mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:55:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kaj delam narobe?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj delam narobe?  (Prebrano 9109 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
krfjolca
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sobota, 26.11.2016 : 14:32:20 »

Imam 4 mesece starega mladicka. Ze prej sem imela zlato prinasalko 12 let, pricakovala sem, da bo z novim clanom zaradi izkusenj lazje, pa se mi zdi, da je stanje vse hujse. Upostevam nasvete tu gor, prebrala sem si veliko literature, a se mi zdi, da vendarle delam vse narobe. Bivanje s psickom je postalo nevzdrzno, saj popolnoma nicesar ne uposteva. Besede NE enostavno ne dojame. Skace na kavc, grize vse po vrsti, z njim pravzaprav sploh ne moremo biti skupaj v sobi, kee so same traparije. Ali ga vlecemo dol s kavca, se ga otepamo, ker skace po nas, se motovili okrog nog, grize otroke, stole, mizo itd. Poskusam s preusmerjanjem pozornosti, igracami za grizenje, ga ob tezacenju zaprem na hodnik, ignoriramo cviljenje, itd. Trmast je do amena. Takoj ko pride nazaj, gre spet vse od zacetka. Naj povem, da ima akcije sicer dovolj, sprehod 3x dnevno, igra veckrat na dan, sigurno se z njim ukvarjam kar veliko casa. Ne zna se umiriti v nasi blizini. Imam box, vendar smo tudi tu naredili napak in ga poskusili uvesti prehitro, zato zdaj sameva oz. je odprt samo za hranjenje in priboljske. V ponedeljek se nama zacne mala sola, vendar bi bila vesela se kakega nasveta. Pocasi se mi ze mesa, za povrh imam 3 otroke in moza, ki se z nakupom psa niti ni najbolj strinjal in zdaj vse privoscljivo prepusca meni. Zdaj pac je, kar je, kar sem si skuhala, moram pojesti in dokazati, da bo slo 😐
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 28.11.2016 : 08:45:30 »

Narobe delaš to, da njegove energije ne usmiriš v želeno obnašanje. In da pse na naučiš najprej JA.  Upam, da bo kvaliteten inštruktor.

Ni problema, mož se bo malo več ukvarjal z otroki in jih razvozil na njihove aktivnosti in pomagal pri nalogah, ti pa s psom.
Logiran
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2 : torek, 29.11.2016 : 08:41:25 »

Nekateri mladički so pač vražički. Pravilno in pohvalno, da si priznaš, da sama ne znaš, da delaš napake in da sta se vpisala v malo šolo. Mislim, da ti bodo tam dali pravilne usmeritve, po mali pa tudi nadaljujta s pasjo šolo naprej. Pri takih karakterjih psov je še posebej pomembno, da se pravilno šolajo (s pozitivno motivacijo in doslednostjo), saj napak "ne odpuščajo" in starejši kot so, večje probleme imaš.

Ne bodi preveč razočarana in jezna ne nad sabo ne nad kužkom. Samo lepo hodita v šolo in res dosledno delaj in upoštevaj VSE, kar ti bo inštruktor rekel, pa bo zagotovo tudi napredek kmalu viden. Zelo priporočljivo je tudi, da gredo v pasjo šolo tudi otroci, da tudi oni poslušajo inštruktorja in potem vsi doma delate tako, kot je prav. Seveda samo toliko stari in tako vzgojeni otroci, da pasje šole ne motijo, ampak poslušajo, delajo in se učijo, ker tam mora biti 100% fokus vseh na psu.
Logiran
krfjolca
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #3 : torek, 29.11.2016 : 11:47:04 »

Hvala za mnenje in spodbudo. Ja, otroci so dovolj stari (razen najmlajše), da lahko sodelujejo, tako da bom starejša dva gotovo vzela kdaj s sabo v šolo. S psom veliko delam in so koraki gor, pa tudi dol. Delam s pozitivno motivacijo, mi je pa najbolj izziv, kako uskladiti vse skupaj in kako ohraniti mirne živce, kadar gre vse navskriž. Najbolj se bojim, da bo vse skupaj rezultiralo v živčnega psa. Vidim, da bo veliko teh težav rešil že boks, da se bo pes v stanovanju prisiljen umiriti in ga ne bomo motili vsakič, ko gre kdo mimo njega. Ampak, kot pravim, smo s tem že na začetku zamočili in se zdaj pes boksa izogiba.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #4 : torek, 29.11.2016 : 12:33:22 »

Kuža ziher rad žveči, kakšne bikovke recimo... naj dobi takšne dobre priboljške in super igrače samo v boxu, pa ga bo vzljubil.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #5 : torek, 29.11.2016 : 12:34:09 »

NAVAJANJE NA BOKS

1.Vzameš celoten pasji obrok in daš posodico na vrh boksa, vzameš kliker (ali beseda JA; TO, YES...kratko in sladko vedno isto)
2. čakaš, vsak pogled, korak v smeri proti boksu klik, nagrada
3. pošnofa boks, klik in hrana skozi rešetko boksa na vrhu
4. si upa taco v boks klik+ jackpot skozi strop boksa
5. gre cel v boks  klik + jackpot skozi strop, klikaš in futraš skozi strop (em tako, da hrana pade na tla boksa)
6. pes se v boksu vsede, vleže klik + hrana iz stropa
7. med metanjem hrane skozi boks zapiraš in odpiraš vrata
8. postopno podaljšuješ čas (po sekundah), ko pes leži v boksu pri zaprtih vratih in potem nagrajuješ. in paziš na variacijo, včasih je            2sekundi, potem 5sekund, prideš do 7 sekund, pa spet vmes na 2 sekundi. Jackpot za daljše in umirjeno počivanje v boksu
9. postopno se od boksa po korakih odaljuješ in postopno izven vidnega polja.
10. boks lahko tudo delno prekriješ z deko
11. v boks daš nekaj za žvečenje, žvečljivo igračo namazano s pasjo zobno pasto ali pašteto.
12. poimenuješ "boks" in znak za sprostitev, da lahko gre ven.

Kdaj zvišat kriterij je odvisno od psa, znak kdaj zvišati je, da je pes sproščen in vesel. S takim načinom, bo boks brlog, varen pristan.
Obvezno naj bo za navajanje boksa med briketu tudi koščki česa slajšega (surovo meso, sir....) do 10% dnevne doze so lahko priboljški. Če se zgodi, da sploh iz boksa ne bo hotel-začneš s koščkom najmanj vredne hrane to tudi nagrajevati.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #6 : torek, 29.11.2016 : 14:54:01 »

Glede pasje šole smo mi drugače rešili.
Vsi poligoni so na travi, temperature so nizke. Zeblo je še mene, ne samo otroke.
Otroke sem pustila doma. Ko sva se s psom vrnila, smo imeli dril na domačem dvorišču. Vsak dan.
Rezultat: vsi otroci imajo isti pristop, iste ukaze. Tudi pri prihodu drugega psa isti sistem.
Psa ubogata vse, ne glede na to, da je otrok lažji od njega.
Je zalogaj na začetku, se pa splača. Vzgojen pes in otroci ti nudijo tako kičaste prizore, kot jih noben amerišk film ni sposoben ustvarit.
Srečno.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #7 : torek, 29.11.2016 : 19:23:39 »

Nihče od vas ne dela v notranjih prostorih Cheesy Saj ne rabite ves čas zunaj zmrzovat (priporočam vrtne rokavice za futranje s hrano, sicer so roke hitro zelooo mrzle). Tudi v hiši in v stanovanju se da lepo povadit vse vaje in to jaz v zimskem času prakticiram. Seveda sem vsakdan s psom zunaj, ampak marsikaj pa tudi notri naredim. Evo otroci lahko psa tudi na boks navajajo. Smiley

Lahko si na YT ogledajo "crate games".
Logiran
Rokii
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 07.03.2018 : 12:20:15 »

Pozdravljeni,

doma imam Shi tzuja starega 2 mes. in 7 dni . Skrbi me da čez dan ko gre spat nikoli ne spi na enem mestu, ampak vsakih 5-10min. gre nekam drugam.. Čez noč pa noče spat v svoji postelji ampak zraven nje ali hodi okoli in se "joče" Sad(
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #9 : sreda, 07.03.2018 : 15:13:26 »

Naj ima več ležišč, kamor lahko gre spat. Če ne spi cel dan na enem mestu, ni to nič narobe. Smiley
Logiran
Rokii
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 08.03.2018 : 08:48:17 »

Ooooo hvala, zdaj sem pomirjena. Samo da ni nič narobe, da je vse ok  Kiss
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Kaj delam narobe?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines