mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:07:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Izguba vida pri psu in čudno obnašanje
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izguba vida pri psu in čudno obnašanje  (Prebrano 19445 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alfonzo
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #30 : torek, 13.12.2016 : 07:54:19 »

Donzo, držim pesti  Smiley
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #31 : torek, 13.12.2016 : 08:26:29 »

CT (bolj koristno kot magnetna)

Zakaj? Kaj se vidi na CTju kar se na MRI ne, in obratno? Pri kakšnih težavah je primeren prvi in pri kakšnih drugi - predvsem v smislu nevroloških težav? Oboje se lahko dela s kontrastom? Če lahko en tak povzetek daš za nas laike, ko si ravno iz foha:)
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #32 : torek, 13.12.2016 : 10:05:01 »

Pri fotru je CT glave pokazal gmoto, abnormalnost. MRI pa je pokazal več, tudi žilo okoli katere je tumor bil ovit.

En luštn članek, kjer je opisano oboje http://www.viva.si/Diagnostika/473/Kaj-se-skriva-za-kraticami-diagnosti%C4%8Dnih-preiskav-CT-MRI-PET
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #33 : torek, 13.12.2016 : 13:12:00 »

Nimam kaj pametnega za dodati, razen, da sledim temi in držim pesti! Smiley
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #34 : sreda, 14.12.2016 : 07:21:40 »

Držita se!
Logiran
Donzo
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #35 : petek, 13.01.2017 : 23:11:34 »

Živjo
Z Donom se žal ni izšlo. S terapijo sem vztrajal skoraj do konca, ampak sem se zaradi slabšanja stanja odločil, da nima smisla vztrajati. Kljub zdravilom je vse bolj izgubljal občutek za prostor, hrano, ugriz, napadi strahu so se spet pojavljali. Zelo težko sem se odločil, kar nekaj časa se nisem mogel sprijazniti s tem, da ga ni več, ampak še težje pa je bilo gledati praktično najboljšega prijatelja v tako slabem stanju. Za evtanazijo sem se odločil že med prazniki, čeprav sem hotel z njim preživeti še nekaj dni, ko sem imel več časa. Ampak pri takšnem stanju ni imelo smisla. Poleg tega pa so se bližali dnevi pokanja pirotehnike, kar bi ga samo še bolj vznemirjalo. Sedaj je minilo že nekaj tednov, sem se že malo navadil, da je boks prazen. Je pa moral dobiti skoraj 2-kratno dozo narkoze za svojo težo. Zaradi prizadetega živčevja je potrebna večja količina, da zaspi, vsaj tako je povedala veterinarka. Verjetno najtežjih 60 minut v mojem življenju do sedaj, ampak sva s punco oba počakala pri njemu do konca bitja srca. Pa čeprav je veterinarka odsvetovala. Čeprav sem se odločil, da se je pretežko posloviti in da nikoli več ne bom posvojil psa, pa kljub temu upam, da se bom postopoma sprijaznil, ker je res velika praznina brez psa. Me pa zelo znervirajo ljudje (pa ni malo takšnih), ki te takoj, ko jim poveš, da psa ni več, vprašajo, kaj boš pa zdaj nabavil oziroma če že imam drugega psa. Lahko potegnem vzporednico s prodajo avta. Žalostno. Predvsem zato ker je vsa "žlahta" takšna. Itak pa nima smisla komu soliti pameti, ker stara kmečka logika
je zakon. Celo komentar v smislu, "če bi bil nek drag rodovnišk pes, bi se še splačalo zdravljenje", sem dobil. Se človek težko zadrži, da ne bi mahnil koga.
Žal pa je tudi pri njegovem bratu bolezen začela hitreje napredovati. Čeprav mesec dni nazaj simptomi še niso bili tako hudi in sem jim svetoval obisk pri Matku, se kljub temu "ne splača, ker ga itak časa enak konec kot pri bratu". No, ja, vsak pa svoje. Tudi lastnici staršev psa sem obrazložil zadevo in da ni parjenje več pametno, pa se ne sekirajo preveč. Sterilizacija je itak predraga, čez pol leta bodo pa spet ponujali svoje "čistokrvne" pse. Res, katastrofa na kakšnem nivoju je poznavanje osnovnih pojmov kinologije pri določenih ljudeh. Njihovi psi so rodovniški, potem pa ti pokažejo potni list. Saj imamo papirje za psa ....Kakorkoli, mene je izučilo, od koga vzeti oziroma ne vzeti pasjega mladiča. Me pa ujezi, ko v dobri nameri svetuješ, da parjenje ni več pametno, ker nikomur ne privoščiš bolnega psa, te pač po domače povedano ne jeb*jo 5%.

Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #36 : sobota, 14.01.2017 : 08:17:07 »

Iskreno sožalje

Pa čeprav je veterinarka odsvetovala.
Lips Sealed
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #37 : sobota, 14.01.2017 : 09:22:37 »

Donzo, iskreno sožalje!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #38 : sobota, 14.01.2017 : 11:04:59 »

Smo takšni in drugačni. Mene je ravno ta praznina za pokojno psičko gnala v premišljeno iskanje novega pasjega prijatelja.
Naredil si najboljšo stvar zanj. In en, da je zelo težko. Moje sožalje.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #39 : sobota, 14.01.2017 : 11:05:33 »

En=vem
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #40 : sobota, 14.01.2017 : 12:37:20 »

Iskreno sožalje Cry
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : sobota, 14.01.2017 : 14:14:30 »

Sožalje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : sobota, 14.01.2017 : 14:17:28 »

Sožalje. Cry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #43 : sobota, 14.01.2017 : 19:11:33 »

Donzo, iskreno sožalje.  Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #44 : torek, 17.01.2017 : 12:25:35 »

sožalje  Cry
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Izguba vida pri psu in čudno obnašanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines