sicer še normalno hodi in vstaja, se pa vidi, da ne z lahkoto kot mladenka. Pri hoji navzdol po stopnicah ali strmini se vidi, da ji zadnji del spodnaša. Tako da za po stopnicah bi morala res nabavit, v hrib hodi pa že vse življenje in ne vem no, po mojem položen klanec vseeno ne bi smel biti tak problem? Položen klanec po mehki gozdni poti?
 
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 07.04.2016 : 20:28:11 »

okej en nasvet, čeravno je sezona mimo...če še nisi uporabnik. Stare kosti in sploh pa poškodovane, obrabljene...Zelo cenijo toploto in ne marajo mraza. Ergo priporočam en pulover oz. tanjši plašč za prehodno obdobje in enega toplega, zimskega. Pa še kak nepremočljiv.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #14 : četrtek, 07.04.2016 : 21:45:25 »

Katera pa je ta firma na fotki? No, danes na rentgenu že precejšnje spremembe na hrbtenici, vendar nič nepričakovanega glede na starost in pasmo. Lečeča veterinarka sicer ni specializirana za ortopedijo, ampak hoja navzgor, navzdol poslej menda prepovedana ... Psica sicer še normalno hodi in vstaja, se pa vidi, da ne z lahkoto kot mladenka. Pri hoji navzdol po stopnicah ali strmini se vidi, da ji zadnji del spodnaša. Tako da za po stopnicah bi morala res nabavit, v hrib hodi pa že vse življenje in ne vem no, po mojem položen klanec vseeno ne bi smel biti tak problem? Položen klanec po mehki gozdni poti?
 
Help'EmUp Harness

A dobiva psica kakšne protibolečinske tablete?
Mi smo z minimalno dozo (manj kot za polovico telesne teže) za več kot pol leta občutno spremenili obnašanje psice.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: pripomočki za hojo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines