mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:27:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Prevažanje mladičev mlajših od 12 tednov med čanicami EU
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prevažanje mladičev mlajših od 12 tednov med čanicami EU  (Prebrano 15080 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Beddie
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« : sreda, 25.01.2017 : 17:21:36 »

Pozdravljeni
Slovenija in Hrvašak dovolita pretok psov mladičev mlajših od 12 tednov,ki še niso cepljeni proti steklini.
To je razvidno iz slednjega dokumenta EU komisije za pretok mladičev

http://ec.europa.eu/food/animals/pet-movement/eu-legislation/young-animals_en

Mladič naj bi imel v tem primeru k pasaportu pripeto izjavo, da v času od rojstva do odhoda ni imel stika z divjimi živalmi.
Ali pa v primeru ko potuje z mamo in je iz njenega pasaporta razvidno da je cepljena proti steklini.
Ali eno ali drugo.
To je na sledečem linku obrazec

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=CELEX:02013R0577-20141229&from=EN

Meni je to sedaj čisto jasno ampak ali je kdo že potoval npr iz Hrvaške v Slovenijo z mladičem,ki ni bil cepljen proti steklini?

Italija recimo ne dovoli,čeprav mi ni čist jasno kdo to kontrolira,ker ni meje med članicami EU držav. Razen v primeru ko prideš v Italijo z avijonom.

Naj povem da sem sama vrsto let potovala na relaciji Anglija Slovenija z dvema psoma in mi je protokol čisto jasen. Ampak psi so bili odrasli. In vem, da ni vse tako komplicirano kot zgleda na prvi pogled.

Hvala za odgovore!




Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1 : sreda, 25.01.2017 : 17:59:56 »

Mi smo nedavno (poleti) pripeljali rodovniško psičko s Hrvaške (takrat je bila stara 8 tednov), imeli smo potni list in tole izjavo glede stekline - smo se tudi preventivno pozanimali še na veterini, na kateri smo potem psičko cepili, če je to vse kar potrebujemo. Na meji pa konkretno ni nihče preverjal - torej pokazali smo potne liste, so pokimali in to je bilo to.
Logiran
Beddie
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 25.01.2017 : 18:26:43 »

Ah Hvala lepa zares za ta podatek!!!
Ma sej to je problem ko noben nč ne pogleda!!! Kako pol lahko pričakuješ da sploh kaj vejo!!!! KO sem jaz vprašala to na naši lokalni veterini mi je rekla da psa ne morem pripeljat brez cepljenja stekline! In če bom prišla z takim necepljenim psom me bo prijavila in mi bodo odvzeli psa.

Ma kje smo?

Kaj lahko še vprašam glede mikročipa. Na njem mora bit vpisan lastnik psa oz vaši podatki.Kaj je vzreditelj že vas zapisal za lastnike in priskrbel pasaport al ste sami. Ker jaz bom mogla sama po pasaport in tudi podatke spremenit na mikročipu preden psičko odpeljem.
Hvala
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #3 : sreda, 25.01.2017 : 19:22:45 »

Dejansko imajo veterinarji vsak svojo predstavo, kako to gre, ja Roll Eyes.

Torej, če me spomin ne vara - mi smo prečkali mejo s hrvaškim potnim listom (in hrvaškim mikročipom), v potnem listu je bil vpisan kot prvi lastnik vzreditelj, partner pa pod točko 2. Zdej, kar je bilo za uredit okoli prenosa lastništva/papirologije na Hrvaškem, je urejal vzreditelj.
Mi smo potem šli do veta s hr. potnim listom in izjavo glede stekline, sva pa prosila, da nam zamenja potni list s slovenskim. Tako da je potem psička dobila nov potni list, vnešena je pa bila s hrvaškim mikročipom v slovenski register.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4 : sreda, 25.01.2017 : 19:24:59 »

p.s. Magari pokliči par veterinarjev, tako informativno, da boš pač pripeljala psa iz Hrvaške in kaj potrebuješ za vpis v register. In potem pelji psa k tistemu, ki ve, kaka so pravila  Wink.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #5 : sreda, 25.01.2017 : 19:29:54 »

Psi morajo biti cepljeni do 3. meseca, tako da do te starosti iz Hrvaške lahko pride brez cepljenja. Mora pa biti seveda čipirana in s potnim listom.
Logiran
deep
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 25.01.2017 : 20:05:34 »

Za nekomercialni premik gre, ko pes potuje s svojim lastnikom. Konkretno iz Hrvaske z evropskim potnim listom, kjer si navedena kot lastnik.
Logiran
Beddie
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 25.01.2017 : 20:23:59 »

Dejansko imajo veterinarji vsak svojo predstavo, kako to gre, ja Roll Eyes.

Torej, če me spomin ne vara - mi smo prečkali mejo s hrvaškim potnim listom (in hrvaškim mikročipom), v potnem listu je bil vpisan kot prvi lastnik vzreditelj, partner pa pod točko 2. Zdej, kar je bilo za uredit okoli prenosa lastništva/papirologije na Hrvaškem, je urejal vzreditelj.
Mi smo potem šli do veta s hr. potnim listom in izjavo glede stekline, sva pa prosila, da nam zamenja potni list s slovenskim. Tako da je potem psička dobila nov potni list, vnešena je pa bila s hrvaškim mikročipom v slovenski register.


Ha ha
Danes mi je na eni veterini povedal da nikakor ne more vnesti tujega čipa v slovenski pasaport! Da moata bit čip in pasaport iz iste države. Da sistem ne sprejme. Potemtakem tudi vam ne bi moral zamenjati pasaport.
Drugi veterinar pa mi je rekel, da lahko vnese ampak bom v prekršku sam mi še sam ni znalpovedat zakaj:)
Vglavnem NIMAJO POJMA OD POJMA!
Pa sej če greš brat zakon se ti zmeša. Se ne čudim, da ga noben ne bere. Na mejnih prehodig pa itak nič ne gledajo.
No ja...
Čeprav to je EU pasaport in je standariziran.
Logiran
Beddie
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 25.01.2017 : 20:25:11 »

p.s. Magari pokliči par veterinarjev, tako informativno, da boš pač pripeljala psa iz Hrvaške in kaj potrebuješ za vpis v register. In potem pelji psa k tistemu, ki ve, kaka so pravila  Wink.

Žal noben ne ve ker iz Anglije še nihče ni psa pripeljal zgleda in pol so vsi sam pametni.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #9 : sreda, 25.01.2017 : 20:58:15 »

Danes mi je na eni veterini povedal da nikakor ne more vnesti tujega čipa v slovenski pasaport!

 Shocked No, nazadnje bomo ugotovili, da smo bili v prekršku Roll Eyes. Mislim, da tole ne drži vode, ker potem bi morali vse uvožene pse še 1x čipirat, pa nisem še slišala, da bi dejansko to izvajali?
Logiran
Beddie
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 25.01.2017 : 21:22:06 »

Shocked No, nazadnje bomo ugotovili, da smo bili v prekršku Roll Eyes. Mislim, da tole ne drži vode, ker potem bi morali vse uvožene pse še 1x čipirat, pa nisem še slišala, da bi dejansko to izvajali?

Čip in pasaport sta standardna. Za prevoz potrebuje pes čip in pasaport. Ne vem zakaj bi menjal pol v Sloveniji pasaport. Saj je EU pasaport. Sam očitno je da lahko in da to kar so mi rekli na naši veterini ne drži. Ker sem to že prej slišala, da je kdo menjal pasaport.

No jaz ne bom nič šušmarla ker bom prišla v Hrvaško z avijonom in ga tako ali drugače ne morem pretihotapit ne. Veliko psov baje pride v Slo,ker jih na meji skrijejo in so recimo čipirani ampak se lastnikom ne da it po pasaport v izvorni državi. Jaz moram tudi sama pašaport zrihtat in ga plačat 60 eur. Mislim, da je zato tako narejeno, da ne dovolijo vpis tujega čipa v Slo pasaport. Ta drugi veterinar je reku, da on vnese podatke,ki grejo v bazo,ki jo pregleduje inšpekcija kao in ugotavlja nepravilnosti. Ta prvi pa je trdil da sistem sploh tega ne dovoli. Ma ni deloval čist siguren Smiley

No mene je bolj zanimalo to potrdilo da ni cepljen za steklino. Pasaport in čip bo itak pes mel. In ne bom menjala za kao Slovenski pasaport.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : četrtek, 26.01.2017 : 09:20:31 »

Tole glede vpisa tujega čipa v slovenski register ne bo držalo. Moja Tequila ima hrvaški čip in potni list (oziroma "putovnicu"  Tongue) in je bila pri nas vpisana v sekundi. Tudi, če grem sama preverjat njeno številko čipa, se mi normalno pokažejo osnovni podatki: poleg številke čipa še ime, spol, starost, kraj bivanja in datum naslednjega cepljenja proti steklini.

Če koga zanima, lahko preveri za svoje živali tukaj:
http://storitve-mkgp.gov.si/dad/crpsi_javno/wjavnivpogled.startup

To bi moral vedet ne samo vsak veterinar, ampar tudi vsak študent veterine ... Lips Sealed
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 26.01.2017 : 09:30:15 »

Če so vsi dokumenti OK, potem tudi z vpisom v CRP ne sme biti težav. Če pa kjerkoli kaj manjka, so pač težave (avtomatska računalniška prijava na veterinarsko inšpekcijo), kar je prav.

Psa, skotenega v Sloveniji po 1. 1. 2015, ne boste mogli registrirati brez težav, če ne boste imeli podatkov o njegovi materi, za registracijo uvoženega psa potrebujete spremljajoče veterinarske dokumente, najdenčka pa morate 'prijaviti' v zavetišču.
Več tukaj ...

Kaj so spremljajoči veterinarski dokumenti? - KLIK (.pdf)
Hrvaška je na straneh 3, 4 in 5.
Logiran

Beddie
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 26.01.2017 : 16:50:43 »

Tole glede vpisa tujega čipa v slovenski register ne bo držalo. Moja Tequila ima hrvaški čip in potni list (oziroma "putovnicu"  Tongue) in je bila pri nas vpisana v sekundi. Tudi, če grem sama preverjat njeno številko čipa, se mi normalno pokažejo osnovni podatki: poleg številke čipa še ime, spol, starost, kraj bivanja in datum naslednjega cepljenja proti steklini.

Če koga zanima, lahko preveri za svoje živali tukaj:
http://storitve-mkgp.gov.si/dad/crpsi_javno/wjavnivpogled.startup

To bi moral vedet ne samo vsak veterinar, ampar tudi vsak študent veterine ... Lips Sealed


Ne gre za vpis tujega čipa v register. seveda lahko tuj čip vpiše saj je vsak pes iz tujine tuj pes. Gre zato da mora v register vnesti tudi slovensko številko pasaporta. Za vsak čip naj bi bil EN pasaport. Veterinar dobi potne liste in vse številke so evidentirane od vsakega potnega lista. Pes brez potnega lista ne sme potovati in na vsak potni list gre en čip. Oba naj bi bila iz izvoren države.
Vsaj tako mi razlagajo.
Ma kdo jih razume.
Kot rečeno mene je bolj zanimalo tisto potrdilo da ni cepljen za steklino.
Logiran
Beddie
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 26.01.2017 : 17:01:32 »

Če so vsi dokumenti OK, potem tudi z vpisom v CRP ne sme biti težav. Če pa kjerkoli kaj manjka, so pač težave (avtomatska računalniška prijava na veterinarsko inšpekcijo), kar je prav.

Psa, skotenega v Sloveniji po 1. 1. 2015, ne boste mogli registrirati brez težav, če ne boste imeli podatkov o njegovi materi, za registracijo uvoženega psa potrebujete spremljajoče veterinarske dokumente, najdenčka pa morate 'prijaviti' v zavetišču.
Več tukaj ...

Kaj so spremljajoči veterinarski dokumenti? - KLIK (.pdf)
Hrvaška je na straneh 3, 4 in 5.

No to je to v bistvu kar rabim. Čeprav vse to prebrat pa razumet tudi ni tako lahko. Ti mimogrede kaj uide al pa kaj zamešaš. Bi mogla bit kaka poenostavljena verzija.

Lahko pripeljem mladiča pod 12 mesecev ki ni cepljen proti steklini v Slovenijo?
Odgovor: Da! Potrebuje potni list,čip in izjavo,če ne potuje z materjo.
Konec pika Smiley Smiley Smiley

Ne pa vsi tisti členi in zakoni in aneksi in izjeme...jao

HVALA!!!!!
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Prevažanje mladičev mlajših od 12 tednov med čanicami EU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines