mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:58:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Kako pravilno ravnati, če opazimo žival v parkiranem pregretem vozilu?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako pravilno ravnati, če opazimo žival v parkiranem pregretem vozilu?  (Prebrano 6823 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 01.08.2016 : 09:03:53 »

V medijih in na spletu so se v preteklih dneh pojavljale različne informacije o tem, kaj občan, ki najde psa v zaprtem in pregretem tujem avtomobilu, sme in česa ne. Ob posnetkih razbijanja avtomobilskih stekel se je ustvarjal vtis, da lahko v tuje avtomobile vlamljamo ali razbijamo stekla vedno, ko opazimo v njih živali. Vendar ni tako.

Ko opazimo zaprto žival v zaklenjenem in zaradi visokih temperatur pregretem vozilu, pravilno ravnamo, če o tem takoj obvestimo Policijo (113).

Zelo pomembno je, da policiji sporočimo registrsko številko vozila, v katerem je zaprta žival.

Obveščanje zavetišč za zapuščene živali ali društev za zaščito živali podaljša reakcijski čas, zato je zaradi hitrega ukrepanja in razjasnitve, kdo je lastnik vozila, izjemno pomembno, da dogodek takoj prijavimo policiji.

Celoten članek s podrobnimi pojasnili:
Kako pravilno ravnati, če opazimo žival v parkiranem pregretem vozilu? - klik


bulterier Sine Metu, foto Jurij, Zavetišče Horjul, julij 2016
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 29.09.2016 : 08:00:33 »


vir www.uvhvvr.gov.si
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: Kako pravilno ravnati, če opazimo žival v parkiranem pregretem vozilu?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines