mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:28:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pes noče jesti, hudo vnetje črevesja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes noče jesti, hudo vnetje črevesja  (Prebrano 5913 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mateja11q
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : sreda, 29.03.2017 : 14:19:27 »

 sram
Pozdravljeni,
moja psička je že od petka (danes je sreda) hospitalizirana.
Sumili so, da ima paravirozo. Oskrbujejo jo z antibiotiki, saj sama odklanja hrano. Prve dni je bilo prisotno tudi bruhanje po hrani na kar so v ponedeljek posumili na tujek v želodčku,ker po ultrazvoku niso točno videli. Vsekakor nekaj jo je štopalo.
Tujka ni bilo, ima pa zelo hudo vnetje čreves (zato je imela krvavo drisko ta dan ko sem jo nemudoma odpeljala k veterinarju).
Danes je sreda, psička je še zmeraj hospitalizirana. Na silo ji dajo hrano v gobček, saj sama ne je. Majhen napredek je že ta, da nekaj hrane uspe zadržati v sebi.
Sem že čisto obupana in vsa iz sebe, ker ne vem kaj narediti. Tudi veterinarji ne vejo- čakamo rezultate biopsije.
Ima samo 8 mesecev.
Prosim za vaše izkušnje, nasvete..... karkoli

LP Obupana
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : sreda, 29.03.2017 : 15:28:04 »

Preverite zastrupitev - strup za podgane deluje zelo počasi, inkubacijska doba je lahko 10-14 dni; dovolj pa je, da pes samo poliže sam strup ali zastrupljene iztrebke. Poleg krvave driske in bruhanja je največja nevarnost zaradi notranjih krvavitev.

Če psička ne reagira na antibiotike, naj testirajo za salmonelo! Ta namreč tipično ne reagira na antibiotike.

Če je hospitalizirana že od petka in ni nič bolje  Undecided - sicer nisem veterinarka, vendar mislim, da je treba  zdravljenje vsaj nekoliko spremeniti.

Zakaj jo silijo jesti - zakaj ni na infuziji?  Undecided Čez kanilo  bi zlahka dobila vse potrebne terapije plus hrano, vsekakor boljše kot na silo.

Ali so ji vzeli kri že takoj prvi dan in kakšni so bili izvidi?

Kateri antibiotik dobiva in kaj dobiva še poleg tega? Kaj za želodec/črevesje (npr. Ranital, Efloran)?

Znaki, kot jih opisujete, psa tudi močno izčrpajo, zato pričakujte, da bo rabila kar nekaj časa, da bo prišla k sebi tudi potem, ko bo doma.

Ne vem, iz katerega kraja ste in kam hodite na veterino. Vendar, če ni bilo narejeno nič od zgoraj navedenega, bi jaz šla po drugo mnenje - z izvidi, ki so jih naredili že tukaj. Kopije izvidov vam morajo dati, saj ste vse storitve drago plačali (ali pa jih še boste). Jaz bi jim vsekakor visela za vratom noč in dan, spraševala in težila do nezavesti, če bi šlo za mojega psa.

Sporočite, kako napredujete - pa vso srečo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mateja11q
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 29.03.2017 : 15:43:14 »

Pepsi,

hvala za odgovor. Testirali so jo za vse mogoče bolezni. Na infuziji je že od petka. Sicer so ji zamenjali tudi antibiotike (kar tri). Kri so ji seveda vzeli, do sedaj že dvakrat. Imela je slabe levkocite in seveda zelo nizke beljakovine zaradi podhranjenosti. Poleg antibiotika ji od včeraj dajajo še sirup za obnovitev peristaltike (imena ne vem, baje se ga daje otrokom).
Sem iz obale in psičko imam na veterinarski Gombač na Belvederju nad Izolo.
Seveda vsak dan kličem dopoldan (v času ko sem v službi- da vem kako je z njo) popoldan po službi pa hitim k njej, da jo peljem malo ven oz da jo vzamem ven tiste pol urce... sedaj ko je tako lepo vreme in daljši dnevi. Sicer je boga čisto švoh.
Srčno upam, da se bo opomogla.
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 30.03.2017 : 09:21:41 »

Hudo mi je za tvojo psičko, ampak če napišem tukaj kaj bi ji lahko pomagalo, me bodo spet, kot že tolikokrat napadle, napadli. Če želiš mi piši na *****. Ti bom odgovorila, potem pa se posvetuj z veterinarjem.
Logiran
mateja11q
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 30.03.2017 : 10:43:54 »

Pitra žal mi ne dovoli ogleda profila, zato niti ne vem kako bi lahko poslala privat sporočilo :/
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 30.03.2017 : 10:57:29 »

lahko mi pišeš na *********
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 30.03.2017 : 10:58:47 »

Povedala ti bo, da medicinska konoplja ena in edina lahko pomaga tvoji psički.
Pa najbrž še kje točno na črnem trgu jo lahko dobiš.

Nisem proti alternativnim načinom zdravljenja. Sploh ne. Ker s homeopatijo pomagam reševati tudi težave svojih dveh.
Vendar naj ta bo v povezavi z uradno stroko in le kot njena dopolnitev.

Žal mi je, da še niste uspeli najti vzroka težav.
Glede na prebrano bi rekla, da se na veterini trudijo in svoje delo opravljajo strokovno.

Kako je z njo? Gre vsaj malo na bolje?
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 30.03.2017 : 11:04:01 »

ne bom ji govorila o konoplji za medicinske namene (medicinske konoplje ni), ampak o CBD in ne bom ji ponudila črnega trga. Če se bo njen veterinar strinjal, ji bom smolo PODARILA in to tisto iz industrijske konoplje, ki se legalno prodaja! Naj bere kaj piše veterinarka gospa Mojca Cerovšek, naj jo pokliče, se poznava in ve o čem govorim. Tudi uradna stroka že govori o tem. Ja in CBD zdravi vnetja, tudi črevesna in to odlično.
Upam, da je kužku bolje.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 30.03.2017 : 11:26:33 »

Daj potem drugič raje napiši, da se naj posvetujejo z dr.Cerovškovo, če bi lahko CBD pomagal, pa te ne bo nihče "napadal"...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : četrtek, 30.03.2017 : 11:44:37 »

Če bi imela sama težko vnetje črevesa verjetno ne bi pričakovala, da bo bolje v dveh dneh. Pri psih pa pričakujemo, da bo dobil zdravila pa bo čez par dni kot nov. Če zaupaš veterinarju, naj nadaljuje terapijo tako kot jo je zastavil, če misliš da ga lomi, ga prosiš za izvide in greš po drugo mnenje. O raznih rastlinskih preparatih boš razmišljala potem, ko boš imela diagnozo in ko se boš o tem posvetovala z veterinarjem.
Žal imajo tako kot ljudje tudi psi precej kroničnih težav s črevesjem, pri katerih je zdravljenje pravzaprav v etapah med izboljšanji in poslabšanji zelo dolgotrajno (in tam si verjetno pa res lahko pomagaš tudi z rastlinskimi izvlečki). Že samo dolgotrajna okužba z glistami, giardijo...lahko povzroči driske, ki kljub zdravljenju trajajo lahko več mesecev. Tudi parvoviroza se ne pozdravi v dveh dneh ampak lahko traja teden ali več.
Logiran
mateja11q
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 30.03.2017 : 12:21:57 »

Psički gre na bolje, danes je tudi sama jedla (brez da so ji vbrizgali hrano v gobček). Včeraj, ko sem jo obiskala je bila tudi bolj živahna in kakor zgleda se njeno stanje izboljšuje in mislim, da bo v roku par dni lahko šla že domov Smiley
Še zmeraj pa čakamo izvide od biopsije... :/
sama ne vem kaj pričakovati, kar sem brskala po internetu nisem našla nekega "pametnega" odgovora.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 30.03.2017 : 12:36:51 »

Super.  Afro Terapija je začela delovat.
Računaj, da bosta kar nekaj časa na dietni hrani, ko jo dobiš domov.

Ni nujno, da boš kdaj dobila "odgovor", ki ga iščeš, če še biopsija ne bo ničesar pokazala.
Našo sem imela zaradi težkega vnetja prebavnega trakta tudi hospitalizirano na kliniki Veterinarske fakultete (uf, ene 6 let bo že od tega), pa vzroka nismo nikoli odkrili.
Je ostala občutljiva, vendar se ni nikoli ponovilo. Je pa treba striktno skrbet, da ne dobi ničesar v gobček, kar ne sodi tja.  Wink

Mogoče res ne bi bilo slabo, da se posvetuješ s kakim alternativnim veterinarjem kako ji lahko pomagaš, da se bo hitreje opomogla. Vendar, lepo prosim, preveri prej reference.
Srečno!  Kiss Kiss
Logiran
mateja11q
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 30.03.2017 : 13:11:47 »

SinM hvala  Smiley

Veterinar mi je sicer omenil, da bo imela posledice. Ni povedal točno kakšne in kaj... sklepam, da to kar ste vi napisala - spremenjena prehrana itd...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #13 : četrtek, 30.03.2017 : 13:22:08 »

Glede na to, da je psička še mlada, lahko pride povsem k sebi, le nekaj časa bo rabila, da pridobi nazaj moč in energijo. Take bolezni izčrpajp vsakogar, kaj šele živalskega mladiča.

Ustrezno hrano vam bo verjetno svetoval že veterinar, lahko pa si pomagate tudi z Googlom. Za občutljivčke je danes na voljo že marsikaj.

Vse dobro še naprej!  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pes noče jesti, hudo vnetje črevesja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines