mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:35:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Bula na hrbtu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula na hrbtu  (Prebrano 4854 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« : sreda, 26.10.2005 : 21:13:49 »

Včeraj sem pri Albi pazila manjšo bulo na predelu reber. Čuti se kot malo večja buška. Alba se na otip ne odziva, tako da sklepam, da je ne boli. Drugih sprememb - na primer v obnašanju, prehranjevanju nisem opazila. Zanima me, če kdo kakšne vrste bul  so najpogostejše pri psih in ali je možno, da je to res samo buška? Zadnjič mi je, ko sva šli s kolesom, prestregla pot in sem jo malo 'ruknila' v rebra.

Hvala že vnaprej,
LP
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : sreda, 26.10.2005 : 21:32:38 »

Je moznost, da je bila na tistem mestu cepljena??? Ce ja, potem ni nic narobe ... Aika je imela tako bulico cca. 1 leto .. sedaj je ni vec! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2 : sreda, 26.10.2005 : 21:55:08 »

Glede na to, da je bila pred kratkem operirana bi bilo možno. bom vprašala veterinarja, ki jo je operiral.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3 : sreda, 26.10.2005 : 21:55:35 »

Alba, lahko je tudi od tistega udarca- Bubi se dostikrat pojavijo take bulice pod kozo, ce se med igro ali na sprehodu kje butne. Zelo mozno pa je tudi od cepljenja, tako kot ti je ze napisala linchaich... Malo jo opazuj (bulico) in ce ne bo zrastla (in je bolela), ni razloga za skrb  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : četrtek, 27.10.2005 : 17:27:18 »

Najkasneje v nekaj tednih bi morala izginiti, če ne moraš na bolj natančen pregled
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #5 : četrtek, 27.10.2005 : 22:03:34 »

Hvala vsem za odgovore, imam v načrtu spremljanje sprememb in v kolikor ne bo boljše greva k veterinarju.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : petek, 28.10.2005 : 08:06:56 »

Alba, mi smo imeli lani izkusnjo z dvema hudo sumljivima bulama, ki sta bili velikosti oreha oz. jajca in sta zrasli dobesedno cez noc... Ker Spele ni bolelo nic (niti niti na otip) in ker kar nista hoteli izginit, sem jo peljala na punkcijo. Rezultati so pokazali, da gre kljub vsemu za buli od udarca. Ju je imela pa vec kot en mesec. Zelo dolgo je trajalo, da sta izginili. Ena je bila na vratu ob strani, druga pa na boku. mislim,  da, ce si jo zadela na tistem mestu, je najverjetneje res od udarca s kolesom ...
Tako kot je rekla Lanabela, ce ne bo boljse, oz. ce bula zraste, pelji psico na pregled.
m.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #7 : petek, 11.11.2005 : 18:49:37 »

No vsem sporočam, da je bula že skoraj izginila  Grin Grin.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Bula na hrbtu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines