mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:03:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 182193 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #1155 : nedelja, 02.12.2012 : 19:07:31 »

super...se bom opremila
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #1156 : nedelja, 02.12.2012 : 19:22:42 »

tudi mi smo se nažalost pridružili.....
Kakšno vrednost titrov pa ima vaša psička?
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #1157 : nedelja, 02.12.2012 : 21:36:41 »

joj a veš da nism zihr za borelijo ma kr visokega za anaplazmo pa mislm da sam 1:40....nism bla zravn nazadnje pri vetu....
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #1158 : nedelja, 09.12.2012 : 19:54:06 »

mi smo ta vikend zelo slabi....glavni problem je še vedno to da nima nobenega apetita tako da jo moram kar prisilit da vsaj nekaj poje.....
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1159 : nedelja, 09.12.2012 : 19:57:14 »

Svoje naredijo tudi antibiotiki, za katere ne vem, če so najbolj prijazni do želodca.
Jaz sem svojega cela dva meseca dobesedno prisilno pitala (konzervo v gobec pa tlačit dol), ampak je na koncu ozdravel. Držite se.
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #1160 : nedelja, 09.12.2012 : 20:14:34 »

ja sej tko tut pr ns zgleda...se trudmo......hvala!
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #1161 : nedelja, 09.12.2012 : 23:05:07 »

mi smo ta vikend zelo slabi....glavni problem je še vedno to da nima nobenega apetita tako da jo moram kar prisilit da vsaj nekaj poje.....
Ko boste nehali z antibiotiki, bo zadeva takoj boljša. Smiley
Vsaj pri nas je bilo tako. Dokler je bil na antibiotikih, ni jedel skoraj nič, le ležal je, bil je zelo slab. V 10 dnevih je shujšal 1 kg. Sad
Takoj, ko smo prenehali z antibiotiki, pa mu je hrana zopet zadišala, pa igrat se je začel, daljši sprehodi so mu bili všeč. Cheesy
Držite se in hitro ozdravite. Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1162 : ponedeljek, 10.12.2012 : 07:40:17 »

No, izguba apetita se je pri nas začela kazati kot eden prvih znakov okužbe (simptomi so sicer zelo individualni), vendar je bila hkrati zadnja stvar, ki se je izboljšala. Jedel ni tudi še takrat, ko je bil že relativno ok.
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #1163 : ponedeljek, 10.12.2012 : 16:07:12 »

zdej mi je mejčkn lažje......hvala!!!!
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #1164 : torek, 11.12.2012 : 10:54:12 »

smo bli danes pri vetu in ima addisonovo bolezen....trenutno je na infuziji
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #1165 : torek, 11.12.2012 : 11:15:45 »

smo bli danes pri vetu in ima addisonovo bolezen....trenutno je na infuziji
Oh  Sad..... držite se, mislimo na vas  Kiss.
Logiran
SnowRun99
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1166 : ponedeljek, 24.12.2012 : 12:38:04 »

Pozdravljeni ( 9 let star zlati prinašalec - diagnoza borelioza in anaplasmosa/erlihioza? )...


1. PRed nekaj meseci na nekaj tedenski terapiji z antibiotiki.
    Veterinar svetoval ponovni pregled čez 6 mesecev.

2. V vmesnem času dosedaj
    Najprej nekaj tednov po antibiotikih - mesec oktober
     2.1 Glicopan prehrambeni dodatek
     2.2 dietetične konzerve: hepatic za podporo jetrom ter obogoatene s probiotiki
     2.3 Tablete Hondiritin+Glukozamin
     2.4 Svež sok ječmena nekaj krat na teden ( gojen iz ječmena na balkonu ): za 0.5 dcl kozarca
Počasnejša hoja, dokaj dobrovoljen, na vsake toliko časa se ni mmogel premikati.
Pokanje v sklepih sprednjih tačk. Zelo mu paše masaža sprednjih tačk.


3. V novembru in decembru
    3.1 Prenehanje dajanja glicopana
    3.2 Dodajanje Samento kapljic
    3.3 Dietetične Konzerve : zjutraj obogatene s probiotiki, zvečer dietne Heapatic za podporo jetrom
    3.4 Dodajanje tablet ( znamka Biowea: glej www.biowea.dk ) v prehrano
          - hondritin,glukozamin+MSM+vitamin C ester
    3.5 Goji jagode tu pa tam preko dneva tako kot bi bile za priboljsek
    3.6 Nekaj krat na teden sok ječmena včasih z dodanim Samento kaplljicam ( menda preizkušene za bolne pse z limsko boreliozo )
   
    Počasna hoja še vedno, občasno zelo občasno in na kratko vidno izboljšanje v energični hoji...ampak samo na kratko
    Na vsake toliko časa ne more za kak dan hoditi. torej zjutraj popolnoma nemočen za hojo ( 2 do 3krat v novembru in decembru skupaj).

    3.7 Nekaj nasvetov homeopatov, ki delajo z domacimi ljubljenci iz tujine, da naj ne mucimo psa z antibiotiki in domacimi naravnimi dodatki pac
          pa s homepatskim zdravili, Dali mi tudi nazive preparatov in kolicino ter doziranje vendar bi moral nabaviti verjetno preko meje ( pri nas so homeopatske lekarne )?
          Poslal vprasanja nekaj SLO homeopatom, : tako se proklmiarajo spletnih straneh ki delajo z zivalmi
          vendar nisem dobil odziva. Edino eden se mi je odzval in najprej zahteva placilo storitve.

          Se nesuveren in se zbiram ali upam na informacije od rugih lastnikov zlatih prinasalcev v SLO in v tujini.


          Kolikor pa omenjajo potek bolezni homeopati so edini, ki ne sprasujejo ali gre za kronicno ali za ono ampak samo se lotijo problema in opisa simptomov ne glede na potek.
          V vseh ostalih veterinarksih tretmajih v SLO veliko denarja in zelo malo komunikativnosti v smislu, da je veterinar proaktiven ampak ga moras vse sam navesti.
           Veliko neizkusenj in vseh podvprasanj ce to to, ce to to, nikakrsnega celovitega pogleda...Zelo sebicen pogled veterinajrev v SLO prava slika slovenske sebicnosti in uismerjenosti
          to kar placas ..nobene koristne usmeritve in strokovne ciljnosti.

      kolikor se da zaznati p osvetu ze prava kampanja proti boleznim, ki izhajajo iz okuzbe zaradi klopnega ugriza pri nas pa se vedno vztrajanje na parcialnem pogledu...

     Zelo zalosten, da veterinarji v sLO nimajo celovite izobrazbe in celovitejsih moznosti usmerjanja vvseh moznostih zdravljenja.

     Cena njihovega solanja, ki jim ga kot skupnost omogocamo in potem ko placujemo storitve za toliko tavanja niso v cast ne nasim fakultetam, ki jih davkoplacevalci pooblastimo, da nam vzgojijo
     ljudi, da se mi manj ukvarjamo. Ampak ocitno pac moramo tavati in tudi veliko vec narediti, da premaknemo naduti in osaben in samo zaljubljen odnos veterinarjev in drugace se soocamo skorajda
     s krivdo, da si vodnik  kaksno lepi zivali tudi ko ni v najboljsi formi in zelis zdravja. Skratka bolezen je biznis je preslo iz cloveske alopatskega zdravljenja tudi na zival.

    Zal mi je za to puscico ampak vztrajam na sebicnosti in osabnosti Slovenskega zivlja in skupnosti, ko gre za kakrsnokoli moznost stroke, kjer si nemocen.
Logiran
SnowRun99
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1167 : ponedeljek, 24.12.2012 : 22:09:03 »

Ko boste nehali z antibiotiki, bo zadeva takoj boljša. Smiley
Vsaj pri nas je bilo tako. Dokler je bil na antibiotikih, ni jedel skoraj nič, le ležal je, bil je zelo slab. V 10 dnevih je shujšal 1 kg. Sad
Takoj, ko smo prenehali z antibiotiki, pa mu je hrana zopet zadišala, pa igrat se je začel, daljši sprehodi so mu bili všeč. Cheesy
Držite se in hitro ozdravite. Kiss


A ni to Herxheimerjev efekt oz. del njega?
Pri ubijalskem pohodu antibotikov skozi metabolozem nastaja ogromno odpada, ki se spremenit v toksičen material, ki ga morajo jetra in vranica očistiti.
Zato se ltelo veliko ukvarja s samim seboj in energija porablja za odvod toksinov ( celični odpad od mrtvega celičnega batkerijskega materijala in sosednjih celičnih tkiv )...

Včasih se ta materijal skrije v najskritejše kotičke, kjer je varnejši pred močjo telesa, da odplakne in regenerira površpine. Recimo tkiva v sklepih. S tem pa pride do atritično - revmatičnih napadov oz. obdobij. Če tega še nimate potem ste vi in kuža srečni.
V tem primeru je potrebno, veliko podpore za delovanje jeter, veliko tekočine. PRedlgam destilirano ali vsaj prefiltirirano vodo tudi na nek način, da se ga dodanot motivira če ne pije veliko. Morda z dodatkom kakšne naravne  tinkture za čiščenje ledvic in jeter.  S tem se bo manj odpada ostajalo v limfi ali skritih kotičkih kje v misšicah ali obkostnih tkivih ali sklepih.
Logiran
lunca punca
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #1168 : sreda, 15.05.2013 : 12:19:04 »

Pri mojem Bakiju je bilo zelo hudo. Okužil se je pri enem letu. Opazila sem kri v urinu, malo, samo dvakrat. Verjetno bi spregledala, če ne bi bila ravno zima in sneg. Takoj smo šli k vetu. Seveda je zdravil mehur z Ciprorexom (upam da sem prav napisala) . Ni bilo govora o čem drugem. Jaz pa takrat o teh boleznih nisem imela niti slučajno pojma. Na žalost. Čez pol leta se je spet ponovilo. Takrat smo šli k drugemu veterinarju. Prijazna mlada veterinarka je pregledala vse možno, in takrat sama omenila borelijo in erlihijo. Naj bi bila ugotovila kar po hitrih testih... takrat je Bak dobil tritedensko kuro z Clinofugom. Pravilno. Problem je bil le v tem, da nas nihče ni opozoril kako nevarna je ta bolezen. Vseeno smo imeli 2 mirni leti. Sedaj ko gledam nazaj, mislim, da je Bak le malo težje prenašal vročino, a to sem povezovala s pasmo (mešanec med kraškim ovčarjem in bernskim planšarjem). Kar je bilo zelo narobe, je to, da je bil ves čas cepljen proti steklini, kot da je zdrav. Velika napaka. Poleg tega je morda tudi še kakšen okužen klop ugriznil Baka. Vedno sem mu dajala Advantix in Ex spot, Frontline je bil neučinkovit, a tu in tam je še kakšnega dobil. Nikoli ni imel klopa prisesanega zelo dolgo, ker sem panično pazila po vsakem sprehodu. A dovolj je ugriz... Tudi komarjev pik, čeprav stroka to zanika (sosedov fant ima npr. borelijo, a nikoli v življenju ni imel klopa, so ga pa lani blazno napikali komarji, in od tam se mu širi kolobar...). Pri klopih sem sedaj ugotovila , da očitno bolj ljubijo zakisano telo. Psički sedaj tu in tam v med zmešam sodo bikarbono, ta razkisa telo. Na njo klopi ne gredo. Tudi tisto leto , ko sta bila z Bakom oba, je on dobil klopa , Pika pa ne... pa sta imela enako tretiranje proti klopom in v istem okolju sta bila vedno! Takrat še nisem vedela , da je pri klopih in komarjih dobro telo alkalizirati - razkisati. Če povežemo pse - mesno hrano... pa je zakisano telo hitro tukaj.
No po dveh mirnih letih je Bak začel malo občasno šepati na desno sprednjo tačko. Takoj smo šli k njegovi veterinarki. Dobili smo dieto. Razlog naj bi bil teža. Čez par dni se je začelo s praskanjem. Spet nazaj k vetu. Sedaj smo dobili diagnozo alergija in možnost prepolnih analnih žlez. Žleze so sčistili. Hrano smo menjali... a ni bilo nič bolje. Potem sem opazila okoli noska in očk malo čudno kožo, ko neki rahli ekcem, redčenje dlake... od vet. smo dobili kremico mislim da Kuterid, za šepanje pa Rymadil. Po dolgih 6 mesecih sem sama po netu izbrskala in povezala simptome z erlihijo. Seveda sem takoj Bakija peljala nazaj k veterinarki in jo spomnila na staro okužbo, ki se je po mojem laičnem mnenju ponovila. Poleg tega so se mu delale majhne razjede na koži po tačkah, kar pa nihče razen mene ni povezoval z erlihijo in borelijo. No , pa smo zdravili. Štiri tedne. Več kot dovolj , je bilo rečeno...na žalost je takrat veterinarka cepila Baka tudi proti steklini. Da to cepivo ruši imunski sistem ti skoraj nobeden veterinar ne pove. Med jemanjem takrat Clinofuga, so simptomi prenehali. Tudi ranice. Po zaključenem zdravljenju se je čez dva tedna za par dni ponovilo rahlo šepanje, a je tudi to prenehalo samo. Tako je tudi veterinarka predvidila. To je bilo v novembru 2008. Čez zimo je bilo v redu. Sicer je Bak slabo prenašal toploto, tako da je v stanovanju bolj malo zdržal...a drugih simptomov ni bilo. Lani marca pa se mu je spet prijel klop, ki sem ga res takoj odkrila. Verjetno je bil okužen. Poleg tega se je Bakiju odkruščil zobek, nastal je zobni kamen, ki smo ga morali odstraniti. Sedaj mislim, da je bil nasvet veterinarja, naj se kamen odstrani , napačen, saj je verjetno narkoza, čeprav samo pol urna, dodatno šokirala Bakov organizem. Takoj naslednji dan po posegu je Bak začel močno šepati na isto tačko kot prej. Le da je sedaj bila bolečina ostra, tako da je ob določenem gibu full zajokal. Spet so se pojavile ranice, tokrat na zatilju. Vet je rekel, da ranice nimajo veze s klopnimi boleznimi in da če že silim, dajmo pregledat titre. Izvid je bil z nizkimi titri : borelija 1:64 in erlihija 1: 512. Zdaj vem, da ni dovolj npr. pregled titra borelije, saj je le za lymsko boreliozo, ne za vse podvrste. In tudi vem, da titri niso mogli biti visoki, ker je bil imunski sistem preveč oslabljen. Vseeno je Bak dobil Doksiciklin. Po tega sem morala v Avstrijo, ker pri nas več ni nobenega doksiciklina (clinofug). Po jemanju ni bilo nič bolje. Vedno huje je bolelo. Ranice so se sicer pocelile, mazala sva z jodom in propolisovo kremico. Dajala sem mu probiotike, omega 3:6, ekolostrum in matični mleček, da bi podprla imunski sistem... Ker ni bilo nič bolje, Bakov vet. pa na dopustu, sva se odpravila v Avstrijo (k veterinarki, kjer sem kupila doksiciklin). Pregledala mu je kri, in zaključila , da ob tako dobri krvni sliki to ni borelija ali erlihija, ampak artritis. Pa smo šli na kliniko slikat sklepe. Nič vidnega... Nobene spremembe. Doksiciklin so vsi predlagali (Bakov vet., avstrijci in na kliniki) 3 tedne...a vsi v dvomih ali je to res borelija in erlihija. Tako da sva bila bolj prepuščena svoji presoji in internetu. Ker sem še kar naprej gnjavila, saj se je Baku stanje slabšalo, bolečine so se iz sklepov prestavile v mišice ramenskega obroča, in na kožo, bilo je kot neka živčna bolečina, saj je zajokal že ko sem se mu z roko približala dlaki , da ga pobožam. Krvna slika je tudi takrat (maj 2009) bila odlična. Takrat je njegov vet vztrajal da jemlje Medrol (predlagal ga je že prej, a sem ga zavrnila). Ob Medrolu so bolečine ponehale (po Rymadilu npr. ne), a Bak je lulal le po kapljicah, spil je ogromne količine vode, in za hrano je kar hlastal - prej ni mogel jesti. Po moji laični logiki mu je voda nekje morala ostajati. So morda že odpovedovale ledvičke? Ne vem. Ker druge možnosti enostavno ni bilo, smo Medrol po 2 tednih ukinili, spet bolečine... Takrat sem naročila homeopatske granule, po katerih so bolečine sčasoma pojenjale. Mislila sem, da je to sedaj izboljšanje. A Bak se je sedaj začel zelo sliniti, takoj se je zadihal, hodil je le par korakov, da je šel lulat in akat...Takoj se je utrudil. Očitno je pešal srček. Tačke so bile rahlo otekle, kar pa pri psu težje opaziš... No to je bil konec. Moj zlati sonček je 14. avgusta 2009 mirno zaspančkal... tolaži me le to, da sem bila ob njem. Še vedno ga čutim in vem da je z mano. In da je rešen...čeprav me nikoli ne bo nehalo boleti...Takoj po tem sem našla kar nekaj alternativnih možnosti, kot da prej ne bi smela vedeti vsega... Od gline, do tega, da bi  lahko bila tudi Pikica dobila okužbo preko Baka... in smo šli na test titrov s Pikico. Našla sem novega veterinarja, ki zdravi bolj po ameriškem sistemu. Pika je dobila najprej injekcijo Imizola (ker so titri erlihije bili 1:2064, borelija negativna, od znakov pa v bistvu nič... jaz sicer mislim, da je prekomerno izpadanje dlake bil znak pri njej...), nato pa 6 tednov doksiciklina. A Pikici sem že pred antibiotikom dajala tinkturo iz lesnih gob (za imunski sistem), po antibiotiku pa probiotične kapsule, iz Anglije sem ji naročila tinkturo iz mačjega kremplja Samento - lahko polistate po netu - ki ga je jemala 2 meseca, sedaj pa ji redno dajem matični mleček, med, propolis in sedaj se še razstrupljava z glino. Naredila bom karkoli... samo da se ne ponovi žalostna zgodba... vem, da mojo Pikico pazi zlati Angelček, moj Baki...
Pa vso srečo vsem vašim ljubljenčkom , ki se borijo... naj zmagajo...


Ker sem se žal tudi sama pred par tedni morala soočiti z grozno in kruto izgubo moje psičke, kjer so zatajili vsi lokalni "veterinarji", ki pač zdravijo po sistemu star je, torej ali so ledvica ali srce, če pa to ni pol pač rak.... V glavnem na koncu sem po ponovnem preverjanju vseh testov in simptomov ugotovila, da je šlo za erlihijo. Še za vsak simptom posebej so seveda imeli drug odgovor, ker na test za klopne bolezni je itak bog ne daj.... Pa se ne bom spuščala sedaj v to, ker preveč boli. Me pa je zelo zaskrbela ta navedba, da se lahko prenaša bolezen tudi direkt iz psa na psa. Doma imam namreč še 5 mesečno psičko in sedaj me grabi panika. Sem prebirala linke in nikjer ni kaj dosti o tem napisano, se navaja da je izjemno redko in še to v primeru da ima drug kuža kakšne ranice. Resnično najlepše prosim za kak input. Kr psički sta imeli skupno vodo, pa tudi druga drugi sta kdaj pa kdaj kaj hrane pojedli in psička, ki je izgubila boj je na koncu tudi krvavela...Kako in zakaj ste npr. vi posumili, da bi se bolezen iz Baka lahko prenesla na pikico? Poleg tega pa je že ta mali kuža (kljub el,obesku, kapljicam in spreju verminex) v dveh tednih dobil že 6 klopov. Zaradi vsega sem že čisto panična in ohromljena s strahom. Lep prosim za pomoč.
hvala
Logiran
VidaK
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #1169 : torek, 23.07.2013 : 21:09:32 »

Imam koker-španjelko staro 3 leta in ima Anaplasmosis. Imamo zelo slabe izkušnje glede odkritja bolezni in poteka zdravljenja.

Moji psički Pragi so pred letom in pol prvič odkrili klopno bolezen, katero smo zdravili z antibiotiki (max. 10 dni). To bolezen je psička Praga premagala, saj je v naslednjem krvnem testu, ki smo ga opravili pol leta po zdravljenju pokazalo, da je test negativen na prvo bolezen, vendar tokrat pozitiven na  Anaplazmosis. Tudi to zdravljenje je potekalo z antibiotiki (max. 10 dni).

Naročeni smo bili na krvni test čez pol leta, vendar se je Praga takrat zastrupila z mrhovino, zaradi tega ji test takrat ni bil narejen, vendar je prejela antibiotike. Pred mesecem dni smo Prago ponovno peljali k veterinarju na pregled (cca 9 mesecev po tem ko so potrdili diagnozo Anaplazmosis), kjer je test ponovno pokazal sledi bolezni v krvi. Prejeli smo antibiotike Ronaxan, ki jih je Praga prejemala trideset dni (polovico tablete na dan).

Pri Pragi se bolezen kaže kot utrujenost, dolgi sprehodi je sploh več ne zanimajo, slabo prenaša vročino, sedaj ima vnete tudi bezgavke na vratu, v očeh se že kažejo razpokane žilice. Šepa še ne, tudi blato in voda je ok, prav tako njena dlaka. 

Ker se tudi po tridesetih dneh antibiotikov ni pozdravila oziroma se ni počutila nič bolje smo zadevo začeli jemati bolj resno, saj nam je bila predstavljena kot nekaj kar je lahko ozdravljivo z antibiotiki. Odpeljali smo v Moravske toplice v Veterinarski inženiring, kjer ji je veterinarka vzela kri in pod mikroskopom ugotovila, da bolezen še ni ozdravljena (povedala je, da je v krvi še vedno dosti zajedavcev).  Praga je prejela injekcijo Imizola, atropina. Ker je stanje resno je veterinarka predlagala, da injekcijo ponovimo v roku enega tedna. Raziskovanje bolezni se je pričelo in v veliko pomoč mi je bil ta forum.

Pragi niso nikoli naredili hemograma, biokemije niti PCR. Izvedela sem tudi za DNK test, ki baje stane okrog 100 eur. Sedaj smo se odločili, da bomo zdravljenje z Imizolom nadaljevali, saj sem v tujih člankih prebrala, da pomaga tudi za Anaplasmosis in ne samo za babezijo, kot me je v tem tednu skušalo prepričati več slovenskih veterinarjev. Ker smo se doma odločili, da bomo naredili vse kar je v naši moči, saj imamo vsi slabo vest, da smo slepo verjeli veterinarjem imamo doma že Mačji krempelj (100% prah). Danes sem ji ga prvič dala (primešala v tunino konzervo ter dodala malo lososovega olja (omega 3)). Včeraj sem kupila tudi koloidno srebro in koloidni baker. Koloidno srebro ji 3 krat na dan poškropim v gobček, koloidni baker 1 krat na dan (med bakrom in srebrom mora biti vsaj pol ure razmaka). Zjutraj dobiva tudi matični mleček, pšenično travo in Fermactiv (probiotik). Čakamo tudi na naravne vitamine (česen in grško seno, zelenjavno mešanico v tabletah in De-tox tabletke od Dorwest veterinary). Ker so mi priporočili, da mora obvezno dosti pit in sedaj ne pije, ji zmešam eno veliko žlico jogurta z vodo kar ji je sedaj še dobro.

V četrtek bom zahtevala tudi hemogram in biokemijo (saj moramo ugotoviti kako je z jetri). PCR test bomo naredili po zdravljenju, prav tako DNK. Po zdravljenju bomo naredili tudi kuro z glino, ki jo imam že od prej doma in do sedaj nisem niti pomislila, da bi jo dala piti Pragi.
V kolikor še lahko kdo kaj svetuje oziroma priporoča bom zelo hvaležna.

Držite pesti za Prago!

Draga tteddyka, najlepša hvala, da si delila svojo zgodbo na forumu od tebe sem se veliko naučila.

Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines