mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 11:43:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Natiski na nogah
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Natiski na nogah  (Prebrano 4090 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kuža_pazi
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : nedelja, 22.01.2017 : 12:58:34 »

Pozdravljeni!
Imam psičko Ajšo staro 8 let. Je nekoliko močne postave saj se ne giblje dovolj, poleg tega pa ji dajemo poleg briketov tudi ostalo hrano, ki ostane od kosila. Zadnje dve leti pa ima resne probleme z natiski na nogah. Čeprav veterinar trdi da je to pri tej pasmi (TOSA INU) normalno, da to dobijo zaradi ležanja, se mi vseeno to zdi že pretirano. Zadnjega pol leta sta dva natiska postala zelo velika in nato počila in je tako tekočina (nekakšna mešanica vode, krvi, včasih celo malenkost gnoja) iztekla. Potem se je zacelilo in bilo par dni normalno stanje. Potem pa spet na novo. Zdaj pa se niti ne zacelita več. Mazal sem z ognjičevim mazilom, smrekovim mazilom, kupil sem tudi jod in nekakšno zeleno pršilo, ki naj ne bi bilo dobrega okusa, ampak ga je Ajša vseeno polizala takoj po nanosu. Ker res ne vem več kaj naj naredim, Ajša pa se mi že smili, sem se odločil, da se prijavim na mojpes. net, da mi mogoče kdo od vas lahko karkoli svetuje. Prosim za kakršnokoli informacijo.

Hvala in LP!

Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 22.01.2017 : 21:52:41 »

Pelji jo k veterinarju. Ce obstojeci ne zna svetovati, pojdita k drugemu.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : nedelja, 22.01.2017 : 21:56:46 »

Tudi jaz svetujem, da si pridobiš drugo mnenje.  Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : nedelja, 22.01.2017 : 23:16:06 »

To so v bistvu preležanine in se jih tako tudi zdravi. Mazanje samo po sebi ne pomaga, treba je preprečiti pritisk na ta del telesa. Kar pomeni NUJNO mehko ležišče (res ornk globoko ležišče, ne eno deko recimo - na tržišču so tudi posebna ležišča za preprečevanje preležanin ), dnevno razkuževanje (jod). Sicer pomaga tudi povijanje (gaza, debela plast vate, povoj, ne petrdo povito), lahko se naredijo tudi obroči, ki se dajo okrog otiska preden poviješ, da to mesto še dodatno ratbremeni), vendar ti ponavadi nastanejo na mestih, kjer se težko povija. Pa seveda shujšat. Manj priboljškov in več gibanja. Je pa zdravljenje dolgotrajno, ponavadi jih samo zmanjšaš, čisto odpraviti jih ne moreš.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #4 : nedelja, 22.01.2017 : 23:43:34 »

A to je na komolcu, ane?
Ena izmed mojih psic je imela podobno. In se ji je delal ogromen žep, ki se je polnil s tekočino (gnoj, kri in druga tekočina). Antibiotiki niso pomagali (smo jih nabrizgali direkt noter), jod tudi ne... Po ene treh mesecih "zdravljenja" jo je veterinar operiral in ji kirurško odstranil ta "žep". To je bilo pri cca. 5-tih letih. Od takrat nima težav. Na drugi strani ni imela teh težav. Pri njej se je to dalo narest, ker ima dovolj odvečne kože Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Natiski na nogah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines