mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:38:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Kožni mastocitom.
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kožni mastocitom.  (Prebrano 5941 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« : četrtek, 07.07.2016 : 07:04:56 »

Konec aprila smo doživeli en konkreten šok.
Lansko poletje se je pri naši psički pod sprednjo taco pojavila drobna brezdlačna bulica.
Fotka:


Smo šli do veterinarja in se zmenili, da jo zaenkrat samo opazujemo. Če bo rasla, spreminjala, karkoli pač.
Jeseni smo še enkrat pokazali in se zmenili, da se ob priložnosti odstrani, ker je na neugodnem mestu.
Aprila smo šli na cepljenje in se zmenit za odstranitev. V tem času se je povečala mogoče za mm, še to ne.
Veterinarka je za vsak slučaj vzela bris. Po nekaj dneh je sledil šok; diagnoza mastocitom.
Preden smo prišli do dr. Tozon, torej v roku 14 dni po odvzemu brisa, se je zraven pojavila še ena identična bula. Poleg tega je čez noč zrasla še ena bulica na ušesu.
Dr. Tozon je potrdila diagnozo in nas čez 2 dni naročila na operacijo.
Prvi dan po operaciji:


Sledilo je okrevanje, predvsem pa grizenje nohtov do komolcev, če smo sploh ujeli vlak.
HB je rezultat histologije pokazal, da je tkivo okoli mastocitoma BP. Kar pomeni, da smo trenutno iz najhujšega.
Jo morava pa redno pregledovati.

Nauk: če opazite kaj podobnega, ne odlašajte s punkcijo, čeprav veterinar meni, da najbrž ni hujšega. 

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 07.07.2016 : 07:57:55 »

Verjetno je bil razred I?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 07.07.2016 : 08:03:38 »

Rezultati so:
- 1 krat fibula - benigna (na ušesu)
- 1 krat mastocitom - gradus 1 (zgolj lokalne narave, brez deljenih celic)
- 1 krat mastocitom (osnovni, torej ta, ki se je pojavil že cca. 10 mesecev pred diagnozo)) - za vsak slučaj gradus 2 (lokalne narave, vse žile, robovi, sosednje tkivo neprizadeto, ampak par celic, ki so se že delile).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 07.07.2016 : 08:21:04 »

Hvala. Smiley Super! Zelo vesela za vas. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 07.07.2016 : 08:37:46 »

Vse dobro želimo pasji bejbi, vam pa nič več skrbi Kiss ljubezen
Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 07.07.2016 : 08:44:13 »

 Kiss objem
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 07.07.2016 : 12:32:19 »

Želimo hitro okrevanje in nobenih novih bul nikoli več!  Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #7 : petek, 08.07.2016 : 06:59:47 »

 veselje objem
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #8 : petek, 08.07.2016 : 09:59:59 »

Priporočam proti tem težavam smolo industrijske konoplje, ki vsebuje CBD. Kanabinoidi so posebej pomembni tudi na področju zdravljenja kronične bolečine. Kanabinoidi namreč preko receptorjev CB1  preprečujejo sproščanje vnetnih mediatorjev iz mastocitov, preko receptorjev CB2 pa posredno stimulirajo opioidne reeptorje, prav tako pa povečujejo tudi analgetični učinek NSAR (nesteroidni antirevmatiki). V kolikor želite več info pokličite na ******
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #9 : petek, 08.07.2016 : 11:42:16 »

Lubika zlata  Kiss
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #10 : petek, 08.07.2016 : 15:56:28 »

Eni lahko pa kar povsod oglašujejo, brez naročniškega paketa in plačanega oglasa? Zanimivo.
Kar se tiče raka pri psih. dejstvo je, da psi mnogo bolje izkoriščajo vse kar je živalskega, ribje olje etc. So pa menda delali študije, da bi naj dodajanje zelene zelenjave zmanjšalo nastanek raka, za skoraj 80%. Vem, da je pri ljudeh brokoli top kar se tiče antioksidantov, mineralov, v boju proti raku etc. Pri psih je pa treba s tem pazit, da dobi samo kakšen košček dnevno in ne preveč.

Je pa nekaj pri zelenjavi, mora biti pokuhana, pečena, zdušena. Surove ne prebavljajo in ne izkoristijo prav dobro. Jaz je dam okoli 25% dnevnega obroka.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : petek, 08.07.2016 : 16:54:05 »

Eni lahko pa kar povsod oglašujejo, brez naročniškega paketa in plačanega oglasa? Zanimivo.

Eni si začasno vzamejo pravico, da kar povsod oglašujejo, brez naročniškega paketa in plačanega oglasa? Ni več zanimivo. Wink
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Kožni mastocitom.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines