mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:49:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: nakup novega psa (prosim za pomoč izkušenih oseb pri svetovanju)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: nakup novega psa (prosim za pomoč izkušenih oseb pri svetovanju)  (Prebrano 5325 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Medicilista
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : sreda, 06.12.2017 : 16:46:28 »

Pozdravljeni vsi skupaj!
Potreboval bi pomoč pri izbiri drugega psa. Naj malo opišem situacijo. Sem fant star 25.let ter imam psičko aljaški malamut staro tri lete. Je zelo prijazna a hkrati polna energije ki jo vestno porabljava vsakodnevno na aktivnih sprehodih. Pa da se vrnem k glavni temi... Trenutno z ženo živiva pri starših na vasi sedaj pa se bova kmalu selila na svoje v hiško na samem v naravi. Tukaj pa nastopi problem. Veva da je bila hiša v preteklosti dvakrat tarča vlomilcev in seveda ni bolj neprijetnega kot to da se ti po hiši sprehaja tujec. Torej ko bova uredila vse stvari in se odločila zaživeti v tej hiši bi rad poskrbel za preventivno varnost. Na 'žalost' je moja malamutka pravi cuker in popolno zaupljiva do tujcev v drugih besedah v njej ni niti 1% psa čuvaja. Zato me zanima katero pasmo bi mi priporočili da bi zaživela z nami poleg naše malamutke pod pogojim da je pes pravi čuvaj po naravi da tudi njegov izgled deluje močan ter hraber ter da bi vredu shajal z nama , prihajajočim otrokom ter malamutko. Naj povem da malamutka ni napadalna do drugih psov, vse sprejme z migajočim repom ter pozdravi z igrivo naravo.

Že vnaprej se vsem zahvaljujem za odgovore!

Lp, M
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 07.12.2017 : 07:32:27 »

Naš je pri petih letih postal čuvaj. Ne čez dan, ko pa se zvečeri pa še na taščo laja.
Pa je drugače popoln cuker.
Mogoče je k temu pripomogel prihod drugega psa. Drugi pes  (češkoslovaški volčjak) je pa načeloma hujši čuvaj, se pa tudi oglasi ne, samo gleda. In tujci se njega bolj bojijo.
Kako bi sobivala malamut in čeh pa ve povedati Lanabela, ona ima to kombinacijo.
Pa o karakterju čeha veliko preberite. Ni enostaven.
Srečno pri odločitvi.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 07.12.2017 : 07:48:39 »

Komot ti psa čuvaja zastrupijo ali omamijo. Se dogaja, ljudje so postali specializirani. Svetujem nakup dobrih kamer, alarmnega sistema in sosedske straže, ki je zdaleč najbolj učinkovita.

Kar se tiče drugega psa-komot, če imaš željo in čas po vzgoji tre ukvarjanju še z enim. Kar se tiče pasme in narave psa-takšno kakršno glede na svojo življenski slog z ženo shendlata in potrebujeta. Močan čuvaj in obiski načeloma ne gredo skupaj. Tam rabiš res biti previden pri obiskih, da pes in obiskovalci niti za sekundo niso nenadzorovani.

Moj nasvet-naštudiraj pasme, karakteristike in jih potem spoznavaj v živo, v različnih okoljih in opazuj. Karakterno nezaupljive, zahtevne, čuvajske pasme zahtevajo zrelega, stabilneg ain izkušenega vodnika. In še rezervo-kaj pa če se polomiš ali greš na službeno potovanje-kdo bo sposoben varno poskrbeti za psa.

v FCI 1 in FCI 2 pa še med terierji se tudi najdejo čuvaji. Pastirci so navadno kar ostri čuvaji, tudi med ovčasji so čuvajski psi, pa kak terier morda, no in čivave in veliko majhnih psov, zažene vik in krik. Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : četrtek, 07.12.2017 : 10:04:45 »

ceneje in bolj uspešno je varovanje. psa si pa omislite za svojo dušo.  Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : četrtek, 07.12.2017 : 10:10:43 »

ceneje in bolj uspešno je varovanje. psa si pa omislite za svojo dušo.  Wink

Podpišem!  Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #5 : petek, 08.12.2017 : 07:37:26 »

No, ceneje niti ni, vsaj začetni strošek. Kvalitettne kamere, alarmni sistem, varovanje je potem res od 10€ mesečno-sprejem signala.

Kamere je fajn tudi tako nastavit, da se ne vidijo.

Kradejo in vlamljajo pa žal taki, ki okoliš, hišo, dobro poznajo. In ker jih ne dobijo, ne morejo dokazat, si dovolijo vedno več. Najbolj učinkovite so zasede in straže.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #6 : nedelja, 10.12.2017 : 18:48:55 »

saj nakup psa tudi ni zastonj Wink pa ne rabiš dajat kamer. Dovolj je senzorje po hiši. Saj je dovolj, da senzor zazna gibanje in pridejo varnostniki. Dvomim, da nekaj senzorjev pride več kot nakup rodovniškega psa  Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: nakup novega psa (prosim za pomoč izkušenih oseb pri svetovanju)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines